У космічному містечку Коропі буде сквер імені Леоніда Каденюка

2020-10-12 07:41

На вхідній арці вже встановили банери з інформацією про те, що спільного з Коропом у першого космонавта незалежної України, повідомляє селищна рада. 

Леонід Каденюк у період із 19 листопада до 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському кораблі «Колумбія». Завдяки космонавту за межами планети Земля вперше побувала друкована книга («Кобзар» Тараса Шевченка) і наш державний прапор, а на орбіті пролунав державний Гімн. Космонавт неодноразово відвідував Короп із нагоди урочистостей до дня народження Миколи Кибальчича, під час змагань із ракето-модельного спорту, наукової конференції «Чернігівщина космічна», а також бував із неофіційними візитами.

Він був віцепрезидентом Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я», за сприяння якого юні коропчани мали змогу відпочивати в «Артеку». Пам’ять про Леоніда Каденюка, що пішов із життя в січні 2018 року, береже дуб, який космонавт посадив на території музею Миколи Кибальчича. А тепер  буде й сквер, названий на честь Леоніда Каденюка. Реконструкція скверу триватиме й далі.

Фото: https://koropska-gromada.gov.ua/

Інші новини:


Галина Костенко: «Якщо люди довіряють тобі своє життя, ти не маєш права їх підвести»

Галина Костенко все життя пропрацювала медсестрою. Медичній справі жінка присвятила 35 років. Нині залишається медичним реєстратором у Вороньківській сільській лікарській амбулаторії Бобровицького району, але й надалі продовжує допомагати хворим, які звертаються до неї за звичкою.

2021-06-20 05:33