У всьому винуваті журналісти?

2020-10-08 09:11

Днями Президент України дав інтерв’ю одному з іноземних видань, у якому, фактично, звинуватив українські засоби масової інформації в тому, що деякі з них роблять усе, щоби зірвати будь-які можливості діалогу з Росією щодо припинення війни на Донбасі. Як на мене — це його чергова спроба перекласти свою провину на іншого. А також — «наїзд» на свободу слова. Але, впевнений, що така позиція не отримає підтримки більшості населення України. Ми вільні люди! Будемо говорити і критикувати будь-кого. Незалежно від посади, а тим більше приналежності до  політичної сили.

Отже, Володимир Зеленський отримав таке запитання: «Можливо, люди не дуже вдячні вам за це. Бо вони хочуть, щоб ви зупинили війну. Але коли чують, що ви починаєте говорити з Росією, то, фактично, вважають вас зрадником».

На це Володимир Зеленський відповів так: «Я би розставив тут дуже правильно крапки: у якому сенсі не хоче говорити Президент України з Президентом Росії і хто саме поширює інформацію в ЗМІ про те, що Україна не повинна говорити з Росією. Я впевнений, що ми ніколи не зупинимо війну, якщо не говоритимемо з Росією. Окремий кейс — це підтримка наших західних партнерів. Але якщо ми не говоритимемо з президентом Путіним, ми не зможемо повністю відновити Україну, повернути всі наші території».

«На жаль, ЗМІ роблять усе, щоб зірвати будь-які можливості діалогу. Навіть у межах «Нормандії» чи Мінського процесу. Це стосується саме тих медіа, які належать чи великим фінансовим структурам, чи політикам, які були у владі до мене та обіймали найвищі посади. У них у всіх є медіа. Вони їм належать, на превеликий жаль. Хоча ми ніколи не здаємося і вважаємо, що в будь-якому разі в питанні припинення війни ми рухатимемося вперед і розмовлятимемо і з партнерами, і з Росією для того, щоб повернути людей і території»,  – сказав Володимир Зеленський.

Зауважу, що коли прочитати все це інтерв’ю — аж страшно стає через те, що нашою державою керує така некомпетентна персона. А його найближче оточення?  Їх необізнаність просто зашкалює! Суцільні факапи! Факап – це сленговий вираз, що буквально означає: колосальний провал, невдача або програш.

Попросив прокоментувати це інтерв’ю знаного політолога Олексія Голубуцького (займає 2-е місце в країні серед політологів та експертів України). Цитую: «Головних провалів — три. Перший: «навколо мови об'єднуватися не вийде — у нас багато людей, які розмовляють різними мовами. У 2014 році РФ очікувала парад суверенітетів на півдні і сході України саме через російську мову». Другий: «Путіна він «не готовий назвати вбивцею». Третій: «заява, що це завдяки «діалогу з Путіним» вдалося повернути полонених — а не завдяки тиску зарубіжних союзників». 

Радники шостого президента, ймовірно, видали йому фантастичну рекомендацію: так, рейтинги ОПЗЖ зростають і загрожують рейтингам «Слуг». Тому давайте заберемо в ОПЗЖ проросійську риторику — і тоді їхні голоси стануть нашими!

В інший спосіб розтовкмачити оці заяви Зеленського практично неможливо. Сам Зеленський до такої міри некомпетентний в подібних питаннях, що цілком міг повірити в реальність схеми «відібрати в ОПЗЖ голоси для себе — це просто, як у дитини цукерку відняти»? Але за його спиною достатньо людей, котрі спроможні відрізнити фантазії від реальних можливостей. І вони воліли нічого Зеленському не пояснювати і не втримувати його від абсурдного рішення. Там настільки напружені особисті стосунки?..

Отже, самі бачите. Якщо пан Зеленський не може навести лад навіть у своєму найближчому оточенні, то що вже говорити про всю нашу країну? А тим більше – в питанні війни та миру на Донбасі й Криму. Міг би — якби не кляті журналісти!

Олександр ШИЛО
 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42