Ярослав КУЦ: "У команді мера працюю на благо чернігівців"

2020-10-05 09:04

Місто має бути зручним, комфортним, безпечним і цікавим – саме це завдання міського голови Владислава Атрошенка втілює в життя Ярослав КУЦ – начальник Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради.

– Ярославе Валентиновичу, розкажіть, будь ласка, про оновлення на Валу – в історичному центрі міста.

– Цього року при вході на Вал, з якого починається знайомство з історичним центром прадавнього Чернігова, встановлена скульптурна композиція – макет Дитинця XVIII століття у масштабі 1:300 – та скульптури чотирьох знакових історичних постатей: монаха Нестора-літописця, який згадав Чернігів у "Повісті минулих літ"; князя Мстислава Хороброго, завдяки якому Чернігів став столицею великого і могутнього князівства; першого чернігівського полковника Мартина Небаби та першого чернігівського архієпископа Лазаря Барановича. Більш як двометрові скульптури, виготовлені з каменю та бронзи, обладнано  підсвічуванням у темну пору доби.

Ми довго готувалися до втілення цього проєкту, проводили консультації з істориками, громадськими активістами, кого саме серед багатьох історичних діячів, доля яких пов’язана з Черніговом, варто увіковічнити, спільно з архітекторами і скульпторами визначали зовнішній вигляд композиції. 

Всі роботи завершено до Дня міста. Відтепер і чернігівці, й туристи матимуть ще одну туристичну принаду, зможуть осягнути всю велич тринадцятивікової історії нашого стародавнього Чернігова.

– Напевне, одним із найцікавіших для молоді об’єктів став скейт-парк.

– Для його побудови ми розглядали багато локацій, а зупинилися саме на тій, яку відразу запропонував міський голова. Також детально вивчали досвід побудови аналогічних об’єктів в інших містах, проводили консультації зі скейтбордистами – адже саме їм тут має бути й цікаво, й зручно, й безпечно. У результаті збудували два майданчики – для початківців та для просунутих скейтбо-рдистів. Найголовніше – це дуже затребуваний об’єкт, тут завжди чимало молоді. Вже маємо доручення міського голови щодо побудови скейт-парків у спальних районах, зокрема на Масанах, в районі вулиці Рокоссовського, аби молоді для проведення активного дозвілля не треба було діставатися центру.

– Що робиться для підвищення безпеки дітей на дорозі?

– Це дуже важливе питання, яке стосується кожної родини, тому зрозуміло, що до нього прикута увага міської влади і особисто Владислава Атрошенка. Зокрема, біля закладів освіти облаштовуємо підвищені пішохідні переходи. Як показує досвід, простого підсвічування переходів недостатньо, натомість перед підвищеними переходами автомобілісти змушені пригальмувати. З іншого боку, для громадського транспорту немає ефекту «підстрибування», як у разі встановлення «лежачих поліцейських». 

Плануємо побудувати ще, як мінімум, 11 таких переходів. Цього року – на вулиці Пирогова, перехід до дитячого майданчика, що нині будується. Ще 4 переходи – на Масанах, а також на вулицях Толстого, Котляревського (біля школи №1), Доценка (біля школи №12), на Шерстянці. Постараємося принаймні частину з них також завершити ще цього року.

– Якими проєктами, втіленими в Чернігові за 5 років, Ви особливо пишаєтеся?

– Одним із найперших – облаштування Золотого берега. У 2016 році ми його оновили, а в 2018 році завершили повний комплекс робіт: насипали кварцевим піском, облаштували інфраструктуру – дитячі й спортивні майданчики, душові, туалети, заклади громадського харчування, автомобільні стоянки. Тепер на пляжі одночасно можуть відпочивати понад 15 тисяч чернігівців та гостей міста.

Один із найбільш знакових – в’їзд до Чернігова з боку Києва. Окрім ремонту дороги, особливо вдалося художнє підсвічування Катерининської церкви – дуже непросте технічне рішення.

А ще – фонтани, збудовані навпроти «Полісся» та біля «Мегацентру».

Це далеко не повний перелік наших досягнень. Всі проєкти втілюються в життя для благоустрою міста, на благо чернігівців.

– Насамкінець, розкажіть про будівництво нової дороги на Шерстянку.

– Це один із наших наймасштабніших проєктів. Необхідність цієї дороги для міста обговорювалася десятиліттями. І лише завдяки особистим зусиллям Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, якому вдалося добитися виділення коштів з Державного дорожнього фонду, з’явилася можливість розпочати будівництво. 

Наразі вже завершили земельні роботи – замінили всі мережі, побудували нову зливову каналізацію, зробили основу дороги і вклали її нижнім шаром асфальтобетону. Зараз будуємо тротуари, зупинки, встановлюємо зовнішнє освітлення. Наступного року вкладемо верхній шар асфальту, нанесемо розмітку, встановимо дорожні знаки, завершимо благоустрій території та озеленення – і будівництво дороги буде повністю завершено. 

– Які подальші плани у команди Владислава Атрошенка?

– Продовжувати працювати на благо чернігівців, поліпшувати благоустрій міста, втілювати для цього нові масштабні проєкти. Саме для цього партія Владислава Атрошенка «Рідний дім» висунула найдостойніших кандидатами до місцевих рад. Мені особисто довірили представляти чернігівців в обласній раді.

Віримо в підтримку жителів міста. Упевнений, що чернігівці зроблять свідомий вибір і довірять Владиславові Атрошенку й надалі керувати нашим містом. А значить, продовжимо добрі справи разом!

Ярина КОЛОС

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42