«КАПЕЛЮШ – II»

2019-07-25 06:15

«Весь світ – театр, де всі чоловіки й жінки – актори. Тут кожному приписаний свій вихід…» Саме так. Кожен, хто й не цікавиться класичною драматургією, знає цю знамениту фразу Шекспіра.. І в цьому нема нічого дивного, час від часу всі ми відчуваємо, що Життя грає нами, як схоче. Чи – ми ним… Бо хто ж ми,як не актори й акторки, котрі вийшли на сцену, щоб зіграти свої головні ролі, свої комедії та драми, мелодрами, історії героїзму чи любові. 

20 липня в містечку Сосниці Чернігово-Сіверських земель у музеї-садибі О. Довженка вдруге поспіль відбувся кінофестиваль «Капелюш». Організоторами цього прекрасного дійства були Сосницька селищна рада, літературно-меморіальний музей О. П. Довженка, ГО «Сосницькі горизонти».

Атмосфера кінофоруму була доброю й гостинною. Вдалося трішки розслабитися, відволіктися від щоденних змагань зі світом! І здобути знання, драйв та задоволення від майстер-класів, які проводились і столичними гостями. Це Тарас Компаніченко та Валерій Гладунець – ведучі, артисти, співаки з Києва. Скажімо, народний артист Тарас Компаніченко виступав і в ролі ведучого, і в ролі тренера на майстер-класі з акторського мистецтва.

Теплі слова подяки Олександрові Гончаренку – науковому співробітнику Київського музею архітектури і побуту с. Пирогова, дослідникові української кобзарсько-лірницької традиції. Саме біля нього я бачила найбільше дітлахів, які опановували гру на народних інструментах: сопілці, цимбалах, лірі, кобзі.

Яскраві, незабутні враження я отримала, коли разом із дітьми власноруч виліпила свищика з глини під керівництвом майстрині своєї справи, гончарки з Києва пані Аліни. Але ж як засвистів той свищик, який я виліпила! Це були наче переливи справжніх пташок – солов’я та горлиці….

Дивилися ми і кіно, яке нам запропонували кіномитці зі студії «Новий Чернігів», – вправні хлопці, ще й дуже розумні, бо виграли аж 3 подарункові сертифікати від сосницького магазину підприємця Двойнос Н. М.

Окреме слово хочеться сказати про містечко майстрів. Вразили вишиванки з Конотопа, навіть було ексклюзивне вбрання, яке є тільки в одному екземплярі. А ціни на ці вироби були досить демократичні й доступні, що не могло не порадувати відвідувачів…. І майже ніхто не пішов звідти, не купивши якусь річ для свого дому та обійстя чи гардеробу.

Дивилися кіно, знайомилися, набиралися досвіду… Перетинали межі часу і простору. Цей день не залишив нікого байдужим. Бо мистецтво возвеличує. Мистецтво єднає. Саме так стартувало довгоочікуване свято в арт-резиденції видатного майстра кіно Олександра Довженка – ІІ Молодіжний фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш»

Рясними та щирими оплесками зустрічали талановитих акторів студентського театру Ніжинського коледжу культури і мистецтва ім. Марії Заньковецької та їхню керівницю Ольгу Кобзар. Вони перенесли нас на 100 років у минуле, коли такий молодий Сашко Довженко ходив стежинами свого садка….

…Авжеж – Олександр Довженко та його учні дали старт цьому чудовому фестивалю. Але варто також назвати і всіх, завдяки кому він цьогоріч зміг вирости з простого факту біографії у справжнє свято. Це Міністерство культури України, Сосницька селищна рада та її очільник Андрій Портний, Сосницький музей Ю. Виноградського та його керівник Віталій Супрун, Ніжинський коледж культури і мистецтва ім. М. Заньковецької, ГО «Ніжинське археологічне товариство» та його голова Іван Кедун, Городнянський естрадний оркестр міського будинку культури «ГородБенд», народний артист України Т. Компаніченко (м. Київ), творча майстерня «Глечик» (м. Київ), київські гурти «Вайрон» та «Staia Oda» й багато інших.

Хотілося ще виокремити майстерність справжнього поціновувача старовини І. Кедуна, який показав мистецтво затятого бою на мечах – він іще й керівник ніжинських реконструкторів фехтування.

Чи досягли організатори фестивалю мети? На мою думку, всіх цілей досягнуто. Саме тут, у вічному саду Довженка…

Наталя КОПИЛ

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21