«Десна» наближається до лідерів

2020-10-29 14:29

«Червоний» Чернігів

Оскільки Чернігів потрапив у червону зону карантину, більшість змагань, які мали відбутися в регіональному центрі минулого тижня, були перенесені: або, як матч жіночої «Юності-ШВСМ», на невизначений термін, або, як у випадку з грою чоловічої «Десни» – в інші регіони країни.

Єдиною командою Сіверщини, що минулих вихідних провела домашній матч, стала «Кудрівка» (Чернігівська область): у рамках групи 2 чоловічого чемпіонату України з футболу серед аматорів наша команда впевнено розібралася зі столичним ФК «ім. Л. Яшина-ДЮСШ Переможець»: 4-0 (голами відзначилися Зубашівський, Щедраков та, двічі, Круковець).

А ось єдиним змаганням, що відбулося в Чернігові за минулі 7 днів, стала відкрита першість міста з легкоатлетичного двоборства серед юнаків та дівчат, які змагалися на стадіоні ім. Гагаріна. У бігу на 60 та 300 метрів, у різних вікових категоріях, чемпіонами Чернігова стали Наталія Дудко, Анна Сміян, Арсеній Ікаєв та Єгор Сємирозум. У бігу на 60 та 600 метрів перемогу святкували Матвій Казанін, Антон Демченко та Вікторія Маринченко. У категорії біг на 60 метрів + стрибку у довжину «золото» завоювали Євгенія Шведунова, Анастасія Кучерява, Арсеній Шавеко та Давид Волевач. А ось у бігу на 60 метрів та метанні м’яча рівних не було Марку Шавеку, Дмитру Тарасюку та Ользі Філіпповій.

«Десна»

Коронавірус дістався й до «Десни». Проте лише до наймолодшої команди у структурі клубу – U-19. Як повідомляє сайт «Золотий талант», через спалах захворювання був перенесений матч «Десни» U-19 з однолітками з «Дніпра-1». Також не відбулася й зустріч деснянців з «Олімпіком» U-19.

А ось дві інші команди сіверян продовжують боротьбу. «Десна» U-21 у меншості звела в нічию гостьовий поєдинок з донецьким «Олімпіком»: 2-2 (у представників Чернігівської області двічі відзначився Ілля Чайка).

Основа «Десни» в Києві у важливому матчі зустрічалася з «Олімпіком». Перед грою обидві команди мали по 9 очок, проте донеччани випереджали чернігівців за додатковими показниками.

Активніше гру почали сіверяни: на 9-й хвилині Тотовицький кинув у фланговий прорив Мудрика, той віддав пас у центр, і Калітвінцев з вигідної позиції пробив у захисника… Ще через 8 хвилин Імереков навіть відправив м’яч у ворота після кутового. Проте суддя угледів у цьому моменті блокування воротаря господарів та не зарахував гол.

Чернігівці, в цілому, виглядали активнішими за суперника, ось тільки гостям не вистачало головного: голу. Його змогли організувати на 24-й хвилині: деснянці розгорнули швидку контратаку, Мудрик перекидав воротаря, проте потрапив у штангу, а Шевцов добив м’яч у порожні ворота. 1-0! (До речі, для 20-річного нападника сіверян цей гол став першим у Прем’єр-Лізі).

У донеччан помітним був Тейшейра: француз до перерви двічі напружував чернігівський захист, але Паст обидва рази впорався з ударами.

А між моментами Тейшейри відзначилася «Десна»: Калітвінцев віддав проникаючий пас на Шевцова, той відпасував у центр на Тотовицького, й Андрій забив у порожні ворота. 2-0 на 37-й хвилині.

У другому таймі «Десна» контролювала хід матчу, а останні 10 хвилин, після того, як Єрмаков вийшов на поле замість Арвеладзе, навіть перейшла на гру у три центральні захисники, що дозволило гостям уникнути неприємностей.

Ця перемога підіймає «Десну» на четверте місце. Хлопці Олександра Рябоконя лише на 1 бал відстають від донецького «Шахтаря», який замикає призову трійку.

Проте цього тижня на команду чекає непростий виїзд до Олександрії. І там знову потрібно грати лише на перемогу…

Що ж до ФК «Чернігів», то команда, яка підсилилася вихованцем київського «Динамо», воротарем Анатолієм Тимофєєвим, у Другій лізі привезла гостьову нічию з Ужгорода. У протистоянні з однойменним місцевим клубом  сіверяни вели в рахунку до 90+4-ої хвилини (у середині першого тайму чернігівців уперед вивів Дмитро Борщ), проте втримати перемогу не вийшло: 1-1. Після 8 турів команда Вадима Постового займає 8 місце у групі «А».