Карантин створив «Колесо часу»

2020-10-07 12:21

Обмеження всього і вся весною цього року спонукало багато закладів креативити і створювати щось нове. Цією дорогою пішов і Прилуцький краєзнавчий музей. Там подумали і вирішили просто неба створити ностальгічну виставку, що занурить багатьох прилучан у дитинство та юність. 

Причиною створення такої виставки став карантин, тому що коли зачинилися двері для відвідувачів, то постало питання: як же

далі працювати і не втратити відвідувача, і тим паче — його зацікавити. І тому, щойно почалася тепла пора року, почали працювати на музейному майданчику з виносними виставками, мініекспозиціями. А оскільки місту Прилуки цього року виповнюється 935 років, то захотіли якось показати історію міста. 

З огляду на те, що відвідувач не зможе прийти до самого музею і подивитись експозиції всередині, виник задум створити виставку світлин нашого міста на вулиці, охопивши період існування самого фото, як такого.

До цього вже була виставка «Прилуки в часі», де показували листівки початку ХХ століття в розрізі минулого і сьогодення. А попередньо вийшов альбом «Як тебе не любити, місто моє» і там також були блоки про місто в різні часи. Тому впродовж того часу, як це все реалізовували, в музеї спостерігали захоплення світлинами як серед містян, так і серед гостей міста, тому що для певної категорії людей це ностальгія та спогади. 

Під час карантину почали виставляти ці чорно-білі фото, починаючи з 50-х років, і одним із найцікавіших фото було «колесо огляду», яке раніше було в історичній частині міста. Тому і спало на думку зробити таке собі «колесо часу» — як змінювалось місто. Започаткували цю рубрику і на  Facebook-сторінці — аби до музейної колекції залучити ще світлини з приватних колекцій. Більше того, не лише світлини, але й спогади. На сторінці в соцмережі люди почали писати коментарі до наших світлин: скільки коштували квитки до старого кінотеатру, як діти лазили на дерева поряд, який вигляд мала та чи інша споруда, як щось змінювалося, тощо, до того ж люди почали присилати свої цікаві світлини. Зібравши все це, створили виставку «Колесо часу», яка нараховує зараз майже 70 світлин, а до них також додали трішки фотознімків початку ХХІ століття.

Виставку вже запропонували на огляд прилучанам і гостям міста. Виставляти її будуть, допоки дозволятиме погода, адже ці виставки під музеєм — просто неба.

Новини за матеріалами Інтернету зібрав та підготував Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21