ФК «Чернігів»: професійний дебют

2020-09-17 15:21

Цього літа в обласному центрі з’явився другий чоловічий професійний клуб – ФК «Чернігів» подав заявку для участі у групі «А» Другої ліги. У святковий день – День фізичної культури та спорту, 12 вересня, сіверяни проводили історичний, перший домашній матч, на якому побував наш кореспондент.

Корюківка чи Чернігів?

За кілька днів до початку загальнонаціонального карантину футбольну спільноту Чернігівщини струсонула новина: футбольні клуби «Авангард» (Корюківка) та «Чернігів» (на той момент обидва колективи виступали в групі 2 чемпіонату України серед аматорів) об’єдналися та в сезоні 2020/21 мають однією командою виступити у Другій лізі (третьому за силою професійному дивізіоні українського футболу).

У підсумку у весняний частині аматорського чемпіонату команди змінили свої назви: «Авангард» став «Чернігів-Авангардом» (Корюківка). Команда під орудою Валерія Чорного дійшла до чвертьфіналу чемпіонату України, де з розгромним рахунком 0-6 поступилася «ОДЕКу» (Оржів). «Чернігів», на чолі з Вадимом Постовим, перетворився на «Чернігів-ЮСБ» й не зміг пробитися у плейоф – п’яте місце групи 2.

У підсумку, в Другу лігу команда заявилася як ФК «Чернігів» (Чернігів). А тому у вболівальників залишалося багато питань: наприклад, від кого новий клуб відраховує свої досягнення та історію? Адже корюківський «Авангард» створений у 1960-му році – в один рік із чернігівською «Десною», лише у XXI-му сторіччі тричі вигравав чемпіонат області, у той час, як «Чернігів», заснований у 2003-му році, свій перший титул кращої команди Чернігівщини здобув лише у 2019-му.

В нюанси, документи, я не занурювався… Що стосується футболістів, наразі 6 людей із «Авангарду» в команді. Тому в кадровому плані, так, можна вважати, що об’єднання здійснилося, - розповів про об’єднання двох колективів головний тренер ФК «Чернігів» Вадим Постовой.

«Тигри» проти «будівельників»

Перший матч на професійному рівні чернігівцям не вдався: 29 серпня вони мали в Кубку України в гостях зустрічатися з «Нивою-В» (Вінниця), проте через поламку автобусу просто не доїхали до місця, через що сіверяни залишили кубок (технічна поразка 0-3). А ось перша гра в чемпіонаті склалася вдало – в столиці переграли київський «Рубікон»: 2-0.

Третім суперником колективу став інший дебютант Другої ліги – «Епіцентр» (Дунаївці): команда, яка ставить перед собою завдання виходу у Першу лігу. Причому цей матч був для Чернігова першим, з початку карантину, на якому офіційно дозволили перебування уболівальників (щоправда, лише в кількості 80 людей). А тому трибуни (частково перебудовані та оформлені у чорно-жовті клубні кольори) були заповнені настільки, наскільки це було дозволено.

За «Чернігів» уболіваю останні 3 роки – тут грає Дмитро Мироненко – тренер мого сина, - розповіла одна із вболівальниць «городян», пані Наталія. – Зараз такий час у нас, коли жінки й у політиці, й у спорті. Тут грають наші, чернігівці, тому, думаю, на трибунах багато жінок – хтось прийшов підтримати брата/друга, хтось – із сім’єю…

Якщо ж казати про головне – про футбол, то матч вийшов не надто яскравим, адже обидві команди хотіли понад усе здобути результат. Більшу частину зустрічі дунаївці грали першим номером, проте за-пам’яталися лише ударом Андрія Апанчука на 35-й хвилині, з яким впорався Олександр Рощинський – воротар «городян». «Чернігів» міг створити момент на 9-й хвилині, проте Сердюк погано обробив верхо-вий м’яч, і замість виходу 1 на 1 вийшло… падіння. На 11-й хвилині у штрафному гостей впав Максим Чаус. Здавалося, в судді є підстави поставити пенальті, проте свисток арбітра промовчав… 0-0 за підсум-ками перших 45-ти хвилин.

У другій половині Ігор Бадло – тренер «Епіцентру», освіжив гру своєї команди замінами. Гості, судячи за все, більше розраховували на перемогу: показово, що коли судді показували «від воріт», гравці «червоно-білих» самі приносили м’яч та ставили його перед Рощинським.

У «тигрів» (а саме цей звір зображений на футболках чернігівців)  погано виходила контргра. Анатолій Кохановський намагався нав’язати боротьбу захисникам, але зачепитися за м’яч у нього майже не виходило. До того ж першу заміну сіверяни провели лише на 78-й хвилині…

На 84-й хвилині гості мали забивати, проте Роман Кузів, опинившись у 5 метрах перед фактично порожніми воротами, вгатив вище…

Здавалося, справа котиться до підсумкових нулів. Проте на 90+1 хвилині натиск «Епіцентру» (який на той момент був у меншості, через травму Віталія Бадло) приніс успіх: 1-0 (гол на рахунку Сергія Ра-ци).

Фінальний штурм «Чернігову» не вдався. До того ж на 90+4 хвилині господарі залишилися у меншості після видалення Мчедлішвілі.

Тепер 19 вересня на виїзді «Чернігів» зустрінеться із ФК «Карпати Львів».