Носіть маски, мийте руки, дотримуйтеся дистанції

2020-10-15 10:32

У місті збільшується кількість чернігівців, у яких є ознаки гострих респіраторних захворювань, зазначає очільник Чернігівського управління охорони здоров’я Владислав Кухар.

Більшість із них хворіють на звичайні сезонні застуди, але, налякані епідемією КОВІДу, штурмують лікарні, поліклініки, телефонують на всілякі гарячі лінії з єдиним запитанням: що робити, до кого звертатися, де отримувати медичну допомогу?

Якщо немає критичної температури (а це понад 38,5), утрудненого дихання, задишки – телефонуйте сімейному лікарю, радить Владислав Кухар. Він призначить лікування, виходячи з ваших симптомів. За необхідності сімейний лікар направляє на тест, але й це потрібно не завжди, адже корнавірус має симптоми, які не сплутати з іншими застудними захворюваннями.

Наразі в Чернігові хворих на коронавірус приймають лікарні №2 і №3, але до медичних закладів доправляють лише тих, хто має ознаки легеневої недостатності. Відносно цього є постанова головного санітарного лікаря України. Інших хворих лікуватимуть поза стаціонаром. Це вимушений захід, адже зараз маємо реальну загрозу того, що в лікарнях елементарно може не вистачити місць. А медики вже зараз працюють на межі сил, серед них також є хворі.

– Звертаюся до всіх: не нехтуйте заходами особистої безпеки, носіть маску, мийте руки, дотримуйтеся соціальної дистанції. Якщо відчуваєте нездужання, залишайтеся вдома і не наражайте на небезпеку оточуючих, – говорить Владислав Кухар.

Чернігів у «помаранчевій» зоні

12 жовтня Чернігів потрапив до «помаранчевої» карантинної зони. Таке рішення було прийняте назасіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Отже, в помаранчевій зоні тепер Чернігів та Ніжин, Бахмацький, Варвинський і Носівський райони. До жовтої зони увійшли місто Прилуки, Бобровицький, Борзнянський, Козелецький, Коропський,  Корюківський, Куликівський, Менський, Ніжинський, Ріпкинський, Сосницький, Срібнянський та Чернігівський райони. Такі епідемічні рівні встановлюються на 14 днів.

 У «жовтій» зоні діють всі обмеження зеленої зони, а також заборонено відвідування установ соцзахисту, в яких перебувають люди похилого віку (крім тих, що надають послуги). У «помаранчевій» зоні діють всі обмеження «жовтої» зони, а також передбачено проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, та інших) заходів, дозволене за участі щонайбільше 220 осіб за умови, що одна особа припадає на 10 кв. м площі будівлі; відвідування групових занять у професійних та вищих навчальних закладах освіти дозволене групами щонайбільше 20 осіб; обмежено планові госпіталізації. Виняток становлять допомога вагітним, новонародженим, пацієнтам із онкозахворюваннями, паліативним хворим, а також випадки, коли є ризик для життя пацієнта.

Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13