МОЗ анонсувало українську вакцину проти коронавірусу: що відомо про розробку препарату

2020-10-30 12:44

Українські вчені наблизилися до створення вакцини від COVID-19. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що працюють над нею вже пів року.  Вчені інституту мікробіології разом із американською компанією проводили тестування на тваринах та людських клітинах.

«Вони отримали стійкий результат щодо вироблення антитіл організмами тварин. Цей кандидат на вакцину показав повну нейтралізацію вірусу вже на живих клітинах людини», — розповів міністр.

В Україні лабораторій для проведення таких досліджень немає, тож довелося звернутися до інших країн. Допомоги шукали в Туреччині та США. Там знайшли лабораторії з належним рівнем біозахисту. Далі на препарат чекає три етапи клінічних випробувань. Де саме їх проводитимуть, поки що невідомо. Наразі фахівці обирають виробництво з відповідними умовами. Якщо все мине вдало, то готова вакцина в Україні може з’явитися через рік.

Фото з Інтернету

Інші новини:


Галина Костенко: «Якщо люди довіряють тобі своє життя, ти не маєш права їх підвести»

Галина Костенко все життя пропрацювала медсестрою. Медичній справі жінка присвятила 35 років. Нині залишається медичним реєстратором у Вороньківській сільській лікарській амбулаторії Бобровицького району, але й надалі продовжує допомагати хворим, які звертаються до неї за звичкою.

2021-06-20 05:33