Пологовий будинок у Чернігові – на рівні європейських країн

2020-10-22 11:18

Таких кардинальних змін жодна будівля комунального закладу нашого міста ще не зазнавала. Об’єктом перетворення став Чернігівський пологовий будинок. Відтепер він відповідає всім міжнародним стандартам. 

Упродовж двох років відбувалася співпраця Чернігівської міськради з німецькими фахівцями у межах проєкту GIZ. Роботи з комплексної термомодернізації будівлі тривали під їхнім повним технічним контролем. Фінансувався проєкт за рахунок грантових коштів та коштів із міського бюджету. Загальна вартість – 24 мільйони 200 тисяч гривень. Німецька сторона профінансувала 8,2 млн, решта – кошти міського бюджету.

Збереження тепла в палатах і регулювання температури залежно від погодних умов у різних частинах приміщення. Це те, чим нині може похвалитися пологовий будинок.

Утеплення будівлі вже дає своє результати, розповідає заступник головного лікаря з медичної частини Галина Леник:

– Я поспілкувалася з породіллями, вони кажуть, що в палатах дуже тепло, навіть просять дозволу відчинити вікна на провітрювання. Значить, проєкт уже працює, – каже Галина Леник.

У пологовому осучаснили зовнішній вигляд, замінили вікна та дверні блоки, утеплили стіни й дах, облаштували ґанки та під’їзну рампу, але, головне, повністю модернізували й замінили теплові пункти, що значно зменшить споживання енергетичних ресурсів будівлею та дозволить суттєво економити кошти міського бюджету.

Разом із керівництвом лікарні та працівниками, які безпосередньо брали участь у реновації, мер Чернігова Владислав Атрошенко оглянув територію і приміщення будівлі. Результатом залишився задоволений.

– Зроблено багато: з’явилися індивідуальні теплові пункти, термомодернізована вся будівля, утеплили труби, замінили вікна, реконструювали ґанок приймального відділення, усі входи і виходи та фасади. Це зовні. Всередині – комфортна температура завдяки утепленим стінам і модернізованим теплопунктам на цокольному поверсі, – перелічує Владислав Атрошенко. – 
Відповідно до технічного паспорту, наданому GIZ, завдяки заходам із енергозбереження будівля піднялася в міжнародній класифікації з теплопровідності і має третю категорію. Це – гарний результат.

Проєкт термомодернізації – це не єдині зміни за останні роки. Коштом міста капітально відремонтовані пологові зали, палати, дві операційні, оснащене відділення інтенсивної терапії та придбана сучасна апаратура.

Все це виводить наш пологовий будинок на рівень тих, що є в європейських країнах.

– Враховуючи ті зміни, що в нас відбулися за 5 років, покращення нашої матеріально-технічної бази, наш кадровий потенціал, термомодернізацію пологового будинку, із впевненістю можу сказати – ми кращі! – говорить Галина Леник.

Реалізація цього проєкту – це покращення умов для матусь і найменших мешканців із усієї області. Адже близько 48% породіль, які народжують у цих стінах, мешканки Чернігівщини.
 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42