«Десна» продовжує перемагати

2020-10-08 09:16

Минулий тиждень виявився очікувано напруженим для чернігівської «Десни». Проте команда Олександра Рябоконя з честю вийшла з непростої ситуації…

Кубкова звитяга

Останній день вересня «Десна» закінчувала в компанії львівського «Руху» – команди зійшлися в рамках 1/16 Кубку України. Й складність тут виявилася  в тому, що це була друга зустріч колективів за чотири дні (до цього команди, також у Чернігові, грали в рамках Української Прем’єр-Ліги).

Олександр Рябоконь обрав атакуючу схему – Шевцов (для 20-річного нападника молодіжної збірної це був перший вихід у стартовому складі деснянців) та Будківський зіграли чистих нападників, а загалом схема виглядала як класична 4-4-2 з двома опорниками – Огірею та Домбровським у центрі.

Проте, хоча небезпечніше виглядали деснянці, відкрили рахунок саме львів’яни: ледве не перша акцентована атака рухівців у другому таймі призвела до подачі з лівого флангу, після якої Тамм зрізав м’яч у власні ворота… Автогол та 0-1.

Олександр Рябоконь намагався тасувати свій склад, зокрема на 65-й хвилині він замінив весь лівий фланг: замість Западні та Мудрика вийшли, відповідно, Мостовий і Гуцуляк. Але спрацювало все лише після того, як чернігівський тренер пішов у вабанк: на 74-й хвилині замість того самого Йоонаса Тамма (який, нагадаємо, виконує обов’язки центрального захисника) вийшов нападник Дегтярьов. У підсумку, фактично, «Десна» залишалася лише з одним гравцем у центрі захисту – Єрмаковим, адже Конопля продовжував активно грати на правому фланзі, а Мостового (номінальний правий захисник), який хоч і не так часто підключався до атак та страхував в обороні, не зовсім можна назвати центральним захисником…

Проте заміна спрацювала одразу: Будківський відпасував на Дегтярьова та Максим зрівняв рахунок. 1-1!

А на 81-й хвилині все той же Дегтярьов, після відмінного навісу від Калітвінцева, вивів господарів поля уперед. 2-1!

«Десна» виходить в 1/8 фіналу Кубку України!

Перші з «Шахтарем»

А вже у неділю, 4 жовтня, «Десна» вдома приймала донецький «Шахтар». Складність була не тільки в тому, що до цього деснянці жодного разу не відбирали очок у діючого чемпіона, й навіть не в тому, що, поки сіверяни грали у форматі «через 2 дні на третій», донеччани мали час на відпочинок (й у Єврокубках, й у Кубку України вони ще не стартували): Олександр Рябоконь зіткнувся з кадровою проблемою – Картушов хоч й потрапив у заявку, не до кінця відновився від травми, Імереков, Арвеладзе, Хльобас та Паст відчували проблеми зі здоров’ям, а Мудрик і Конопля не могли грати, адже права на цих гравців належать саме «Шахтарю» (й, за умовами орендної угоди, вони не можуть грати проти донеччан).

Через це місце у воротах зайняв Ігор Литовка, а позиція запасного голкіпера дісталася Дмитру Сидоренку (3 жовтня 17-річний воротар відіграв тайм за «Десну» U-21, а за кілька годин до матчів основи провів всі 90 хвилин у поєдинку за «Десну» U-19 0-0 «Шахтар» U-19), на правому фланзі зіграв Павло Полегенько (це перше потрапляння в стартовий склад для вихованця чернігівського футболу).

Поки чернігівці розбиралися в новий розстановці, «Шахтар» забив… Перший же кутовий гостей призвів до голу Коваленка. 0-1 на 4-й хвилині.

Гра пішла на зустрічних курсах. Тамм та Калітвінцев перевіряли на міцність Пятова, а Корнієнко – Литовку (воротарі впоралися).

А на 17-й хвилині все той же Калітвінцев розпочав атаку виносом із власного штрафного, Тотовицький зачепився за м’яч, пройшов правим флангом та віддав на Гуцуляка. Олексій у міні-футбольній манері переграв одразу кількох захисників, увійшов до штрафного та відкинув на Мостового. Й Андрій потужним ударом у ближній кут забив свій перший гол у Прем’єр-Лізі. 1-1!
На 26-й хвилині Гуцуляк повторив свій «полотерський» номер «на біс»: півзахисник «Десни» знову переграв ледве не усю оборону чемпіонів України та віддав пас. Цього разу відзначився Тотовицький. 2-1!

А ще через пару хвилин Будківський мав знімати питання щодо переможця. Проте сіверянин із трьох метрів влучив у Пятова. Лише кутовий…

У перерві Луїш Каштру провів одразу подвійну заміну, випустивши Степаненка та Манора Соломона. «Шахтар» намагався давити. І хоча деснянці опустилися в оборону (мабуть, занадто глибоко), вони все ж загрожували гостям небезпечними контратаками.

Час йшов, «Десна» трималася, проте Олександр Рябоконь не робив жодної заміни. Й, схоже, перетягнув із додаванням нових сил… На 79-й хвилині Тете переграв кількох оборонців, віддав передачу на свіжого Дентіньо, й той пробив Литовку. 2-2.

Лише після цього у складі «Десни» з’явилися свіжі Старенький та Дегтярьов. А вже у доданий час герой цього матчу Гуцуляк, намагаючись вибити м’яч, потягнув м’яз та не зміг продовжити зустріч… Замість Олексія вийшов захисник Западня. А нічийний рахунок встояв. 2-2. «Десна» вперше  в історії відбирає очки у «Шахтаря», проте втрачає перемогу…

Зате  минулої неділі прийшла сенсаційна новина: головний тренер збірної України Андрій Шевченко все ж помітив гравців «Десни»: у головну футбольну команду країни викликаний захисник чернігівців Юхим Конопля!