Для чернігівських лікарень закуплять багатофункціональні ліжка

2020-09-15 12:29

Близько 100 багатофункціональних ліжок найближчим часом  закуплять для чернігівських лікарень. 

Зокрема, буде придбано по 35 ліжок для лікарень № 1 та № 2, решту розподілять між пологовим будинком, лікарнею № 3 та № 4. Також найближчим часом планується оновити постільну білизну, матраци, подушки. Окрім того, придбають два автомобілі швидкої допомоги, є відповідне доручення міського голови.

Оновлення ліжкового фонду лікарень відбувається після  візиту Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка до міськлікарні № 2. Він хотів особисто побачити, в яких умовах проходить лікування хворих, та поспілкувався з колективом лікарні.

Владислав Атрошенко зайшов до стаціонарного відділення, особисто поспілкувався з лікарями та пацієнтами і відразу зробив певні доручення керівнику профільного управління міської ради Владиславу Кухарю — підготувати кошторис для поступової заміни у всіх лікарнях міста постільної білизни, матраців та ліжок, котрі вже давно відпрацювали свій термін. За останні 25 років держава жодного разу не виділяла кошти на їхнє відновлення. 

Друга лікарня стала базовою, в якій розміщували хворих на коронавірус першої хвилі. За цей час кількість хворих збільшилася, тож є питання: чи потрібно посилювати обмежувальні заходи. Про це Владислав Атрошенко спитав під час своєї зустрічі з медиками. 

Навесні місто було на жорсткому карантині. Через це міський бюджет недоотримав за пів року понад 111 млн грн, ще майже стільки прогнозують до кінця року. А це гроші на обов’язкові статті видатків та розвиток. Тож рішення треба ухвалювати виважене.

Лікарі кажуть, що нині дійсно спостерігається зростання захворюваності на КОВІД. Але вважають, що вводити жорсткий карантин не варто, міський транспорт, школи й дитсадки мають працювати, а люди — ходити на роботу. А ось самосвідомості чернігівцям не вистачає, дехто взагалі нехтує засобами безпеки. Загрозу потрібно усвідомлювати і намагатися її мінімізувати хоча б для потенційних груп ризику. 

— Маски обов’язково потрібні. Необхідно, щоб усі усвідомили, насамперед молодь, що вони можуть наражати на небезпеку своїх рідних, особливо похилого віку, — наголосив начальник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар.

Щоб розвантажити інфекційне відділення другої лікарні, до прийому хворих на COVID-19 готують Чернігівську міську лікарню № 3 як заклад другої хвилі; відповідне розпорядження вже отримано від МОЗ.

Інші новини:


Смачний бренд ТМ «Куликівка» розкриває секрети успіху

Молочна продукція ТМ «Куликівка» впродовж багатьох років є гарантом високої якості та 100% натуральності! Молоко, сметана, сири, йогурти й море інших смаколиків виготовляються з якісної сировини, до якої додаються професіоналізм команди підприємства та досконалий смак.

2021-01-18 09:06