Біг пам’яті Героїв

2020-10-01 09:25

27 вересня в Чернігові пройшов забіг на честь загиблих героїв АТО/ООС. Подібний захід проводиться у Чернігові вдруге. 

Цей забіг, під гаслом «Шаную воїнів, біжу за Героїв України», на всеукраїнському рівні почали проводити два роки тому. Минулого року спільнота «Біговий Чернігів» також долучилася до цієї традиції. Цьогоріч ідея реалізувати пробіг у Чернігові надійшла від Сергія Довбиша, учасника бойових дій: він звернувся до нашого бігового клубу, — розповіла про те, як з’явилася ідея проведення забігу його співоргані-заторка, чернігівська легкоатлетка Тетяна Трикашна. — Майже одночасно забіг відбувся у всіх регіонах України. У столиці — 26 вересня, але оскільки у нас цього дня планувався День міста, було вирішено перенести чернігівський старт на неділю, 27 вересня.

У підсумку в змаганнях взяли участь близько 300 спортсменів, серед яких був і відомий біатлоніст Андрій Дериземля. Спортсмени могли обирати одну із запропонованих дистанцій у 1,5, 3,5 або 7 кілометрів. Проте змаганнями це можна було назвати лише умовно, адже, хоча кожен з учасників отримав пам’ятну медаль, переможці не визначалися. 
Варто зазначити, що в забігу використовувалися не стандартні номери: 

Номери для учасників ми зробили у двох форматах: 185 номерів були надруковані з прізвищами загиблих воїнів Чернігівської області. Решта ж були порожніми: їх можна було заповнити при реєстрації, якщо хтось хотів пробігти за героя не з нашої області, або якщо кілька учасників хотіли пробігти на честь однієї й тієї ж людини, — пояснює пані Трикашна. 

Стартували учасники від Алеї Героїв. Причому для участі в забігу з Корюковки велосипедом приїхав навіть голова Корюківської РДА Володимир Полубень. 

Хотілося зробити так, щоб у нас ця бігова подія пройшла якомога краще та масштабніше. Аби більше людей дізналося та зацікавилося забігом, змогло об’єднатися разом та пригадати загиблих воїнів, — зазначила Тетяна Трикашна. — Незважаючи  на дощ, який ішов якраз під час реєстрації, незважаючи ні на що, на забіг прийшло, як для Чернігова, багато людей. Була дуже тепла, можна сказати, душевна атмосфера, і все пройшло відмінно.

Зазначимо, що минулих вихідних у Чернігові відбувся 26-й турнір зі стрітболу 1 на 1, який відкрив оновлений після реконструкції майданчик школи №1. Перемогу одержав Андрій Проскурняк, який в овертаймі переграв Дмитра Верезуба: 8-7. «Бронзу» завоював Володимир Снегерьов. 

Сєргєй КАРАСЬ
Фото Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА

Інші новини:


«Бо мусить хтось стояти незворушно і не пустити ворога далі...»

Петро Кощей ніколи не боявся армії. І міг би взагалі не служити. Бо вдома в Данівці на Козелеччині залишалися немолоді батьки, в яких він був єдиною пізньою дитиною. Але 2013 року хлопець пішов до армії, був на строковій службі в Білій Церкві. 2014 року не стало батька... А Петро тоді вже був в АТО і служив там на контракті.

2021-10-13 09:03