На Ічнянщині на 55 пасік стало більше

2020-10-16 08:33

З початку року фахівці районної державної лікарні оформили та видали 26 заявникам ветеринарно-санітарні паспорти пасік, у яких, зокрема, відображені характеристики пасік, їх ветеринарно-санітарний та епізоотичний стан, дані лабораторних досліджень, результати проведених лікувально-профілактичних заходів.

Загалом, в області зареєстровано 3,5 тисячі пасік, у яких налічується понад 41 тисяча бджолосімей. Паспортизовано 1,6 тисячі пасік. Основне виробництво продукції бджільництва зосереджене в особистих селянських господарствах, які в більшості використовують мед для власного споживання та часткової реалізації на внутрішньомуринку.

Нагадаємо, на Чернігівщині діє бюджетна програма «Фінансова підтримка сільгоспвиробників». Нею передбачається підтримка галузі бджільництва за такими напрямами: компенсація вартості племінних бджолопакетів та бджоломаток – до 50% вартості, але не більше ніж 500 грн за бджолопакети, й 100 грн за бджоломатки. Також власникам пасік із кількістю бджолосімей від 10 до 300 надаватиметься спеціальна бюджетна дотація в розмірі 200 грн на бджолосім’ю.

Фото з Інтернету

Інші новини:


«Бо мусить хтось стояти незворушно і не пустити ворога далі...»

Петро Кощей ніколи не боявся армії. І міг би взагалі не служити. Бо вдома в Данівці на Козелеччині залишалися немолоді батьки, в яких він був єдиною пізньою дитиною. Але 2013 року хлопець пішов до армії, був на строковій службі в Білій Церкві. 2014 року не стало батька... А Петро тоді вже був в АТО і служив там на контракті.

2021-10-13 09:03