«ПАСС-АВТО» потрапив у трійку

2020-10-27 08:12

Минулого тижня в чернігівському спорткомплексі «Хімік» пройшов перший тур чоловічої Суперліги – елітного дивізіону українського настільного тенісу.

Хоча не так багато колективів нашого регіону представлені в найпрестижніших турнірах із колективних видів спорту, настільний теніс нерідко опиняється на периферії уваги любителів спорту… Проте у Суперлізі змагається чернігівська команда – «ПАСС-АВТО». У сезоні 2019/20 колектив дійшов до півфіналу, проте через жорсткий карантин той чемпіонат так і не дограли… Й ось тепер сіверяни знову йдуть у медальний похід… І, щоб дізнатися, наскільки вдало для господарів туру розпочався чемпіонат, журналісти «Деснянської правди» побували на останньому матчі змагання, в якому «ПАСС-АВТО» приймав «Полтавську політехніку».

Полтава проти Чернігова

Для читачів, які не дуже розуміються на настільному тенісі та не часто за ним спостерігають, нагадаємо, що хоча всі змагання, які тривали у Чернігові 4 дні, мали назву Першого туру чемпіонату України в Суперлізі, де-факто це був одноколовий турнір: всі 12 команд елітного дивізіону провели по одному матчу з кожним із суперників. Причому кожна зустріч тривала до трьох перемог однієї з команд, тобто, щонайменше, колективам потрібно було провести 3 гри з представниками кожного з клубів, максимум – п’ять.

Що ж до суперників, то «ПАСС-АВТО» підходив до останнього матчу, маючи в активі 7 перемог та 3 поразки, а ось «Полтавська політехніка» програла 10 ігор поспіль та перебувала на останньому місці у таблиці.

Першими до столу вийшли полтавчанин Денис Щербак та чернігівець Андрій Гребенюк.

Здавалося, що 17-річна 17-та ракетка України (Гребенюк) легко подолає 118-ту ракетку України (Щербака). Проте саме цього дня Денис святкував свій 22-й день народження, а тому хотів віддячити самому собі «подарунковою» перемогою. Щербак вів у першій партії з рахунком 7-5 та доволі впевнено почувався біля столу. Проте на своїй подачі Гребенюк зрівняв рахунок, а у вирішальний момент Денис зірвав атакуючий удар. 12-10 у першій партії на користь чернігівця.

Другій сет розпочався з рахунку 6-0 на користь Гребенюка, так що довести справу до перемоги для майстра спорту було справою техніки: 11-4. Третя ж партія хоч і не була такою розгромною, якщо дивитися на рахунок, не залишила сумнівів у перевазі представника «ПАСС-АВТО»: 11-8 у партії, 3-0 у грі та 1-0 у матчі на користь сіверян.

Вовк із Полтави та чернігівець із Дніпра

У другій грі зустрілися полтавчанин Віталій Вовк та дніпрянин Євген КібкаУ другій грі зустрілися полтавчанин Віталій Вовк та дніпрянин Євген Кібка. Так, саме дніпрянин, адже за «ПАСС-АВТО», крім чернігівців, виступають спортсмени з Києва, Львова та Дніпра…

– З хлопцями з інших міст збираємося тільки на іграх. Але більшість наших гравців є членами збірної України з настільного тенісу серед юніорів, тому ми часто тренуємося разом, – пояснить після матчу Андрій Гребенюк.

Кібка агресивно атакував, роблячи ставку на швидку гру, в той час як Вовк намагався грати укороченими м’ячами, що принесло полтавчанину успіх у першій партії: 12-10 на користь «Полтавської політехніки». Але у другому сеті Кібці вдалося взяти реванш: 11-8.

У третій партії до рахунку 6-6 ішла рівна боротьба, після чого Євген взяв два очки на своїй подачі та вже не впустив перевагу: 11-8 у сеті та 2-1 у матчі.

Проте… це тільки підігріло боротьбу. Вовк не хотів поступатися та гнув свою лінію, вкорочуючи удари й намагаючись втягнути суперника у повільну в’язку гру, Кібка пробував ризикувати та грати швидше, але точності 17-річному представнику «ПАСС-АВТО» не вистачало: «Я не знаю… Просто не можу нічого зробити!», – звертався Євген до своєї лави запасних за рахунку 7-4 на користь Вовка.

Та хоча в кінцівці Кібка відіграв три сетболи, розрив був занадто великим: 11-7 у партії та 2-2 у матчі.

Втім, на тай-брейку боротьби, на диво, не вийшло: Кібка повів 5-1 та довів справу до впевненої перемоги: 11-4 у сеті, 3-2 у грі та 2-0 у матчі на користь «ПАСС-АВТО».

А це значило, що наступна зустріч, у якій граючий тренер полтавчан, 46-річний Андрій Черменський, зустрічався з чернігівцем Іваном Маєм, могла, у разі перемоги представника Сіверщини, стати останньою.

Власно, так й сталося. Іван, який також є членом параолімпійської збірної України, застосовував незвичну тактику: грав він лише лівою рукою. Причому при подачі й ракетку, й м’яч спортсмен також тримав у лівій руці. Через це подачі не виходили дуже потужними, що 25-річний спортсмен компенсував майстерністю. Черменський зміг виграти лише один сет, а зустріч закінчилася перемогою Мая: 3-1 (11-8, 9-11, 11-6, 11-4) у грі та  3-0 в усьому матчі – «ПАСС-АВТО» виграє останню зустріч першого туру!

– Ми щороку граємо то в – Ми щороку граємо то в Суперлізі, то у Вищій лізі: курсуємо між дивізіонами. У Суперлізі грати важко, адже багато молодих гравців. Наше завдання: награти студентів «Полтавської політехніки», підтягнути молодь, – зазначив граючий тренер «Полтавської політехніки» Андрій Черменський. – Іван Май, із яким я грав, мій учень, з Полтави… Так, закінчили турнір на останньому місці, але буде наступний тур – буде краще.

– Ми задоволені результатом у цьому турі, але сподівалися на більше. «Полтавська політехніка» нижче класом, але ж її гравці хотіли перемогти, хлопцям не було чого втрачати, – підбив підсумки матчу та першого туру гравець «ПАСС-АВТО» Андрій Гребенюк.

Таким чином, чернігівці займають 3 місце в таблиці, лише за результатами особистої зустрічі випереджаючи київське «Покоління». А, значить, уся боротьба ще попереду…