МОЗ анонсувало українську вакцину проти коронавірусу: що відомо про розробку препарату

2020-10-30 12:44

Українські вчені наблизилися до створення вакцини від COVID-19. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що працюють над нею вже пів року.  Вчені інституту мікробіології разом із американською компанією проводили тестування на тваринах та людських клітинах.

«Вони отримали стійкий результат щодо вироблення антитіл організмами тварин. Цей кандидат на вакцину показав повну нейтралізацію вірусу вже на живих клітинах людини», — розповів міністр.

В Україні лабораторій для проведення таких досліджень немає, тож довелося звернутися до інших країн. Допомоги шукали в Туреччині та США. Там знайшли лабораторії з належним рівнем біозахисту. Далі на препарат чекає три етапи клінічних випробувань. Де саме їх проводитимуть, поки що невідомо. Наразі фахівці обирають виробництво з відповідними умовами. Якщо все мине вдало, то готова вакцина в Україні може з’явитися через рік.

Фото з Інтернету

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57