Театральні вистави на глибині 300 метрів

2020-10-12 08:09

Свій 45-й ювілейний театральний сезон Чернігівський обласний театр ляльок відкрив по-особливому. І не де-небудь, а під землею. На глибині майже 300 метрів (!). У соляних печерах міста Соледара Донецької області. У відпрацьованих соляних шахтах на глибині майже 300 метрів відкрито спелеосанаторій, де лікуються діти з астмою та різними захворюваннями дихальних шляхів. Саме там відбувся театральний міні-фестиваль «Печера казок» для дітей прифронтової зони. Наші чернігівські лялькарі взяли участь у програмі фестивалю з виставами «Солом’яний бичок» та «Про мурзате Вовченя і чистюню Лисеня». Міні-фестиваль тривав у рамках відомого національного проєкту «АRТПеремир’я», заснованого за ініціативи та за сприяння генерал-лейтенанта Сергія Наєва. 

Головну мету проєкту — відродження культурного життя на Донбасі — вже два роки поспіль втілюють  режисер Київського національного академічного театру оперети Максим Добролюбов та волонтер, письменник Борис Кутовий. 

— Для наших акторів було почесно долучитися до такої благородної справи. Для більшості з них це була вже друга поїздка до дітей Донбасу. Торік на Різдвяні свята наш театр із виставою «Ангелик, що загубив зірку» побував у семи населених пунктах прифронтової зони. Цю виставу було визнано кращою постановкою для дітей на всеукраїнському театральному фестивалі-премії «ГРА». І для багатьох дітлахів це було перше знайомство з театром. Адже дехто з них народився під час війни й за шість років жодного разу не бачив театральної вистави. Театр удруге бере участь у проєкті «АRТПеремир’я», і адміністрація закладу й надалі долучатиметься до подібних мистецьких акцій. 45-й ювілейний сезон  театру відкривається в умовах адаптивного карантину, тому в закладі виконуються всі заходи безпеки, прописані санітарним лікарем. При вході є антисептик, проводиться температурний скринінг, безкоштовно видаються маски. А в залі між глядачами передбачено дотримання соціальної дистанції, — розповів директор-художній керівник театру ляльок Володимир Приходько. 

Актор і режисер вистави «Солом’яний бичок» Антон Шеремок для дітей Донбасу виступав удруге. І без вагань готовий поїхати до них ще не раз.  

— Для дітей Донбасу нам хотілося грати по-особливому, з більшою віддачею. Адже вони по-іншому реагують на постановки — більш щиро, більш відкрито і вразливіше. Мені було дуже приємно долучитися до поїздки. Наш приїзд для них був важливим і потрібним. На виставу приходили не лише діти, які лікувалися в санаторії,  було багато охочих місцевих дітлахів, — каже актор.        
45-й театральний сезон обіцяє бути особливим. І не лише тому, що відкрився по-особливому. Цей сезон, можна сказати, «мегаювілейний». Цьогоріч у театрі двоє ювілярок — акторки Ольга Рудько і Тамара Булавіна. Пані Ольга —  фундаторка театру ляльок. Вона входила до першого акторського складу, створеного в далекому 1976 році, коли театр тільки відкрився. У творчому доробку акторки сотні яскравих образів, створених у виставах театру, а також режисерські роботи — спектакль «Подорож казками», новорічні програми, проєкт «Театрик в театрі». Акторка Тамара Булавіна пропрацювала на сцені театру 40 років. У її творчому доробку теж сотні яскравих образів. Пані Тамара представляла українське мистецтво театру ляльок на міжнародних фестивалях і гастролях у Німеччині, Польщі та Грузії.

— У стінах театру ювілейний 45-й сезон відкрився оновленою виставою «Пан Коцький». А далі на глядачів чекатимуть не менш цікаві інтерактивні вистави «Про мурзате Вовченя і чистюню Лисеня», «Казка-ланцюжок», повчальна історія «Сірничок-малючок», оновлена вистава «Ласий Ведмідь і Кракатунчик» за творами наших чернігівських авторів Сергія Дзюби і Михася Ткача. Згодом розпочнемо повчальну виставу для дітей за книгою Сергія Пантюка «Емоджинаріум, або Подорож у світ почуттів». Вона вчитиме юних глядачів розв’язувати головоломки. А ще поставимо виставу за книгою Бориса Кутового «Листи здалеку», — поділився планами головний режисер театру Віталій Гольцов. 

Пандемія коронавірусу внесла певні труднощі в роботу мистецьких закладів, але водночас спонукала до пошуку нових інструментів та форм існування театру в умовах карантину. Тож новий театральний сезон обіцяє бути насиченим цікавими виставами і проєктами. 

Валентина НАУМЕНКО
Фото надані адміністрацією театру 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13