Чернігів озеленюватимуть особливі діти

2020-11-05 11:58

Уперше в Чернігові на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту цьогоріч створили групу здобувачів освіти з особливими освітніми потребами за професією «Озеленювач». Тож тепер діти з інвалідністю матимуть можливість здобути професію та самореалізуватися в житті. Нині на озеленювачів учаться одинадцятеро молодих людей, які донедавна були вихованцями Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2. Молодим робітникам свою підтримку надає комунальне підприємство «Зеленбуд», яке стало одним із ініціаторів такого навчання. 

Свою професію майбутні озеленювачі опановуватимуть протягом восьми місяців. Тонкощам ремесла учнів навчає викладач з озеленення Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту, майстер виробничого навчання  Ірина Новик. Пані Ірина пропрацювала озеленювачем у «Зеленбуді» більше 30 років. Тож має в цій галузі великий досвід. Заступник директора з навчально-виробничої роботи Олег Галепа розповідає, що професія озеленювача дуже популярна. Завдяки озеленювачам наш Чернігів по-особливому прекрасний. За допомогою квітників, клумб, газонів, охайно доглянутих дерев вони створюють неймовірну красу в усьому місті. 

— Хто, як не озеленювачі, нам щодня піднімають настрій. Ми милуємося нашими парками, квітниками, зеленими насадженнями. А оскільки наш навчальний заклад розташований у центрі міста, ми не можемо бути байдужими до покращення обласного центру. І хочемо зробити свій внесок у створення затишного, комфортного міста. Завдяки співпраці з комунальними підприємствами, навчально-реабілітаційним центром №2 цьогоріч ми створили  групу учнів з особливими освітніми потребами за професією «Озеленювач». Для того, щоб у подальшому  сприяти бла-гоустрою міста і водночас самореалізації молодих людей з інвалідністю. Ми довго вивчали весь цей процес, готовність закладу до відкриття нової спеціальності, умов навчання дітей з особливими потребами. І завдяки підтримці міста, комунальному підприємству «Зеленбуд», навчально-реабілітаційному центру №2 ми зрозуміли, що зможемо навчити особливих діток цій професії. За кваліфікаційною характеристикою, медичними висновками їм дозволяється навчатися і працювати за цим фахом, — каже Олег Галепа.                 

У Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту до кожного учня особливий індивідуальний підхід. І для керівництва закладу важливо не просто дати дитині професію, але й подбати про те, щоб ця професія йому підходила і була затребувана на ринку праці. Олег Галепа пояснив, що це  навчання проводиться, перш за все, заради того, щоб дати можливість дітям з інвалідністю реалізувати себе у своєму подальшому житті.

— Перш ніж відкрити спеціальну групу за професією «Озеленювач» ми вивчили попит ринку праці в Чернігові та  області. Ознайомилися з роботою підприємств, які працюють у даному напрямку, дізналися про їхню здатність працевлаштувати нових робітників. І лише після цього розпочали процес організації самого навчання, — розповідає Олег Галепа. 

Директорка Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак розповідає, що батьків, які приводять своїх дітей до їхнього центру, весь час хвилює питання: а що їм робити по закінченню навчання в центрі. Де і як дітям з інвалідністю здобути професію і куди можна потім працевлаштуватися? Питання освіти дітей з інвалідністю наразі одне з болючих та актуальних. І для Регіни Гусак як керівника центру і «багатодітної мами» своїх вихованців було важливо відкрити інклюзивну групу «Озеленювач». Але на цьому вирішення проблемного питання не припинятиметься. 

— Для мене дуже важливо, щоб мої вихованці знайшли своє місце в соціумі та змогли реалізуватися в житті. Тим самим зруйнувати стереотипи, які існують у суспільстві щодо людей з інвалідністю. Завдяки групі учнів з особливими освітніми потребами «Озеленювач» ми зробили перший, але не останній крок у вирішенні цієї проблеми, — каже пані Регіна. 

Начальник КП «Зеленбуд» Роман Старіков розповів:

«Відкриття групи для учнів з особливими потребами з професії «Озеленювач» — наша спільна ініціатива з директоркою навчально-реабілітаційного центру №2 Регіною Гусак. До цього ми проводили переговори з профтехосвітою щодо створення групи озеленювачів, але жодне училище таку групу не набрало. Тоді разом із керівництвом нашого професійного ліцею залізничного транспорту вирішили сформувати спільну групу для дітей з особливими потребами та без. Ми переймалися проблемою професійного навчання дітей з обмеженими можливостями, їхньою подальшою долею в дорослому житті. Спільними зусиллями добилися ліцензії і тепер сприятимемо цьому освітньому напрямку надалі. Зокрема наше підприємство всіляко підтримує навчальний процес і надає матеріально-технічну базу для практичного навчання цих дітей». 

У Наталії Боровик на озеленювача навчається донька Анна. Жінка зізнається, що дуже хвилювалася за майбутнє своєї особливої дитини, доки не з’явилася ця група: «Анюта  із задоволенням навчається і проходить виробничу практику. Їй добре в цьому колективі. Великий плюс у тому, що діти знають одне одного ще з центру. Завдяки цьому Аня почувається комфортно, відчуває себе самостійною, дорослою і стає відповідальною».  

Валентина НАУМЕНКО
Фото надане Чернігівським професійним ліцеєм залізничного транспорту

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14