«Червоне золото» ніжинських легкоатлетів

2020-11-05 12:25

У зв’язку з карантинними заходами, в Чернігові наразі небагато спортивних змагань. Ледве не єдиним стартом минулого тижня стала відкрита першість клубу «Атлант-V2» з бігу на 12 кілометрів, присвячена пам’яті Юрія Зеляка, яка 1 листопада відбулася у ЦПКіВ та на Кордівці. 

– Питання: проводити змагання чи ні? – стояло. Але участь у старті беруть тільки ті, хто гарно почувається, реєстрацію проводили в електронній формі, на місці лише роздавали номери… Учасників не менше, ніж торік – десь 65 людей з Чернігова, Ніжина, Корюківки та Горностаївки, – розповів про те, чи були сумніви щодо проведення змагань, президент легкоатлетичного клубу «Атлант-V2» Валерій Качан. – Юрій Зеляк – чернігівський спортсмен, який тренувався в нашому клубі, але трагічно загинув у 33-річному віці  2003-го року. Тож десь уже 15 років ми регулярно проводимо змагання його пам’яті…

Біг «золотою осінню»

Хоча основна дистанція першості була 12 кілометрів (тобто 4 кола Кордівкою через пляж «Золотий берег»), юнаки та дівчата 14-16 років, а також ветерани бігли 3 кілометри (одне коло). А у бажаючих була також можливість обрати дистанцію у 6 кілометрів (2 кола). Причому стартували спортсмени всіх трьох дистанцій разом – з масстарту. 

Серед атлетів можна було відзначити чернігівця Владислава Мочоного, який лише в жовтні виграв чемпіонат області з кросу та, відповідно, мав право представляти наш регіон на чемпіонаті України з цього виду легкої атлетики на початку листопада в Сумах. Проте незадовго до змагань чемпіонат скасували через те, що обласний центр сусіднього регіону перебував у «червоній» зоні карантину… 

Але після першого кола Владислав не входив навіть у трійку – з відчутним відривом лідирував ніжинець Микола Давиденко, за ним – група з трьох спортсменів, лише два з яких: чернігівці Сергій Кровлайдіс та Дмитро Секера – збиралися долати 12-кілометрову дистанцію. Краща з жінок – ніжинка Катерина Солодка, була приблизно   12-ою в абсолюті, але випереджала не тільки свою єдину конкурентку на 12-кілометровій дистанції (чернігівку Олену Хореву), а й усіх спортсменок, що бігли 6 кілометрів. 

Такий розклад серед лідерів зберігався й до останнього кола: Давиденко нарощував свою перевагу, Кровлайдіс приблизно на 9 секунд випереджав Секеру, Мочоний ішов у групі переслідувачів четвертим-п’ятим. Солодка також фактично боролася лише з собою: Хорева була позаду приблизно на півкола, а отже, нав’язати боротьбу чернігівка могла тільки у разі, якщо б Катерина різко збавила хід. 

Проте на фініші на глядачів чекав сюрприз… Ні, не стосовно переможця: Микола Давиденко впевнено завоював «золото», подолавши 12 кілометрів за 40 хвилин та 9 секунд: 

– Конкуренція є завжди. Цього разу теж спочатку суперники задали темп, але… не всі його витримали. Коли тренуєшся й біжиш сам – це досить важко та складно, адже головне завдання – перебороти самого себе. У групі бігти легше, – зазначив переможець Микола Давиденко. – Потрібно більше проводити таких змагань, незалежно від пандемії. Це популяризація здорового способу життя та великий вклад у майбутнє молодого покоління. 

Сюрприз стосувався боротьби за медалі, адже першим на фінішну пряму вибіг не Кровлайдіс, а Секера, який потужно «накотив» і не тільки виграв «срібло» з результатом 43 хвилини 5 секунд, але й випередив «бронзового» Сергія Кровлайдіса на 23 секунди! Тобто відігравши більше ніж півхвилини на останньому колі… Владислав Мочоний фінішував лише п’ятим… 
У жінок же обійшлося без несподіванок. З результатом 53 хвилини та 4 секунди перемогла нижінська легкоатлетка Катерина Солодка, «срібло», подолавши 12 кілометрів за 1 годину 2 хвилини та 6 секунд, виборола чернігівка Олена Хорева. А ось «бронзового» комплекту нагород не було, у зв’язку з відсутністю жінок-учасниць, які могли б на нього претендувати… 

– Коли багато учасниць – цікавіше. Завжди розраховуєш на гідну конкуренцію: навіть якщо ти не виграєш, або не потрапиш у призи, ти знаєш, що тримався за найкращими й розумієш, що у майбутньому твої результати будуть покращуватися – іноді це навіть краще, – скаже після фінішу Катерина Солодка. – З Миколою Давиденком нас об’єднує біг – ми разом тренуємося. Тож приємно, що й серед жінок, і серед чоловіків  у ніжинців вийшло завоювати перше місце. 

«Бронзовий» призер 2019 року у Першій лізі України з регбі-7 – чернігівський «Камелот» не зміг повторити минулорічний успіх. У фіналі третього за силою дивізіону вітчизняного регбі, якийвідбувся в Ірпіні, сіверяни зайняли останнє, трете місце в групі «Б», поступившись одеським «Морякам» (0-40) та ужгородській «Transcarpatia Trinyty» (0-25). 

Не зміг порадувати своїх уболівальників і футбольний «Чернігів». У Другій лізі команда Вадима Постового потерпіла гостьову поразку від «Ниви-В»: 0-2. 

В УПЛ «Десна» в Олександрії не втримала перемогу над однойменним місцевим клубом: вже на 39-й хвилині Тотовицький з пенальті вивів сіверян уперед, але наприкінці другого тайму Банада та Сітало подарували олександрійцям надію на перемогу. Й усе ж гол Будківського на 84-й хвилині встановив остаточний рахунок: 2-2. 

Сєргєй КАРАСЬ
Фото автора

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21