Відроджують історичну пам’ятку

2020-10-07 08:50

У Линовицькій ОТГ, що на Прилуччині — вежу графів де Бальменів. П’ятдесят років ні в кого не доходили руки до цієї вежі — врешті-решт дійшли! З червня за кошти місцевого бюджету, а також за підтримки спонсорів, розпочалися відновлювальні роботи. Головна  ціль — повернути вежі первозданний вигляд. Але на цьому не збираються зупинятися — планують зробити двері, східці, а зверху — оглядовий майданчик. Щоб кожен зміг піднятися і милуватися неймовірними краєвидами Линовиці з висоти пташиного польоту. 

Граф Яків де Бальмен, військовий, художник, товаришував із поетом і письменником Тарасом Шевченком. Великий Кобзар зупинявся в маєтку, парадний в’їзд якого прикрашала оглядова вежа. Від неї відходила унікальна на весь світ дзеркальна алея з лип, що перепліталися вгорі, далі — парк і палац. З об’єктів, що збереглися, залишились вежа та оранжерейна. Цю будову відремонтували, перекрили дах, газифікували.

Цікаво, що в Линовиці зберігся й шевченківський камінь – місцеві кажуть, що то улюблене місце відпочинку Кобзаря. У Линовиці Тарасу Шевченку подобалося, він гостював тут майже усе літо. 

Новини за матеріалами Інтернету зібрав та підготував Олександр ШИЛО
Фото https://www.gorod.cn.ua/

Інші новини:


Вже третю Олімпійську алею висаджено на Чернігівщині

Продовжуючи нещодавно започатковану традицію на честь відзначення 30-річчя Національного олімпійського комітету України та 20-ї річниці створення відділення НОКу в Чернігівській області, сьогодні у Новгород-Сіверському відбувся черговий спортивно-масовий захід та урочисте висадження третьої Олімпійської алеї.

2021-09-20 11:05