Життєві принципи Ігоря Желдака

2020-09-24 08:24

Ігор Желдак – засновник і керівник будівельного підприємства ТОВ «Фірма «МЖК-СЕРВІС». Народився 9 серпня 1966 року у Чернігові. Освіта вища. Професіонал своєї справи. Працювати на совість, бути чесним перед собою та людьми, робити добро – життєві принципи Ігоря. Міцний чоловічий характер та лідерські риси допомагають йому впевнено йти по життю, а стійкість духу й почуття гумору – долати перешкоди. Рішучий та наполегливий у досяганні своїх цілей, він не боїться брати на себе відповідальність. Доводить усі справи до завершення. Вважає родину найціннішим скарбом свого життя.

У дитинстві Ігор мріяв бути дослідником, мандрівником, льотчиком, та доля обрала для нього інший шлях. Він став будівельником. Цій справі присвятив своє життя і вважає її досить важливою, бо його професія допомагає людям мати дах над головою, жити в комфортних умовах, користуватися зручностями. Будівельник – це творець, що крок за кроком наближає майбутнє. Ігор впевнений: його професія існуватиме вічно, бо людям завжди будуть потрібні житло, школи, дитячі садочки, лікарні. Вона дозволяє бачити результат своєї праці, а це важливо.

Початок життєвого шляху

Його біографія – це біографія звичайної людини. Народився в нашому чудовому Чернігові. Любить його безмежно. Тут, неподалік від центру міста, в дерев’яному будинку, минуло його дитинство. Дуже часто згадує колишніх мешканців. «Усі ми жили однією родиною, двері квартир не зачинялися, разом переживали радість та горе». Хлопчиком слухав спогади сусідів про воєнне лихоліття, окупований Чернігів, його звільнення, мрії про мирне життя. Ці розповіді залишилися в пам’яті та певним чином вплинули на становлення особистості Ігоря Желдака. Болдини гори, Лісковиця, Вал – улюблені місця хлопчачих розваг. Навчався в середній школі №2, тоді вона була на Валу. Там закінчив 7 класів. Батьки поїхали на Північ заробляти кошти на житло, невдовзі і він поїхав до них у суворий край, де зима 10 місяців на рік.

Характер зміцнився на Півночі

Вже там отримав атестат зрілості, вступив до інституту та майже відразу був призваний до армії. Служив на Далекому Сході. Гарна школа життя, яка загартувала характер та зміцнила м’язи. Повернувся вже загартованим хлопцем, відчував себе дорослим. Ще коли був студентом, спробував заробляти свої гроші, тому після армії вирішив стати незалежним і пішов працювати. Продовжив навчання заочно на факультеті промислового та цивільного будівництва.

Працював на будівельному комбінаті, спочатку простим теслярем, потім майстром і швидко зробив кар’єру, став заступником директора комбінату. Набрався професійного досвіду, досконало вивчив усі тонкощі будівельної справи. Цей досвід йому знадобився у подальшому житті.

Повернення до рідного краю

Повернувся до України 1991 року, з планами, ідеями та мріями. Через деякий час створив підприємство «МЖК - СЕРВІС» і ось вже 28 років очолює його. Становлення було непростим, не все було гладко, були періоди піднесення, були й складні часи. Будували, ремонтували, проєктували, шукали замовлення. Переживали разом із колективом різні непрості періоди, раділи перемогам та долали труднощі. Весь час напружено працювали, навчалися, втілювали у життя новітні технології. Стали конкурентоспроможними, досягли стабільності. Головне, ніколи не впадали у відчай. Ігор Желдак як керівник був завжди прикладом для всього колективу. Наполегливий та врівноважений, він вселяє у людей віру, що все буде добре, бо, на його думку, необхідно сприймати все спокійно та філософськи. Життя – воно чорно-біле, й навіть після дуже чорної хмари завжди світить сонце. З роками Ігор почав розуміти, що варто більше допомагати людям, ділитися власним досвідом, знаннями, вирішувати проблеми, які роками не вирішувалися. Це додає людині не лише душевного спокою, а й наповнює її силою та енергією. Його життєві принципи стали його філософією.

До речі, до грошей він теж ставиться філософськи, не ставлячи їх у пріоритет, вони для нього лише інструмент, який допомагає жити і постійно рухатись уперед. Знає скільки коштує хліб та молоко, і що на невелику пенсію, яку отримує його мати, важко прожити, тому їй допомагає.

Менше політики, більше добрих справ

Ігор – людина слова. Не любить обіцяти, а якщо дав слово, обов’язково його дотримає. І в політику пішов, щоби робити конкретні справи, а не годувати людей пустими обіцянками. П’ять років тому йшов у депутати цілком свідомо і може чесно дивитися в очі своїм виборцям, бо ним та його командою зроблено багато добрих справ. Ігореві є про що звітувати, і цей звіт не на маленькому аркуші.

