Через коронавірус змінили церемонію вручення Нобелівської премії: як усе буде

2020-09-29 12:39

Нобелівську премію у 2020 році вручать онлайн 

Вручення Нобелівської премії у 2020 році відрізнятиметься від традиційного. Все через обмеження, введенні у зв’язку з пандемією коронавірусу в світі. Так, уперше від 1944 року лауреати не поїдуть у Швецію для вручення премій.

Через карантинні обмеження захід відбуватиметься в онлайн-форматі. Лауреати премій вмикатимуться наживо з різних країн світу. 

Головну трансляцію вестимуть із мерії у Стокгольмі. Крім того, не буде традиційного святкового банкету в ратуші. Нагороди, ймовірно, вручатимуть лауреатам через посольства та університети у їхніх країнах.

«Нобелівський тиждень не буде традиційним через тривалу пандемію. Це особливий рік – кожен повинен піти на жертви й адаптуватися до абсолютно нових обставин, але ми будемо по-різному віддавати данину поваги лауреатам, їхнім відкриттям і внескам»,– підкреслив виконавчий директор Нобелівського фонду Ларс Хайкенстен.

Організатори також зазначили, що лауреатів Нобелівської премії оголосять упродовж 5-12 жовтня. 10 грудня в Осло відбудеться церемонія вручення Нобелівської премії миру.

Що таке Нобелівська премія

Нобелівська премія – одна з найпрестижніших нагород у світі. Щороку нею нагороджують людей за визначні досягнення у фізиці, хімії, медицині, літературі та захисті миру. Премію заснували ще в 1901 році, згідно із заповітом шведського винахідника динаміту Альфреда Нобеля. Увесь свій статок чоловік призначив на фінансування премії.

Підготував  Сєргєй КАРАСЬ за матеріалами інтернет-видань
Фото з інтернету

Інші новини:


Референдум про продаж сільгоспземель іноземцям пройде в найближчі 3 роки - міністр АПК

Референдум з питання продажу землі сільськогосподарського призначення іноземцям буде проведено протягом найближчих трьох років. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко в інтерв’ю польському виданню Rzeczpospolita, передає УНН.

2021-01-15 12:37