Спортсмени, що зачарували Десну

2019-07-25 06:05

Минулого тижня в чернігівському готелі «Градецький» відбувся традиційний, уже одинадцятий, шаховий фестиваль «Зачарована Десна», який зібрав спортсменів із кількох країн. 

– Мені здається, що цей турнір став перлиною Чернігівщини: з кожним роком до нього долучається все більше учасників. Змагання – вже міжнародного рівня. До нас приїжджають шахісти з Білорусі, Польщі, Ізраїлю та різних міст України. Цьогоріч у турнірі брало участь понад 150 спортсменів, – розповідає директор чернігівської КДЮСШ-1 Сергій Романчук. 
Змагання з класичних шахів були розділені на турнір Б, в якому виявляли кращих серед дітей, і турнір А, де за перемогу боролися дорослі. Втім, кожна з цих категорій була розділена ще на кілька вікових та рейтингових груп. 

– Я їхала до Чернігова тільки за перемогою. Турнір непоганий, очікувала, що рівень виявиться нижчим. Головними моїми суперниками були хлопці. Для мене немає різниці проти кого грати, хоча у нас на республіканських змаганнях хлопці та дівчата грають окремо… – розповіла чемпіонка Білорусі зі швидких шахів у категорії до 12 років, 11-річна Ксенія Норман із Гродно. У Чернігові дівчина завоювала Кубок абсолютного переможця в турнірі Б. 

Лише 0,5 бала Ксенії програв Кирил Третяк із Чернігова, який виборов «срібло». Однак Кирил, разом із Владиславом Биховцем та Назаром Лаптієм, усе ж зміг завоювати «золото». Нагороду вищого ґатунку чернігівці здобули в командному турнірі, в якому перше місце зайняла КДЮСШ-1. На другій сходинці «Гомель М» (Білорусь), на третій – іще одна білоруська команда «Барановичі ДЮСШ». 

А ось серед дорослих два з трьох призових місць в абсолюті посіли представники Чернігова – перемогу та кубок завоював Олег Тука, а «бронзу» – Ігор Кабанов. На другому місці Максим Поляков із Запоріжжя. 

Що цікаво, десяте місце в абсолюті, з відставанням лише в один бал від переможця (щільність у таблиці була високою) виборов… волейболіст – відомий центральний блокуючий чернігівського «Буревісника-ШВСМ» Максим Ніколайчук. Він же отримав приз переможця серед спортсменів з рейтингом до 2100. 

– Я ще з дитинства займався шахами, але складно їх поєднувати з грою у волейбол. Наразі відпустка, тому вирішив спробувати свої сили в турнірі з класичних шахів. Останні 4 партії на фестивалі я виграв і завдяки вдалому фінішу зайняв 1-ше місце у своїй категорії, – розповів Максим. – Я назвав би шахи та волейбол двома інтелектуальними видами спорту. Якщо не думати у волейболі – безглуздо ним займатися. Тож це певною мірою споріднені види спорту. Можна сказати, що волейбол – то шахи в русі. 

Усі переможці в різних категоріях отримали не тільки медалі, але й грошові та інші цінні подарунки. Одним із головних спонсорів змагань став голова відділення НОК у Чернігівській області Валерій Куліч. Він же, разом зі своїми заступниками по відділенню НОК, відомими біатлоністами Андрієм Дериземлею та Ніною Лемеш, нагороджував юних і вже досвідчених майстрів шахів. 

– Дуже класно, що вже водинадцяте цей турнір проходить у нашому красивому місті Чернігові. Шахи – напевно, один із небагатьох видів спорту, які змушують людину думати про те, що буде наприкінці, та правильно вибудовувати алгоритм думки й руху. Бажаю всім продовжувати грати в шахи та добиватися успіхів, – звернувся до спортсменів Валерій Куліч. 

Фестиваль «Зачарована Десна» завершився. Його учасники вирушили по домівках: хто з призами та медалями, а хто – «лише» з гарними спогадами. І, швидше за все, всі тепер чекатимуть на зміни в рейтингу шахістів. Деякі чернігівські спортсмени явно змогли покращити свої позиції… У решти ж, думається, успіхи ще попереду.

Сергій КАРАСЬ
Фото автора

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42