Вчимося мистецтву фотографувати з «MICS 4U» 2.0»

2020-10-20 07:44

Сучасна інклюзивна креативна студія для молоді «MICS 4U» 2.0», що відкрилася на базі Чернігівського обласного молодіжного центру, продовжує працювати і в напрямку фотографії. Мистецтву фотографувати молодих людей учить професійний фотограф, громадський активіст, тьютор блоку «Фотографія» Сергій Безбородько. Нагадаємо, що реалізація цього проєкту стала можливою за підтримки Українського культурного фонду.

Під час занять з учасниками проєкту обговорювалися різні теми, зокрема, актуальність фотографії в сучасному світі та як зробити фотографію творчістю, хобі або професією.

— Із першого заняття ми з дітьми  вчилися, як робити якісні знімки за допомогою мобільного телефону, як завантажувати безкоштовні додатки, що дозволяють розширити можливості мобільного телефону. Говорили про композицію, «баланс білого кольору» у цифровій фотографії. Крім теорії була також практика. Під час практичних занять ми гуляли містом і фотографували на мобільні телефони архітектуру. Вчилися підбирати правильне режимне світло. Це особливо важливо для камери мобільного телефону, яка дуже вибаглива до світла. А вже потім ми перейшли на професійні камери, — розповів тьютор Сергій Безбородько.

Учасники проєкту опановують будову професійної апаратури, різні режими і поступово наближаються до довгоочікуваних занять, присвячених зйомці студійного портрету.

— Ми створили окрему папку на Google Диску, і учасники проєкту можуть завантажувати туди власні фотографії. Ми їх аналізуємо, редагуємо, я залишаю свої відгуки. І бачу, що хлопцям та дівчатам це подобається. Можливо, перше теоретичне заняття, сприймалося ними важче, але коли ми почали робити знімки, аналізувати їх, зацікавленість у рази зросла. Я показав, як можна швидко і просто покращити знімок за допомогою однієї лише клавіші. І після різних моїх підказок у них з’явилося ще більше мотивації відвідувати заняття, — говорить Сергій.

По завершенню блоку занять «Фотографія» запланована фотовиставка учасників проєкту. Вже навіть відібрано чимало гарних і хороших робіт. Зокрема у кожного з учасників з’явилися у фотографії улюблені напрямки. Комусь ближче портрет, хтось полюбляє ботанічні чи пейзажні фото. У групі є також молодь з інвалідністю. І дехто з хлопців та дівчат зацікавився тим, щоб займатися фото професійно.

— Серед учасників проєкту в нашій групі є молодь із вадами слуху. Тому значна частина матеріалу подається візуально. І особисто я не бачу ніяких перепон для таких людей стати професійними фотографами. Наприклад, вони можуть бути чудовими репортажними фотографами. Мова фотографії універсальна, і у них можуть бути свої переваги перед іншими професіоналами. Я порадив молодим людям творчість різних професійних фотографів, у яких можна повчитися фотомистецтву. Для того, щоб вони надихалися творчістю митців. Адже інформаційний простір на стільки перевантажений різною інформацією, що іноді дуже важко знайти хороший канал. Крім того, я навчив молодь правильно налаштовувати запити в Інтернеті для того, щоб правильно шукати потрібні сторінки для навчання, — каже тьютор.

Сергій Безбородько також запропонував учасникам проєкту найрізноманітніші видання, які містять не лише правила і секрети вдалого фото, цікаві статті та новини, а й портфоліо відомих світових фотографів. Серед основних порад починаючим фотографам — якомога більше дивитися чужі фото, аналізувати їх і вчитися спершу копіювати хороших фотографів, а потім пробувати робити такі ж знімки самостійно. Візуальний досвід дуже важливий.

Враження учасників блоку від занять — безперечно позитивні. Хлопці та дівчата зізналися, що багато хто з них відкрив для себе новий світ фотографії.

Валентина НАУМЕНКО

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21