Від послання нам легше не стане

2020-10-23 09:22

У вівторок пан Зеленський виступив у ВР із щорічним посланням до народу України. На жаль, воно більше перегукувалося із твором на тему «Як я провів літо» й нічого нового від гаранта ми не почули. Одні пустопорожні обіцянки та повторення неправдивої інформації. Особливо стосовно перебігу пандемії та «рішучої» боротьби з хворобою як його особисто, так і його непрофесійної команди.

Як же він себе нахвалював!

На початку промови Володимир Зеленський похвалився успіхами в боротьбі з коронавірусом. Величезні цифри нових хворих в Україні він пояснив світовою тенденцією, а розвалена українська медицина, за його словами, – провина попередників.

Коли він розповідав, що навесні влада оперативно організувала постачання медичних масок, костюмів для медиків, опозиційні депутати почали кричати: “Брехня!” Заява Зеленського, що медикам, які працюють із хворими, виплачують 300% доплати, викликала ще гучніші крики опонентів. Адже з українських регіонів постійно надходять повідомлення про проблеми з цими доплатами.

Нинішні спалахи хвороби президент частково пояснив діями місцевої влади перед виборами, яка хоче сподобатись виборцям – проводить масові заходи. “Кількість хворих та померлих – на вашій совісті. Це гра у злого поліцейського в Києві та хорошого на місцях”, – заявив президент. “Головне – бути згуртованими, адже коли українці згуртовані, то можуть перемогти будь-які віруси – хоч із Китаю, хоч від північного сусіда”, – натякнув він на Московію.

Глава держави похвалився змінами, які під тиском “коронавірусних обставин” відбулися у вітчизняній медицині. Мова, зокрема, про відновлення майже вщент зруйнованої системи дослідницьких лабораторій. “В Україні їх було аж... п’ять. Зараз – у десятки разів більше. Ми відновили вертикаль державних санітарних лікарів. А якщо хтось думає, що у Держрезерві на нас чекали заповнені полиці з усім необхідним, – розчарую. Маски востаннє закуповувались у 2007 році, й термін їхньої придатності давно сплив”, – поскаржився президент. Утім, дефіцит, за його словами, вдалося швидко ліквідувати. Завдяки постачанням із-за кордону, а згодом – і налагодженню власного виробництва.

Зараз тривають клінічні випробування українських препаратів, що мінімізують ризики ускладнень та смертності від COVID-19. Також відбулися переговори щодо постачання в Україну ліцензованої і схваленої ВООЗ вакцини, щойно у світі почнуть її виробляти.

Тільки факти

Ніхто нам грошей не дасть.

МВФ це питання не розглядатиме, поки не буде проведено міжнародний аудит Фонду боротьби з Covid-19. Усі інші можливі кредитори також. Причина та сама!

40 мільярдів гривень, які не потрібно було повертати (подарунок ЄС на подолання епідемії) — також вимагають аудиту! Крім того, всім банкам Європи заборонено купувати наші цінні папери з тієї ж причини!

Гроші Covid-фонду пішли повз медицину!

Укравтодору було виділено 35 мільярдів грн. Це — більша частина Фонду.

Мінкультури та інформаційної політики отримало один мільярд.

Міністерство внутрішніх справ отримало 2,5 мільярда. Й вимагає направити стільки ж.

Державне управління справами (яке утримує Президента та його Офіс) отримало додатково 41,2 мільйона.

Державна митна служба – 160,9 мільйона.

МОЗ на всі бюджетні програми отримав 14,3 млрд грн, тобто безпосередньо на медицину було виділено лише одну гривню з п’яти.

10 місяців пан Зеленський та його команда, фактично й практично, абсолютно нічого не робили для боротьби з пандемією — лише щоденно повідомляли нам сумну статистику. Всі справжні досягнення у боротьбі з поширенням та лікуванням хвороби — цілковита заслуга місцевого самоврядування та благодійників. А це ж, насправді, лише перший етап поширення цієї хвороби в Україні! Зауважу, МОЗ продовжує викидати гроші на вітер: підписало контракт на поставку нам американської вакцини, яка ще не пройшла клінічних досліджень.

«Слуги» врешті-решт вирішили створити національний штаб боротьби з вірусом (який пан Зеленський обіцяв створити ще в березні); запровадити масове тестування; мобільні бригади; контактну телефонну лінію; перепрофілювати лікарні під відділення для лікування коронавірусу, а також збільшити потужності лабораторій.

Одне тільки погано: вірусу всі ці Постанови «до лампочки!» Потрібні чималі кошти. А їх давно вже немає з’їли миші!

Олександр ШИЛО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13