Історичний тиждень чернігівської «Десни»

2020-10-02 10:58

Минулий тиждень увійде в історію як «Десни», так і всього чернігівського спорту. Адже вперше чоловіча команда з Сіверщини зіграла в футбольних  Єврокубках (до цього серед жінок Україну представляла чернігівська «Легенда-ШВСМ»): у третьому раунді Ліги Європи у Вольфсбургу деснянці грали проти однойменного німецького клубу.

Як кажуть, Німеччина не дуже гостинно зустріла українців (серед яких були двоє корінних сіверянинів – 19-річний півзахисник Євгеній Белич та 25-річний захисник Павло Полегенько). Опосередкованим свідченням чого стало те, що передматчеву пресконференцію головного тренера чернігівців Олександра Рябоконя відмінили у зв’язку з відсутністю цікавості з боку німецьких ЗМІ, а сама зустріч відбулася не на головному стадіоні Вольфсбурга - «Фольксваген-Арені», а на стадіоні «АОК», де зазвичай грає жіноча команда німецького клубу.

Покарати суперника сіверяни могли лише на футбольному полі. Проте вже на 16-й хвилині Гілавогі скористався першою ж помилкою українців, та, після кутового, відправив м’яч у ворота. 0-1 на користь німців.

«Десна» виглядала не гірше за представників Бундесліги та створила кілька напівмоментів, зокрема, за рахунок активного лівого флангу, за який відповідав Єгор Картушов. Проте на другий тайм півзахисник не вийшов че-рез травму…

Втім, на 47-й хвилині спочатку Конопля, а потім Калітвінцев упустили реальні шанси на те, щоби зрівняти рахунок – удари обох гравців заблокували. А на 60-й хвилині «Десна» залишилася вдесятьох: Тамм отримав другу жовту картку. І якщо стосовно другого попередження – питань немає, то за що чернігівський естонець отримав перший «гірчичник» - так й залишилося загадкою – Йоонас стрибав у штрафному поруч із воротарем, але суддя розцінив той епізод, як напад на голкіпера…

Перевести гру в овертайм, граючи в меншості, було доволі складно, проте й це було можливо. Але на 84-й хвилині Будківський після кутового пробив вище воріт…

А вже у доданий час, коли «Десна» спробувала влаштувати навалу на ворота суперників, Гінчек установив остаточний рахунок: 0-2. «Десна» залишає Лігу Європи, заледве встигнувши розпочати свій єврокубковий шлях.

Тепер, щоби повернутися на Євроарену, сіверянам потрібно займати не нижче 5 місця в УПЛ, або вигравати кубок України. Й крок до цього колектив Олександра Рябоконя зробив уже минулої неділі. Вдома в рамках Прем’єр-Ліги чернігівці приймали дебютанта елітного українського дивізіону – львівський «Рух». Причому для сіверян це був перший із березня 2020 року матч, на якому дозволили присутність уболівальників (щоправда, у продажі було лише 900 квитків, на вході вимірювали температуру, а самі вболівальники сиділи на трибунах у масках).

Через відсутність Гітченка (в якого підвищилася температура), Арвеладзе та Картушова (в обох травми), Олександр Рябоконь пішов на ряд замін. Зокрема, на правому фланзі півзахисту зі старту вийшов Гуцуляк, а на лівому – Мудрик. Місце в центрі захисту разом із Таммом зайняв Віталій Єрмаков, а у центрі нападу розташувався Максим Дегтярьов.

«Десна» доволі легко вийшла вперед: на 13-й хвилині Дегтярьов пробивав по воротах із меж штрафного. Удар нападника заблокували, проте м’яч відскочив до Гуцуляка, добивання якого прийняла на себе… рука Ґліги. Пе-нальті! Тотовицький підійшов до 11-метрової позначки та розвів снаряд і Бандуру по різних кутах. 1-0.

«Десна» грала спокійно та впевнено. Й, мабуть, саме за цю розслабленість та легкість і поплатилася: на 30-й хвилині звичайний аут на половині поля деснянців перетворився на подачу у штрафний, де Конопля не встиг за Климчуком: 1-1.

Проте ще до перерви Дегтярьов знову вивів господарів уперед: 2-1.

У другій половині «Десна» виглядала краще за суперника й довела справу до перемоги: 3-1 (ще один м’яч на рахунку Будківського).

До кінця, напевно, після матчу Ліги Європи команда не відновилася. Хоча сьогодні вийшло багато свіжих гравців, і я радий, що вони непогано себе показали – Дегтярьов  забив, Мудрик, можна сказати, повноцінно дебютував в УПЛ… Викликав занепокоєння центр захисту, адже в такому поєднанні вони давно не грали. Але впоралися, – зазначить на післяматчевій пресконференції Олександр Рябоконь.

Не менш історичним для «Десни» може стати й поточний тиждень: у середу, після підписання цього номеру до друку, сіверяни вдома приймають… той же львівський «Рух». Але цього разу гра в рамках Кубку України. А жовтень деснянці відкриють домашнім протистоянням із донецьким «Шахтарем» (початок матчу запланований на 17-00 неділі, 4 жовтня). Не враховуючи дебютанта УПЛ «Миная» (з яким чернігівці ще просто не зустрічалися), донеччани залишаються єдиним клубом елітного дивізіону українського футболу, в якого «Десна» ще не відбирала очки. Тож бажаємо чернігівцям перемоги!