Він так гарно пісеньку співав, але знову в Раду не попав…

2020-11-06 11:36

Кандидат у народні депутати від «Слуги народу» Анатолій Гунько переміг свого опонента з Радикальної партії Олега Ляшка на довиборах до Верховної ради у 208 окрузі. Це стало відомо після підрахунку 100% бюлетенів. Згідно з даними на сайті Центральної виборчої комісії, Гунько набирав 34,1%, або 21 245 голосів, тоді як Ляшко — 31,78%, або 19 799 голосів.

Ляшко звинувачував Гунька у підкупі та заявляв, що, за результатами передвиборчих опитувань, перемога була за ним.

Причиною поразки Ляшко називав «аномально високу явку» виборців на деяких дільницях. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко порекомендував Ляшку підготувати скарги з фактами підкупу виборців. Тим часом у штабі Гунька радять визнати поразку. 

Коли Олег Ляшко заявив про свій намір балотуватись на проміжних виборах у 208 окрузі, який осиротів після загибелі нардепа Валерія Давиденка, — здавалося, проблем у лідера радикалів не буде. 

По-перше, Чернігівщина — базовий регіон для нього та його партії, якій не вистачило відсотка, аби потрапити до парламенту на минулорічних виборах. А головне – Ляшко вже потрапляв до парламенту у 2012 році за мажоритаркою, вигравши саме на цьому окрузі. 

По-друге, політичний досвід та харизма самого Ляшка зашкалюють: він за цими характеристиками заткне за пояс будь-якого конкурента. 

По-третє, вже на старті кампанії Ляшка підтримала також популярна у цьому регіоні «Батьківщина», яка не стала висувати в окрузі свого кандидата. Не було тут також кандидатів від «Європейської солідарності», «Голосу», ОПЗЖ та інших більш-менш впливових політичних гравців.

По суті, Ляшку, окрім відвертих екзотичних персонажів від партій Наталії Вітренко та Сергія Капліна, протистояли лише вдова загиблого депутата Людмила Давиденко, яка йшла самовисуванкою, та кандидат від «слуг народу» Анатолій Гунько. Такий куций набір конкурентів можна пояснити великими масштабами цього доволі депресивного округу, який об’єднує кілька сільських районів. Тож і грошей для агітації «парашутистам» тут треба викласти немало.

Ляшко стартонув на 208-му ще весною, але побачив, що не для нього була написана ця картина олійними фарбами — з 2012 року тут багато чого змінилося. І не на його користь. Були спроби підсилитися ядерним електоратом Юлії Тимошенко, але й це не дало бажаного  ефекту. 

Фактично, Ляшко згорнув кампанію на літо, вирішивши акумулювати сили на осінь. Пана Олега було важко зустріти на окрузі, він зробив ставку на присутність на телеканалах, а Гунько з командою справді ногами відтоптав увесь округ. І це притому, що частину поміркованого електорату Гунька відібрала Давиденко та його двійники. А їх зареєстрували аж двох екземплярах. 
До речі, «слуги» теж довго вагалися — чи взагалі виставляти на довиборах свого кандидата. Здавалося б, із відомим Ляшком, який скучив за великою політикою, боротися тим більше нема сенсу. Але пропускати ще одні довибори для партії влади — занадто боягузливе рішення. Тому свого кандидата вона виставила — і не прогадала. Тим більше, що 2019 року Гунько вже балотувався на Чернігівщині до Верховної Ради у сусідньому 209 окрузі від «Батьківщини» й посів третє місце. Проте певний заділ на майбутнє зробив.

Вилами залякати конкурентів Ляшку цього разу не вдалося. Тому він зняв — кліп. 

Але щось пішло не так, і навіть співи напередодні виборів досвідченому політикові не допомогли. Навіть у глухому селі люди вже знають, що і з вилами він не ходить, і його будинок у Конча-Заспі нічим не схожий на сільську хату.  Як би там не було, але Олегу Валерійовичу треба визнати: схоже, він став жертвою власної самовпевненості. «Зомбоящик» цього разу йому нічим не допоміг.

Прямих доказів підкупу у Ляшка нема, хоча Гунько тісно «працював» із головами сільрад. А в селі слово голови — закон. Утім, і опонент Ляшка може поскаржитись на брудні технології: якщо підкуп ще треба довести, то реєстрація «двійників» Гунька, що перебрали у нього дорогоцінні голоси, — вже «доконаний» факт. Ще один Анатолій та Іван Гуньки збили з пантелику понад дві тисячі виборців «справжнього» Гунька, що зробило фінальний підрахунок більш нервовим.

Партія влади отримала втішний приз на останніх виборах, і Чернігівщина остаточно «позеленіла». Але чи матимуть «слуги» від цього нардепа якусь користь — не факт. Він та його дружина за рік устигають, якщо мають у цьому потребу, змінити кілька партій. 

Чи буде хоча би малесенький позитив мешканцям цього округу від Гунька?  Поживемо – побачимо. Багато «слуг» мають таку ваду – швидко забувати про свої обіцянки…

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13