Тетяна Зеленська: “Вчитель для дитини повинен бути не тільки наставником, а й найближчим другом”

2020-10-02 10:48

Я вчителька початкових класів колегіуму №11. Ще з підліткового віку, коли всі прагнули бути юристами, менеджерами та великими директорами, я мріяла стати вчителем саме початкової школи. Відчувала: ця професія точно моя. Навіть однокласники не вірили, що таке можливо, та підсміювались, що ніколи не віддадуть мені своїх дітей на навчання.

А потім прийшов час вступати до вишу, і я, не вагаючись, вирішила, що пора втілювати свою мрію в реальність. І, незважаючи на думку інших, це зробила.

Професія вчителя — то стан душі. Коли приходиш на роботу і тебе зустрічають дзвінким сміхом, теплими обіймами та радісними усмішками. Коли дивишся в безмежні дитячі очі, яким хочеться віддати всі свої знання та любов. Коли навіть трошки хочеться «збожеволіти» від пустощів маленьких дзиґ, але усміхаєшся, бо знаєш, що вони — це твоя шкільна родина, яка надихає на нові звершення. Професія вчителя — вміння тримати себе в руках за будь яких обставин. І це не може не подобатись, якщо є частиною твого життя.

Труднощі є в кожній професії, якщо не абстрагуватися та не берегти себе від зайвих, непотрібних емоцій. Сучасні діти потребують більш цікавого підходу в спілкуванні.

Потрібно бути як наставником, так і найближчим другом, якому вони можуть довіряти свої найпотаємніші секрети. І всі будуть щасливі!

Ідеальна школа — поняття абстрактне та різне для кожного. Для мене це місце, куди хочеться йти і де хочеться залишатись. Місце, наповнене повагою та любов‘ю, де кожен отримує знання, віру в прекрасне майбутнє. Місце небайдужих людей!

***
Якщо ви закінчили школу багато років тому, все ж таки не забудьте привітати в День учителя своїх улюблених викладачів теплими словами хоча б у соцмережах. Їм буде дуже приємно, адже вчителі пам’ятають своїх випускників усе життя.

Поліна Могінська
Фото від респондентки

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42