Нова велика війна?

2020-10-01 09:56

Військові дії між Азербайджаном і Вірменією розпочалися в ніч на 27 вересня. Обидві сторони звинуватили одна одну в ескалації конфлікту через спірний регіон Нагірний Карабах. Наразі ЗМІ говорять про використання важкої артилерії, повідомляють про десятки загиблих, зокрема, цивільних жителів, і сотні поранених людей. Зауважимо, що одночасно розпочалася й інформаційна війна. Нині будь-яку новину незалежно від воюючої сторони потрібно перевіряти не один раз. Неправдивих новин більше, ніж достатньо. 

Азербайджан і Вірменія ввели воєнний стан і оголосили мобілізацію резерву. ООН, США, Росія і Євросоюз закликали сторони конфлікту припинити зіткнення і повернутися за стіл переговорів. Які, до речі, тривають (на словах) уже цілих 26 років. Насправді, це імітація переговорів, посередником у яких і досі вважається Кремль. 

Україна має зайняти чітку позицію щодо подій на Південному Кавказі, адже в Україні проживають етнічні вірмени й азербайджанці, які є громадянами України. Внутрішнього протистояння на етнічному ґрунті у нас не може бути у принципі, і ніхто з них не повинен почуватися обділеним або меншовартісним. 

Ключовим зараз залишається питання — хто до якої міри буде втягнутий у цей конфлікт. За Вірменією стоїть Росія. За Азербайджаном — Туреччина. 

Крім цього, для керівництва нашої держави руба стає одне, швидше за все головне питання: забути про «просто перестати стріляти»! Це нікому і ніколи не допомагало. Якраз нинішні військові дії на Кавказі це яскраво демонструють! 

Олексій ПЕТРЕНКО
Фото з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42