Перерваний політ...

2020-10-01 08:42

Це заголовок із сайту Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. У цьому закладі 28 вересня 2020 року відбулися скорботні заходи з приводу трагічної загибелі військовослужбовців Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба – випускників ліцею Миколи Микитченка (випуск 2015 р.), який родом із Журавки Варвинського району, та Андрія Роспотнюка (випуск 2016 р.) з Миргорода на Полтавщині, – в авіаційній катастрофі літака Ан-26 біля міста Чугуєва 25 вересня 2020 року.

У своїй промові виконуючий обов’язки начальника ліцею підполковник Євген Казанін наголосив на тяжкій втраті та спільному горі, які переповнюють серця ліцеїстів та працівників, висловив співчуття рідним та близьким загиблих.

Хвилиною мовчання були вшановані загиблі випускники ліцею та всі, хто загинув у авіаційній катастрофі. Вічна пам’ять загиблим!

Фотографії хлопців розмістили у вестибюлі ліцею. Викладачі розповіли, якими запам’ятали їх назавжди.

«Дуже щирий, дуже відповідальний, спортсмен, член збірної ліцею з багатоборства. Все, що не доручиш, було своєчасно виконано і якісно», охарактеризував, зокрема, Миколу Микитченка заступник начальника ліцею Андрій Заносієнко. З навчального закладу юнак випустився в 2015 році. До ХНУПС вступив із другої спроби. А перед тим служив у зоні АТО, мріяв стати військовим. У момент загибелі Микитченку було 22 роки. Андрій Ростопнюк із Миргорода закінчив чернігівський ліцей у 2016 році. В університеті вчився на військового штурмана. Загинув 21-річним.

Керівництво та увесь колектив Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою висловлюють щирі співчуття рідним та близьким трагічно загиблих в авіаційній катастрофі літака Ан-26 військовослужбовців Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

«Це  тяжка втрата, спільне горе й нестерпний біль, який  переповнює  нас…  Та світлі спогади про тих, хто чесно виконував свій військовий обов’язок, завжди будуть сильнішими, ніж смерть…»

* * *
У своєму сюжеті Суспільне Чернігів розповіло ще про одного загиблого в катастрофі уродженця Чернігівщини 40-річного старшого лейтенанта Олега Козаченка. Він народився у м. Городні, до навчання в ХНУПС мешкав із батьками у селі Стовпівці Городнянського району. Після закінчення університету залишився жити в Харкові, працював бортовим авіаційним техніком. Мав дружину та сина, який зараз навчається у 2-му класі. За словами в.о. сільського голови Валентина Коваленка, про смерть Олега Козаченка його родичі та друзі дізналися з Фейсбуку. В неділю, 27 вересня, дружина Олега, Марина, зателефонувала родичам та підтвердила інформацію.

Відомо, що серед загиблих значиться й 19-річний мешканець Чернігова Дмитро Донець. Він навчався на льотному факультеті НУПС і був одним із наймолодших серед тих, кого не стало під час падіння літака. 2018 року Дмитро Донець закінчив Чернігівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №9. Опісля школи став курсантом Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Наслідуючи батьків-військових, Дмитро готував себе до воєнної справи зі школи. Дмитро був активним учасником військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Вічна і світла пам’ять загиблим!

За матеріалами Інтернету підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО
 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42