Чернігівщина наближається до “червоної зони”?

2020-10-01 09:40

Станом на 29 вересня за добу на Чернігівщині COVID-19 інфікувалось 100 людей, одужало — 50, троє померли, З них більшість хворих виявили у Чернігові — 61 людину.

Госпіталізація – не для всіх хворих на Covid-19

Відповідно до нового розпорядження Головного державного санітарного лікаря України на сьогодні госпіталізація пацієнтів проводиться тільки якщо є ознаки дихальної недостатності, повідомив керівник управління охорони здоров’я Владис-лав Кухар. Хворим, у яких цих ознак не спостерігається, не варто наполягати на лікуванні в умовах стаціонару. Такі пацієнти лікуються амбулаторно.

Тестуванням на COVID-19  сьогодні в Чернігові охоплено 59,8 на 100 тис. населення. Наш показник тестування майже вдвічі вищий за мінімально допустимий за нормативними документами, додав Владислав Кухар.

Тестування є обов’язковим для: осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби (СOVID-19); осіб, які мали встановлений контакт із особою, хворою на коронавірусну хворобу (COVID-19). Регулярне тестування відповідно до частини першої цієї статті є обов’язковим для: медичних та інших працівників, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19), а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), зокрема, й працівників Національної поліції та Національної гвардії — незалежно від того, чи мали вони встановлений контакт із особою, хворою на коронавірусну хворобу (COVID- 19).

Поки що Чернігів у «жовтій» зоні

Показник кількості нових випадків в обласному центрі дещо нижчий, ніж у середньому по області. У Чернігові — ще «жовта» зона. Поріг «помаранчевої» зони починається зі 120 випадків за тиждень на 100 тис населення. У нашій області цей показник - 122,5 випадку. Це за рахунок таких районів, як Носівка, Ніжин, Бобровиця.

Продовжуємо зберігати дистанцію

Лікарка-інфекціоністка Тетяна Семешко наголосила в ефірі телеканалу «Дитинець» про необхідність профілактичних заходів:

— Потрібно дбати про елементарні профілактичні заходи: миття рук із милом не менше 20 секунд, обробка антисептиками, дотримання дистанції у громадських місцях. Вдома або в офісі провітрюйте приміщення та робіть вологе прибирання.

Надягайте захисні маски в магазинах і громадських місцях. Якщо виявлено хворого з підозрою на коронавірус, потрібно його ізолювати і обов’язково звернутися до сімейного лікаря та дотримуватися його подальших рекомендацій. Дотримуйтеся здорового способу життя та отримуйте побільше позитивних емоцій!

Підготувала Поліна МОГИНСЬКА
Фото з Інтернету

Інші новини:


Чернігівщина – читаюча область

Це напевно знає директорка Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко, адже вже котрий рік поспіль Чернігівська дирекція тримає дуже високий інтегральний показник за різними позиціями і перебуває в п’ятірці кращих.

2022-01-24 10:17