Козелецька ОТГ: три роки розбудови, розвитку і поступу вперед

2020-09-21 09:33

Від часу об’єднання Козелецької селищної ради в 2017 році, громада впевнено йде шляхом власного розвитку. За цей час була створена міцна основа для подальшої розбудови території ОТГ. Майже три роки кропіткої праці вже приносять видимі й відчутні результати. Про життя Козелецької громади сьогодні говоримо із секретарем селищної ради Наталією Лугиною.

— Із чого все починалося?

— Козелецька ОТГ була створена в квітні 2017 року, «успадкувавши»  третину території району та 14 сільських рад плюс — Козелецька селищна. Перший рік ми не перейшли на прямі міжбюджетні відносини, тому було дуже складно. Кожна сільрада, яка до нас приєдналася, мала до кінця року залишатися із власним бюджетом. Це створювало багато незручностей. Державних субвенцій того року ми не отримали. А люди чекали від нас активних дій одразу після об’єднання! Тоді найпершою проблемою було відкриття дитсадочка в Козельці. Пригадую, в перший тиждень нашої роботи на прийом до новообраної голови громади, Олени Дмитренко, прийшли молоді матусі й розповіли, що не можуть вийти з декретних відпусток на власні робочі місця через те, що ні з ким залишати малечу, не вистачає місць у всіх трьох дитсадках Козельця. 

— Як правило, в таких випадках залучають державні кошти, бо побудувати з нуля дитсадок – для громади майже нереально. То як ви вийшли з існуючого тоді становища? Вдалося без державної допомоги відкрити садок чи ця проблема лишилася невирішеною?

— Звісно ж, удалося! Тоді ми долучили до задуманого і райдержадміністрацію, і батьківський актив, і комунальне підприємство КП «Козелецьводоканал», і ще багатьох небайдужих людей. Як кажуть, з миру по нитці... Так і ми вже у жовтні 2017-го святкували відкриття двох додаткових груп Козелецького закладу дошкільної освіти №1, розташованих у окремому приміщенні. До цього в тій будівлі була розміщена шкільна бібліотека, ми її перенесли в інше місце, а тут зробили ремонт і деяке переобладнання в середині будівлі. 

— Що ще було зроблено в громаді?

— Наступного року ми забрали на баланс ОТГ всі заклади освіти, які працювали на нашій території – тоді було 10 шкіл і 8 філій (маленькі сільські школи ми зробили філіями опорних закладів, щоб уникнути їх закриття), а також 5 закладів позашкілля. Разом із цим виникла нова нагальна потреба – у закупівлі шкільних автобусів. Поступово приводячи до ладу систему освіти в громаді, бо, що гріха крити, – вона дісталася нам із купою «дірок», котрі треба було терміново латати, ми й шкільний автопарк добряче оновили. Деякі автобуси просто списали й вилучили із користування. А ось новеньких закупили – аж 4. До речі, 2 з них мають місця для дітей з особливими потребами. 

Ми можемо похвалитися й неймовірним оновленням автопарку нашого комунального підприємства «Козелецьводоканал». За три роки, завдяки інфраструктурній субвенції (кошти виділяються державою для об’єднаних громад на розвиток їхньої інфраструктури – Авт.), ми придбали трактор «Беларус 82.1» із відвалом для снігу та грунту, автовишку, екскаватор-навантажувач на базі трактора МТЗ- 82.1., навісне обладнання для дроблення гілок, 2 великі та 1 маленький (для тротуарів) причепи для розкидання піщано-сольової суміші, а також маленький трактор «Беларус – 320.4» для парків і тротуарів з навісним обладнанням. Тепер багато робіт із благоустрою територій робиться швидше й краще. Так, наприклад, заїжджає бригада на автопідйомнику працювати на певну вулицю, випилює аварійні дерева, кронує ті, що мають небезпечні або розлогі гілки. Слідом підключається гілкоподрібнювач. Щепу завозять у котельні навчальних закладів для опалення. Далі на цій вулиці та ж бригада тягне дроти, вішає ліхтарі й підключає вуличне освітлення. Гарно, правда ж?

— Так. Виходить комплексний підхід до справи.  

— Нині ми освітили 49 вулиць у Козельці і ще 8 сіл у громаді. Й продовжуємо працювати у цьому напрямку.

— Як справи із медициною у вашій громаді?

— Минулого року коли формували спроможну мережу медичних закладів первинної допомоги, до цієї мережі не ввійшли 12 ФАПів, розташованих на нашій території. Вони потрапляли під закриття. Та ми вирішили утримувати ці заклади власним коштом, щоб у жодному разі не позбавити людей медичних послуг. А радник селищного голови Роман Шидловський навіть запропонував надавати спонсорську допомогу на придбання медичних засобів першої необхідності для цих ФАПів. 

— До слова, як ситуація з іншими послугами для населення – адміністративними, соціальними?

— Центр надання адмінпослуг (ЦНАП) ми відкрили ще 2018-го. Починалося все із 46 послуг. Та зараз їх вже більш ніж 200! ЦНАП брав участь у конкурсі з модернізації за програмою «U-LEAD з Європою», а також у пілотній Програмі розвитку малого та середнього підприємництва від проекту FORBIZ. Завдяки першій програмі Центр отримав нові офісні меблі та комп’ютерну техніку. А друга програма допомогла нам налагодити ефективний діалог із місцевими підприємцями. Тепер ми в змозі консультувати й новачків у цій галузі, бо на базі ЦНАПу працює пункт інформаційної підтримки малого і середнього бізнесу.

Селищна рада, маю на увазі депутатський корпус, теж працює на благо своїх жителів. Відтак у нас прийнята Програма допомоги при народженні, за якою кожна родина громади, в якій народжується дитина, отримує від ОТГ грошову допомогу – 3 тис. грн. Є також Програма адресної допомоги для наших мешканців, котрі потрапили в складні життєві обставини – кошти виділяються конкретній людині чи то на лікування, чи на допомогу після певного лиха, як ось пожежа. Протягом 2018 року за такою допомогою звернулися 113 осіб і отримали 183,5 тис. грн. Вже наступного, 2019 року, 197 осіб отримали 440,5 тис. грн., що перевищує попередню річну суму допомоги більш ніж удвічі.

— А чи є у вас власні цікавинки, щось таке, чого в інших громадах немає?

— Аякже! Про дерев’яну скульптуру козлика – він є символом із герба Козельця – ви, певно чули. Бо в перший тиждень після його встановлення у центрі селища, біля міського парку, про це говорили навіть центральні телеканали, а що вже обласні видання писали й фотографували!.. Та нам є чим похвалитися й окрім скульптури. Козелецька громада перша серед об’єднаних громад області створила комунальне підприємство «Муніципальна варта», котре займається охороною громадського порядку, щоденним патрулюванням сіл ОТГ, благоустроєм населених пунктів, тісно співпрацює з місцевою поліцією, а ще спільно із соцпрацівницями селищної ради відвідує сім’ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. Результат роботи варти – ліквідація стихійної торгівлі в Козельці, постійна боротьба із несанкціонованими сміттєзвалищами, зменшення рівня злочинності в громаді та вдячні відгуки людей.

— Чи зміниться Козелецька ОТГ після виборів?

— Так, до нас приєднаються ще 5 сільських рад. А наступні зміни в розвитку нашої громади залежатимуть уже від вибору мешканців ОТГ.

Бесідувала Ганна САМОЙЛЕНКО
Фото надані Козелецькою ОТГ

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13