Олег Семінський. Багато галасу на рівному місці

2020-11-06 07:54

«Мильною бульбашкою» виявився чернігівський тарарам в Академії державної пенітенціарної служби з приводу тримання в ізоляторі курсантів у «нелюдських» умовах, без кваліфікованого лікування, їжі й тому подібне. А також – що й усі курсанти академії буцімто… голодують (?!) І дуже потішно, що цей скандал був фактично спровокований нардепом політичної сили «Слуга народу» Олегом Семінським, який, здається, взагалі примудрився пов’язати ситуацію (як виявилося, вигадану) з місцевими виборами. 

Невже тим самим хотів виправдатися перед керівництвом своєї політсили за «катастрофічний» програш її на міських виборах? Чи дискредитувати єдиний в Україні такого рівня, профілю та за умовами навчання заклад?

Притча словами депутата

1-го листопада близько 17.00 пан Семінський розродився у соціальній мережі Фейсбук отаким текстом: «Вимагаю негайної реакції міністра юстиції України Дениса Малюськи на дії керівництва Академії державної пенітенціарної служби, що знаходиться в Чернігові. 

Сьогодні три десятки курсантів Академії державної пенітенціарної служби України опинилися фактично в заручниках — такими їх зробили керівники установи.

Курсантів, які є приїжджими з інших міст, замкнули в ізоляторі без допуску до них лікарів. Більше того — до хворих на COVID-19 дітей підселяють й інших, з симптомами хвороби, але без проведення тестування. Батьки цих курсантів звернулися до мене письмово за допомогою, а один із них, курсант Морозовський із Одеси, не побоявся зняти відео та відкрито заявити про знущання. У зв’язку з цим виникає питання до ректора Академії пана Тогочинського: чому курсантів не відпустили додому ще 15-го жовтня, як того вимагали рекомендації МОЗ та доручення Президента України? Чи треба було, щоб вони «правильно» проголосували на виборах?

Сьогодні тридцять курсантів кинуті напризволяще. У зв’язку з канікулами та карантином держава не фінансує їхнє харчування і навіть не здогадується про їхнє перебування в гуртожитку. Здоров’я цих юнаків — у небезпеці. Закликаю небайдужих чернігівців приносити до гуртожитку їжу для курсантів. Вимагаю в ректора Академії полковника внутрішньої служби Олексія Тогочинського негайно дозволити доступ лікарів із відповідним наданням кваліфікованого медичного нагляду та забезпечення харчування. 
Поведінку керівництва Академії державної пенітенціарної служби України мають розглянути не лише міністр, але й прокуратура. Жодні вибори та їхній результат не вартують життя наших громадян».

Доречно довести до вашого відома, шановні читачі, що в заяві батька курсанта Морозовського насправді йдеться про те, що його сину стало зле 30-го жовтня. І, на думку курсанта, — він мав ознаки захворювання на коронавірус. 31-го жовтня його помістили до ізолятора. Жодного слова про відсутність харчування, а лише прохання: розібратися, чому курсантів не було розпущено по домівках 15-го жовтня?

Якось дивно було читати пост нашого депутата, котрий, певно, забув або й не знав, які міста, інші населені пункти, райони тощо були з 15-го жовтня у червоній та помаранчевій зонах. І які були на той час рекомендації МОЗ. 

Продовжуємо розповідь буквальною цитатою нардепа. Отже: «Товариство, я як народний депутат України не можу допустити знущання над курсантами Академії ДПСУ. Завтра буду о 8.30 за адресою: вулиця Гонча, 34, щоб допомогти цим дітям. Запрошую волонтерів із сухпайками. Сподіваюсь, після нашого візиту будуть організовані належні харчування та медична допомога».

Не відаю, як вам, а мені немічна влада, безпорадний президент і такі самі нардепи вже дещо обридли. Читати треба Закон «Про статус народного депутата України» й використовувати його, якщо є підтверджені факти. Приїхати на місце. Розібратись. Автівка ж є — через годину бути в Чернігові. А не з Києва з комфортних умов розповідати нам щось. 

Тим більше, що в Чернігові є помічник-консультант на постійній основі. Працівник Апарату ВР із посвідченням Людмила Скоробагатько. Яка доволі досвідчена й фахова особа. Вона легко може зайти в будь-яке приміщення, побачити ситуацію на власні очі, поспілкуватися з усіма зацікавленими й доповісти нардепу по суті.

І ось вам закінчення цієї «мильної бульбашки». Знову ж цитую нардепа: «Нам показали кухню — там все по нормі, провели до медчастини, ознайомили з умовами проживання курсантів. Ми провели нараду з ректором та усіма проректорами, у присутності яких я зачитав звернення батька курсанта — Андрія Миколайовича Морозовського. У зверненні він вказує на те, що, незважаючи на симптоми коронавірусу, його сину не надали кваліфікованої медичної допомоги. Дякувати Богу, сміливий курсант із Одеси Микола Морозовський перебуває в другій міській лікарні, де підписує декларацію з сімейним лікарем для того, щоб отримати направлення на проходження тесту. 

