«Університет-ШВСМ»: проблеми зростання

2020-10-16 09:24

Минулого тижня у спортзалі НУ «Чернігівського колегіуму» чернігівський «Університет-ШВСМ» проводив перший домашній матч нового сезону Суперліги проти сусіда по турнірній таблиці (обидва колективи перед очною зустріччю мали в активі по 4 поразки) – «Полтавчанки-ПНПУ».

Травми та трансфери

Провальний старт чернігівок не в останню чергу обумовлений змінами, які відбулися у команді у міжсезоння. Залишили клуб ліберо Анна Ковальчук («Білозгар-Медуніверситет»), зв’язуюча Марія Булавчик (польська «Політехніка») та догравальниця Анна Сергєєва (як нам розповіли в «Університеті», 21-річна гравчиня вирішила завершити професійну кар’єру). До того ж через травми не могли допомогти команді Ганна Жула й  Таїсія Кравчук, які цього вечора були присутні в залі, але лише як глядачки…
Поповнила ж команду лише 27-річна зв’язуюча Світлана Шевченко (екс-«Харків’янка-ХНПУ»), а тому в перших матчах Володимиру Жулі доводилося покладатися на юних гравчинь, які минулого сезону виступали у фарм-клубі «Університету» – ВК «НУ ЧК» у Першій лізі (третій дивізіон українського волейболу, - прим.).

Перша – переможна

З капітанською рискою (нагадаємо, у волейболі капітани мають риску під ігровим номером, - прим.) на матч чернігівок вивела Юлія Камінська. З несподіваного – в ролі основної зв’язуючої виступила Карина Кравчук (діагональна лише перед карантином спробувала себе на цій позиції), номінальна зв’язуюча Шевченко грала догравальницю, місце діагональної зайняла 16-річна Софія Тимошенко, а на позиції центральної блокуючої вболівальники побачили… Олександру Іллюшко. Три крапки перед прізвищем волейболістки пов’язані з тим, що Олександра (відома у волейболі під дівочим прізвищем Коленко) лише кілька місяців тому стала мамою, й це був дебют гравчині після пологів.

На початку матчу більшість подач полтавчанок летіли в Шевченко, й Світлана не ідеально доводила м’яч до зв’язуючої. Тим не менш, в атаці у новачка чернігівок були успіхи: ударом «блок-аут» Шевченко вивела господарок паркету уперед 6-5. Здавалося, що чернігівки, в першу чергу, діють на емоціях. Втім, ці емоції до певного часу дозволяли контролювати гру. Кравчук, котра звикла грати з Іллюшко на блоці, знаходила партнерку й пасом. А команда, яку підтримували свої уболівальники (в останній момент було вирішено дозволити заповнити трибуни на 25 %), йшла уперед: 17-13 на користь «Університету» на подачі Кравчук.

Проте досвідчена Важинська обманним ударом вивела гостьову команду вперед: 19-20. Тож кінцівка партії вийшла доволі напруженою.

І хоча в ній були різні епізоди, все ж ключовою гравчинею фінішного відрізку стала Камінська: капітан тягнула команду на собі та в потрібний момент вивела колектив уперед. А довершив справу блок Іллюшко та Кравчук: 25-23 в партії – перший виграний сет чернігівок у новому сезоні.

А що ж із рештою?..

Другий сет почався із вдалої серії подач Вікторії Дабеки, з якою сіверянки не могли впоратися: 1-6. І хоча, за рахунок вдалих дій на блоці та ейса від Камінської, «Університет-ШВСМ» зрівняв рахунок: 7-7, наша команда одразу пропустила ривок суперниць, на який уже не змогла чимось відповісти: 14-25 у сеті та 1-1 у матчі.

Третя партія почалася з емоцій та рівної боротьби: 6-6. Але після того як, за рахунку 7-8 на користь «Полтавчанки», Іллюшко (котра, судячи за все, ще не готова проводити повний матч) замінила 16-річна Анастасія Білоконська, справи пішли гірше: хоча це й не було пов’язано саме з грою молодої блокуючої, гра команди розладналася. У підсумку господарки навіть відіграли кілька сетболів, але на той час відрив був занадто великий: 18-25 у партії та 1-2 у матчі.

Не вийшло справжньої боротьби й у четвертому сеті. В якісь момент із гравчинь, які були основними минулого сезону, на майданчику залишалася тільки Юлія Камінська, а ось решта волейболісток, що перебували на майданчику, народилися у XXI сторіччі. Причому 19-річна ліберо Віолета Тимошенко виглядала… «ветеранкою» на тлі 16-річних партнерок…

14-25 у заключному сеті та 1-3 у матчі: «Полтавчанка-ПНПУ» завойовує свою першу перемогу в Суперлізі, а ось «Університет-ШВСМ» поки цього сезону не виграє…

- Ми планомірно, цілеспрямовано йшли до цієї перемоги. Трохи не вистачало ігрової практики, адже була тривала перерва. «Університет-ШВСМ» - непроста команда, хоч тут і грають молоді дівчата. Боротьба була дуже напруженою, особливо в першій партії. Вдячний своїм волейболісткам за те, що вони переломили хід зустрічі – для нас дуже важлива ця перемога, - зазначив головний тренер гостьової команди Анатолій Воліченко.

- Молода зв’язуюча Анастасія Миронцова перспективна, але ще не готова грати на цьому рівні. Карині Кравчук важко, адже перші матчі цього сезону – перші й для неї на позиції зв’язуючої. Їй зараз морально важко. Сподіватимемося, що до кінця сезону команда показуватиме гру іншого рівня… Могли й сьогодні зіграти трохи краще. Але сказати, що ми повинні вигравати – буде нечесно, - підбив підсумки зустрічі головний тренер «Університету-ШВСМ» Володимир Жула.  – Молодим гравчиням не вистачає професіоналізму. Вони не розуміють, що таке «установка»: звикли грати так, як хочуть… Сьогодні установку не виконали. Будемо працювати.

Футбол

Захисник Юхим Конопля став першим діючим гравцем чернігівської «Десни», який зіграв за дорослу збірну України (до цього до складу національної команди потрапляли лише вихованці чернігівського футболу). Проте дебютний матч Коноплі склався не надто вдало: 21-річний гравець провів на полі всі 90 хвилин у товариському матчі з Францією, але збірна України поступилася супернику з рахунком 1-7.

А ось іще один дебют – Іллі Шевцова в молодіжній збірній країни склався успішніше. 20-річний нападник «Десни» вийшов на поле на 67-й хвилині в матчі з однолітками з Румунії та допоміг Україні здобути важливу перемогу: 1-0. «Молодіжка» зберігає шанси на вихід на чемпіонат Європи.

Що ж до ФК «Чернігів», то 10 жовтня команда не змогла зіграти у Другій лізі домашній матч проти вишгородського «Діназу». Як повідомляє сайт команди з Київщини, причиною переносу стало «масове захворювання на COVID-19 у гравців чернігівського клубу»…