Вибори: починайте тренуватися!

2020-10-05 07:48

Українці 25 жовтня обиратимуть на місцевих виборах депутатів та голів міських, обласних, районних, селищних та сільських рад. Часу до цього зостається обмаль, і, аби дізнатися про основні загрози реального встановлення результатів голосування, ми зустрілися зі знаним політичним експертом Володимиром Вінниченком. Ось що він нам повідомив.

Щодо постійних змін виборчого законодавства

На превеликий жаль, незважаючи на сталу світову практику, — не вносити жодних змін за рік до дня голосування — нинішня ВР продовжує намагатися це робити й зараз. Два дні поспіль черговий законопроєкт вносили до порядку денного, але голосів «за» не вистачило. Проте, наскільки відомо, 20-го жовтня планується позачергове засідання парламенту, на якому наші нардепи можуть прийняти ще якісь зміни.

Щодо особливостей заповнення виборчих бюлетенів

Побачивши новий формат бюлетеня, виборець може розгубитись під час його заповнення. Нагадаю, вибори до обласної, районних, міських, селищних, сільських рад (із кількістю виборців 10 тисяч і більше) проводяться за системою пропорційного представництва лише партій з відкритими виборчими списками. Тобто, самовисуванців не буде.

Однак, щоби проголосувати, потрібно навчитися розбиратись у нових бюлетенях.

З лівої сторони бюлетеня буде:

  • визначений жеребкуванням номер кожної організації політичної партії;
  • повна назва відповідної організації партії;
  • прізвище, ім’я та по батькові кандидата в депутати, включеного до єдиного виборчого списку під першим номером без зазначення номера.

З правої сторони бюлетеня буде:

  • виборчий список із прізвищами, ініціалами всіх кандидатів та їхніми порядковими номерами трафаретним форматом зверху донизу, за якими їх включено до відповідного територіального виборчого списку організації партії, у дві колонки. Там може розміщуватися від 5 до 12 ПІБ. Або жодного.

Посередині бюлетеню замість одного віконця з’явилися два — з переліком партій та списками кандидатів.

Спочатку обираємо партію та ставимо «галочку», «плюсик» чи будь-яку іншу позначку в першому квадраті (з лівої сторони) для волевиявлення за партію.

До другого квадрату (він із правої сторони) вписуємо номер кандидата, якому хочемо допомогти піднятись у відповідному територіальному списку своєї партії. Зауважу — цей квадратик складається з двох рівних частин.

Вносити цифри для голосування за кандидата треба дуже уважно! Бажано внести максимально точний номер, який зазначено поряд із його прізвищем (наприклад: не 6, а — 06; не 1, а — 01 тощо). Цифри необхідно вносити у другий квадратик для позначок у вигляді трафарету. Це так званий детектор для тих, хто пам’ятає 90-ті: раніше у такий спосіб треба було вписувати поштовий індекс на конвертах.

Скажете — нічого такого вже сильно вражаючого? Не поспішайте. Це головне. І ставте свої позначки лише в одному рядку. Бо, якщо поставите відповідні позначки в різних рядках, — бюлетень вважатиметься недійсним! Тобто, фактично й практично, ви даремно витратили свій час і не використали свої право та обов’язок обрати місцеву владу.

З політичним експертом спілкувався Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21