Побаченим в Академії залишився задоволеним. Медична частина — на найвищому рівні, медикаментами тут забезпечені. Студенти не голодують, особисто відвідав харчоблок та ознайомився з меню, щоб у цьому переконатись! Зайшов у кімнату № 309, де мешкає курсант Морозовський, поспілкувався з його сусідами, атмосфера — сприятлива та спокійна. З одного боку, погано, що Миколи не було на місці, а з іншого — ректор мене особисто запевнив у тому, що не буде жодних гонінь, упередженого ставлення чи утиску. Зі свого боку, берусь це проконтролювати і сподіваюсь, що ці слова не були пустими. На майбутнє: якщо у батьків виникають якісь питання, вони можуть напряму звертатись до керівництва навчального закладу, мені воно здалося відкритим до спілкування. Принагідно дякую чернігівцям, які не стояли осторонь».

Щоби побачити все на власні очі, журналісти «ДП» оперативно прибули до Академії пенітенціарної служби. Втім, нардепа застати не вдалося — він уже відбув із закладу, вважаючи свою місію з розголосу на весь Інтернет-простір, виконаною. Щоправда, перед цим вибачившись за здійнятий на порожньому місці ґвалт.

Ректор академії Олексій Тогочинський ставиться до ситуації по-філософськи спокійно. Каже, в навчальному закладі спочатку навіть не зрозуміли, що за скарга, від кого і що взагалі відбувається. Адже в Академії завжди докладають усіх зусиль, щоб діти, які тут навчаються, були завжди всім забезпечені — одягом, смачною їжею, умовами проживання, медичним доглядом. Навіть під час постійних перевірок санстанцією мали лише одне незначне зауваження, котре було оперативно усунуто. 

— Батьки курсанта до керівництва закладу не зверталися. Хоча процедура у нас для всіх одна: якщо хтось має скаргу на здоров’я, він приходить до медичної частини, його оглядають медики, яких у нас, до речі, чотири. За наявності певних симптомів і приймається відповідне рішення – виклик швидкої, переведення до медичного стаціонару чи лікування в нашій медчастині. Можна сказати, що дану ситуацію спровокувала паніка навколо КОВІДу, але ми діяли з огляду на те, що в країні епідемія, — розповідає Олексій Тогочинський. — Тим більше курсанти — це майбутні офіцери, тому режим у них – відповідний. А Чернігів нині в «червоній» зоні, як і деякі інші області.  Тому, відпускаючи з Академії наших вихованців, ми наражали б їх на небезпеку. 

З точки зору здорового глузду, саме так і потрібно діяти, щоби убезпечити всіх курсантів Академії та її викладацький склад.

Завідувачка їдальні Академії Державної пенітенціарної служби Ольга Пелеш показує меню, заплановане на тиждень, і розповідає про обов’язкові норми харчування курсантів. Із затвердженого меню видно: щодня курсантам дають м’ясо, рибу, обов’язково молочні продукти і свіжі овочі:  

— У нас для курсантів передбачено збалансоване харчування. Є перша пайкова норма — курсантська і солдатська, де чітко вказано, скільки треба давати круп, сиру, масла, м’яса на особу. І курсанти харчуються згідно з цією нормою. Всі продукти у нас збалансовані. Зокрема, курсант отримує по 250 грамів м’яса і 150 грамів свіжомороженої риби… Асортимент у нас не повторюється… Для курсантів Академії готуємо з любов’ю, аби було і смачно, й різноманітно. 

Медична сестра амбулаторії Академії Державної пенітенціарної служби Олена Циганок розповіла, що курсанти в будь-яку хвилину можуть звернутися до них по допомогу, якщо є скарги на здоров’я. При амбулаторії завжди на прийомі є медсестри та лікарі, які оглядають хворого і в разі необхідності можуть направити або до сімейного лікаря, або безпосередньо надати медичну допомогу в самій амбулаторії. Медичні препарати в амбулаторії є в достатній кількості і надаються хворим безкоштовно. Якщо курсант потрапляє до лікарні, відповідно його також безкоштовно забезпечують усім необхідним: від ліків до шприців, бинтів тощо.

— Ми ніколи не залишаємо хворих сам на сам із хворобою. Завжди намагаємося зайвий раз перестрахуватися. І в цьому випадку ми тричі на день міряли курсантові температуру, слідкували за його самопочуттям, — говорить медична сестра. 

Руслан Полянський і  Назар Гирявець нині перебувають в ізоляторі. Хлопці розповідають, що у них ГРВІ, але вони не залишають ізолятор, аби не наразити на хворобу інших курсантів. 

— До нас систематично навідується лікар. Їжу приносять в одноразовому посуді. По можливості дистанційно виконуємо різні завдання. В ізоляторі ми перебуватимемо до двох тижнів. Важко бути ізольованим, але ж це необхідно для того, щоб не заразити інших, — кажуть хлопці.  

Наостанок. Як каже сучасна молодь: «Перед тим, як щось сказати, перевірте, чи підключено ваш язик до мозку».

Бо  ПЛР-тестування здійснюється згідно з наказами чи змінами до наказів МОЗ. Які змінюються практично щотижня. І, згідно з останнім наказом, медики можуть і на 14-й день самоізоляції не проводити тестування. Пан Семінський якраз є представником нинішньої влади й повинен «наводити» порядок в даному питанні у ВР та Уряді. Які, починаючи з березня, практично не допомагають лікуванню та одужанню мешканців країни. 

Підготував Олександр ШИЛО

Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13