Ярослав КУЦ: «Співфінансування – найперспективніший шлях для поліпшення благоустрою будинків і територій»

2020-10-09 07:16

Передвиборча кампанія – це не лише час для яскравих промов і гучних обіцянок кандидатів. Це ще й чудова нагода поспілкуватися з виборцями, дізнатися з перших вуст про ті питання й проблеми, що їх турбують. А також розповісти про вже зроблені справи, поділитися планами на майбутню роботу. 

Ярослав Куц, начальник Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, який балотується до обласної ради від партії Владислава Атрошенка «Рідний дім», має що розповісти чернігівцям: про власні досягнення та здобутки, проєкти міської влади, реалізовані під його керівництвом.

Ну і, звісно, на численних зустрічах, яких у дворах багатоповерхівок та приватному секторі відбувається по кілька на день, чернігівці ставлять Ярославу Валентиновичу запитання, що стосуються насамперед житлово-комунальної галузі.

Так, на зустрічах, які Ярослав Куц нещодавно провів у дворах будинків 11, 13, 15, що на вулиці В’ячеслава Чорновола; 9 та 14 – на вулиці Доценка; 48 – на вулиці Рокоссовського; 8 – на вулиці Елеваторній, місцевих жителів цікавили можливості організації робіт із утеплення їхніх будинків та фінансової підтримки цих робіт із міського бюджету.

Ярослав Куц розповідає, що за ініціативою міського голови Владислава Атрошенка Чернігівська міська рада ухвалила програму сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2020 роки.

Для участі в програмі потрібно підготувати проєктно-кошторисну документацію, провести її експертизу та разом із визначеним пакетом документів подати від імені ОСББ заявку до управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради. Після розгляду та схвалення виконавчим комітетом міської ради розпочинається її реалізація.

При цьому фінансування робіт розподіляється у співвідношенні 70/30: 70 % від загальної вартості робіт – із міського бюджету, 30 % – кошти ОСББ. А якщо будинку понад 50 років, то з міського бюджету виділяється 85 % і лише 15 % – кошти ОСББ.

За програмою можна не лише утеплювати будинки, а й провадити їхній капітальний ремонт, зокрема ліфтів, дахів, підвальних комунікацій. 

Протягом 5 років дії програми – програмою співфінансування скористалося 22 ОСББ, при чому деякі з них кілька разів: 4 – двічі, а 1 – чотири рази. 

Для жителів будинків, – у яких не створено ОСББ, затверджена Програма сприяння збереженню і покращенню технічного стану житлового фонду міста та його безпечній експлуатації на 2020-2022 роки. Умови співфінансування 50/50: половина – з міського бюджету, половина – кошти співвласників багатоквартирних будинків, накопичених на реконструкцію, реставрацію, проведення капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та/або коштів, сплачених Управителю на такі самі цілі.

У цьому випадку рішення про участь у програмі приймається на загальних зборах співвласників багатоквартирного будинку, а підготовкою заявки та інших документів займається управитель будинку.

І хоча програма тільки почала діяти, її можливостями вже скористалися жителі двох будинків, у яких наразі провадяться роботи з капітального ремонту ліфтів.

Мешканців приватної забудови цікавлять питання проведення каналізації. Ярослав Куц роз’яснює, що за Програмою розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста Чернігова на 2016-2020 роки передбачено співфінансування робіт у співвідношенні 80/20, тобто з міського бюджету виділяється в 4 рази більше коштів, аніж тих, що збираються ОСН – органами самоорганізації населення, які об’єднують громадян, котрі мають бажання взяти участь у співфінансуванні.

Вже 5 ОСН скористалися такою можливістю. Завдяки цьому збудовано майже 6 тисяч метрів каналізаційних мереж, а на ділянках понад 1,5 тис. метрів роботи тривають. Також за участю в програмі ще 4 ОСН відремонтовано ділянки доріг загальною площею 4,8 тис. кв. метрів.

Ярослав Куц переконаний, що саме співфінансування громадою та міською владою є найперспективнішим шляхом для поліпшення благоустрою будинків і територій: бажання жителів зробити особистий внесок у покращення якості свого життя має всіляко заохочуватися. 

– Чернігівці добре знають ті добрі справи, які за 5 років зробила у місті команда Владислава Атрошенка, – ділиться враженнями від зустрічей Ярослав Куц. – Розпитують і про реконструкцію Валу, й про масштабні ремонти доріг та будівництво нової дороги на Шерстянку. Люди вважають, що місто за цей час погарнішало й причепурилося. І завдячують за це міській владі та особисто меру.

А ще чернігівці хочуть, аби добрі справи в місті продовжувалися, щиро бажають Владиславові Атрошенку перемоги на виборах міського голови та його партії «Рідний дім» – на виборах до міської та обласної рад і висловлюють готовність 25 жовтня прийти на виборчі дільниці та підтримати їх своїми голосами.

– Після кожної зустрічі заряджаюся потужною порцією позитивної енергії. Вкотре впевнююся, що ми рухаємося у правильному напрямку й маємо в цьому підтримку жителів міста. Зі свого боку докладу всіх зусиль, щоби достойно представляти чернігівців в обласній раді, в депутати якої я балотуюся від партії Владислава Атрошенка «Рідний дім», – підсумовує Ярослав Куц.

Яків Крук
 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42