Нова велика війна?

2020-10-01 09:56

Військові дії між Азербайджаном і Вірменією розпочалися в ніч на 27 вересня. Обидві сторони звинуватили одна одну в ескалації конфлікту через спірний регіон Нагірний Карабах. Наразі ЗМІ говорять про використання важкої артилерії, повідомляють про десятки загиблих, зокрема, цивільних жителів, і сотні поранених людей. Зауважимо, що одночасно розпочалася й інформаційна війна. Нині будь-яку новину незалежно від воюючої сторони потрібно перевіряти не один раз. Неправдивих новин більше, ніж достатньо. 

Азербайджан і Вірменія ввели воєнний стан і оголосили мобілізацію резерву. ООН, США, Росія і Євросоюз закликали сторони конфлікту припинити зіткнення і повернутися за стіл переговорів. Які, до речі, тривають (на словах) уже цілих 26 років. Насправді, це імітація переговорів, посередником у яких і досі вважається Кремль. 

Україна має зайняти чітку позицію щодо подій на Південному Кавказі, адже в Україні проживають етнічні вірмени й азербайджанці, які є громадянами України. Внутрішнього протистояння на етнічному ґрунті у нас не може бути у принципі, і ніхто з них не повинен почуватися обділеним або меншовартісним. 

Ключовим зараз залишається питання — хто до якої міри буде втягнутий у цей конфлікт. За Вірменією стоїть Росія. За Азербайджаном — Туреччина. 

Крім цього, для керівництва нашої держави руба стає одне, швидше за все головне питання: забути про «просто перестати стріляти»! Це нікому і ніколи не допомагало. Якраз нинішні військові дії на Кавказі це яскраво демонструють! 

Олексій ПЕТРЕНКО
Фото з Інтернету

Інші новини:


СТО «MOTOR» – найсучасніша станція технічного обслуговування автомобілів

СТО «MOTOR» – найсучасніша станція технічного обслуговування автомобілів, загальною площею понад 770 кв. м, пропонує всім власникам автівок вигідно підготувати свій автомобіль до нового весняного сезону.

2021-04-19 11:46