Проєкт «MICS 4U» 2.0»: максимум креативу і позитиву

2020-11-09 09:07

Інклюзивний освітній простір «Арсенал ідей»  перетворився на майданчик  для роботи сучасної  інклюзивної креативної студії  для молоді «MICS 4U» 2.0». Цьогоріч у Чернігівському обласному молодіжному центрі студія діяла протягом п’яти місяців. 

Її відвідали 20 хлопців та дівчат від 14 до 24 років, серед яких були особи з інвалідністю та без інвалідності. Тьютори працювали з молоддю у трьох напрямках, якими передбачено наступні блоки навчання — «Живопис та арт-терапія», «Фотографія», «Графічний дизайн, ілюстрація». Долучили до роботи і коуч-мотиватора, який працював над згуртуванням групи і допомагав молодим людям проєкту долати бар’єри у спілкуванні. Адже не так просто з числа учасників створити цікаву, активну і жваву групу.   

Координаторка проєкту і директорка Чернігівського обласного молодіжного центру Ірина Сімонова розповідає: головна мета проєкту — згуртувати лідерів, агентів змін із числа саме молодих людей з інвалідністю, які потім порушуватимуть у суспільстві важливі питання і проблеми стосовно прийняття суспільно-політичних рішень на рівні громади. Адже саме врахування думки всіх і є запорукою успіху.

— Назва проєкту — символічна. У перекладі з англійської означає «мікрофони». Тому не випадково, що ця інклюзивна креативна студія для молоді слугувала майданчиком для тих, хто прагне бути почутим у громаді та суспільстві. Ми вдруге реалізовуємо цей проєкт за підтримки Українського культурного фонду і в подальшому плануємо продовжити цю роботу. Нам пощастило, що обмежувальні заходи, пов’язані з карантином, не надто вплинули на нашу роботу. Але форум за підсумками проєкту ми зробили у форматі студії, такого собі телешоу, на яке запросили наших гостей через zoom. Ми поспілкувалися з українським громадським діячем, засновником організації «Доступно.UA» Дмитром Щебетюком. Свій досвід презентували наші тьютори. І надалі ця студія буде відкритим і доступним простором. У нас залишилася мобільна фотостудія і є група молодих людей, які залюбки працюватимуть із нами й надалі, — говорить Ірина Сімонова. 

Всі роботи учасників проєкту відцифровано, сформовано електронний каталог робіт і підготовано виставковий матеріал. Коли відміняться всі карантинні обмеження, у молодіжному центрі відбудеться відкрита виставка, яку зможуть побачити всі охочі чернігівці. Молодіжний центр і надалі розроблятиме важливі креативні проєкти з цією групою людей, робитиме мітапи, говорячи про важливість інклюзії та про те, як правильно її подавати. І як важливо не обмежувати осіб з інвалідністю в окремі групи. 

Проєкт реалізований за підтримки Українського культурного фонду. Він тривав протягом п’яти місяців. Його вартість понад 490 тисяч гривень.

Тьютор блоку «Графічний дизайн, ілюстрація» Марина Забара на звітній пресконференції розповіла, що під час занять учасники вчилися створювати ілюстрації на різні важливі й актуальні соціальні теми. Такі, як захист прав людини, протидія дискримінації, захист тварин і навколишнього середовища.

— Я дуже рада, що маю можливість удруге брати участь у цьому проєкті. Крім теоретичної інформації я намагалася зосередити увагу учнів на тому, що в суспільстві є важливі проблеми та виклики, на які вони мають реагувати і разом із тим уміти захищати себе та бути активними учасниками громади. На своїх уроках я щоразу наголошувала на тому, що ілюстрація може бути не тільки хобі, а й професією. І попри те, що її складно опанувати, вона підходить для людей з інвалідністю. Ця професія дає можливість людині працювати дистанційно і не бути прив’язаною до офісу. Це може бути як додатковий заробіток, так і основний. Особливо професія дотична до людей із інвалідністю, які змушені залишатися вдома і не мають можливості вільно пересуватися містом, — розповіла тьютор.

Пані Марина дуже пишається всіма роботами учасників. А у декого з них вона побачила великий потенціал.    

Мати учасників проєкту Ірина Фєдєньова радіє з того, що проєкт розкрив потенціал її дітей. 

— Як мама я дуже задоволена і рада, що у нас реалізовується такий цікавий спільний проєкт для молоді з інвалідністю та без інвалідності. Завдяки блокам різного напрямку у дітей є можливість відкрити свій потенціал. Тут навчають тому, чого не вчать у школі. А найважливіше те, що між дітьми відбувається живе спілкування. Вони розвиваються, знаходять спільну мову, вчаться спілкуватися одне з одним. Зокрема, мій син відкрив свій потенціал у напрямку роботи з комп’ютерами. Я дуже рада за нього. А моїй доньці подобалися абсолютно всі напрямки роботи. І я переконана, що кожен учасник проєкту зміг відкрити в собі якісь здібності. Я просто в захваті від подібних проєктів, — пояснила жінка. 

Завдяки роботам учасників  можна побачити, що всі молоді люди переважно прагнуть досягти однакових цілей. Усі вони хочуть мати улюблену роботу, подорожувати світом, спілкуватися з друзями, відчувати, що їх люблять. І, звісно, кожна з цих мрій варта того, щоби здійснитися.

Валентина НАУМЕНКО
Фото надане Чернігівським обласним молодіжним центром

Інші новини:


Що віщує Кассандра Молодіжному театрові?

Молодіжний театр розпочав свій 37-й театральний сезон. І ось прем’єра. «Кассандра» за твором Лесі Українки. До речі, авторці цього року 150 літ із дня народження.

2021-09-21 08:27