Депутатом міської ради став у 2015 році по 27 округу. Це його улюблений, з дитинства знайомий район – Лісковиця. Його мешканці добре знають цього привітного чоловіка, а йому інколи здається, що він з ними начебто поріднився. Люди звертаються до депутата з різними питаннями, і він намагався всіх завжди вислухати та сприяти вирішенню проблем. Чесно зізнається, що всі вирішити не вдалося, їх іще залишилося немало, хоча і зробив, на його думку, багато.

Варто згадати лише про початок будівництва централізованої каналізації вулиць Сіверянської, Ватутіна, Фабричної, Василенка, Колоскових, Толстого (буд. №19а, 27а), про реалізацію програм з енергозбереження та термомодернізації в закладах охорони здоров’я та освіти. За безпосередньої участі його команди було виконано реконструкцію підземного переходу на вулиці Івана Мазепи, реконструкцію системи водопостачання житлового району на вулиці Ушинського, будівництво центральної каналізації мікрорайону Айстра та ще багато інших корисних справ. Усі не перелічити, але люди знають. Справді, є чим пишатися.

Він не дає обіцянок, які не може виконати. Вважає, що депутат повинен бути порядним та чесним по відношенню до тих, хто його обирає. Тому дуже ретельно та прискіпливо вивчає всі питання, які потрібно вирішувати. Бо є нагальні, термінові, а є такі, що можуть почекати, хоча йому здається, що всі питання надважливі.

Екологія – найгостріша проблема сьогодення

Починаючи будівництво централізованої каналізації в мікрорайоні Айстра та районі Лісковиці, Ігор Желдак розумів масштаб проблеми, але вона виявилася майже катастрофою. Терміново потрібно робити централізовану каналізацію всюди, де її немає. Взагалі, екологічні питання є найболючішими в сучасному світі. Саме з екологію пов’язане наше здоров’я, чистота навколишнього середовища – землі, річок, повітря. Ми інколи не замислюємося, що брудна вода, яку людина вилила у вигрібну яму разом із хімічними речовинами на Лесковиці чи Бобровиці, опиняється у Десні та Дніпрі (а в Києві п’ють деснянську воду), а Дніпро впадає у Чорне море. Люди споживають воду, їдять овочі, які поливають тією водою. Це бомба сповільненої дії, яка може вибухнути будь-якої хвилини. Потрібно рятувати й інші річки та озера.

Сьогодні екологічні питання Чернігова фінансуються міським бюджетом, проте лише за гроші громади проблему не вирішити – потрібне обласне та державне співфінансування. Необхідно, щоби в обласній раді була людина, яка розуміє важливість вирішення екологічних проблем, знає шляхи розв’язання складного завдання. Ігор Желдак саме така людина. Він – кандидат у депутати Чернігівської обласної ради від партії «Рідний дім» і докладе всіх зусиль, щоби допомогти Чернігову та відстоювати інтереси його мешканців. Екологія вимагає копіткої та напруженої роботи, й команда майбутнього депутата працює вже сьогодні над цими питаннями.

У Ігоря Леонідовича ще багато планів стосовно перетворення нашого міста на сучасне та комфортне для життя. У свою програму він заклав вирішення найактуальніших проблем. Це централізована каналізація, сучасні комунікації, втілення енергозберігаючих технологій, розвиток інфраструктури міста та багато іншого. Він вміє та знає, як це робити. І робить усе на совість.

Патріот Чернігова

Ігор Желдак зізнається, хоч це трохи пафосно звучить, що він патріот Чернігова. Прикипів до свого рідного міста серцем і душею. Це його рідний дім, тут живуть його мати, його родина. Він любить порибалити на Десні, зустрітися й поспілкуватися з друзями. Любить квітучі сади Лісковиці, Вал, вулиці та кожний куточок прадавнього міста. Впевнений, що всі мешканці Чернігова – це велика родина, яка повинна дбати про свій рідний дім, його добробут, щоби кожний відчував тепло й турботу, щоби нікуди не хотілося їхати на заробітки. Щоб тут гарно жилося, гарно працювалося, щоби був добробут у кожній оселі. Ігор Желдак знає, як багато залежить від кожної людини. Не треба бути байдужими – переконаний він. Громада міста має бути ініціативною. Тільки співпраця громади з обранцями народу дасть успішний результат. Рідний дім – це те, що потрібно кожній людині, бо там його люблять і завжди чекають.

Марія СКОРОХОД
 

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57