Чому змінився Чернігів?

2020-09-15 12:14

Те, що Чернігів змінився за останні роки, не викликає сумнівів навіть у опонентів мера Владислава Атрошенка. Наприклад, на сесії Чернігівради 27 серпня нардеп від «Слуги народу» Олег Семінський сказав, що за нинішнього мера місто стало красивішим. 

Але аргумент тих, хто проти мера, — ці зміни є результатом децентралізації, а не заслугою команди «РІДНОГО ДОМУ». Чи так це? По коментар ми звернулися до Олександра ЛОМАКА, заступника міського голови Чернігова:

— Це повна маячня, — відповідає Олександр Анатолійович, — я постараюся коротко це пояснити вам на конкретних прикладах.

— Хіба децентралізація заважала з 2007 до 2015 роки демонтувати будинок Дворянського зібрання на Валу, який був символом безгосподарності та безвідповідальності попередньої міської влади? І навпаки, хіба децентралізація допомогла нашій команді навести порядок у місті, демонтувавши кілька сотень МАФів і більше ніж 700 незаконних гаражів, десятки конструкцій зовнішньої реклами, прибрати стихійну торгівлю?

Це політична воля, вимога конкретного результату й розуміння мети роботи. Зміни, які видно в місті, – не результат децентралізації, а результат чіткої і злагодженої роботи цілої команди.

А гроші в Чернігові були завжди. Коли починалася робота в 2015 році, на депозитах і рахунках Чернігова було 180 мільйонів гривень за тим курсом. Чернігівці ламали ноги в парках, підземних переходах і на тротуарах, їздили в іржавих тролейбусах не через відсутність грошей, а через відсутність відповідальної влади. Ба більше, хочу звернути увагу, що децентралізація однаково зачепила всі обласні центри.  Але ті, хто їздить по Україні, відзначають, що таких змін, як у Чернігові в більшості інших міст просто немає. Про це говорять і рейтинги: Чернігів піднявся з 20-го місця за Соколова на 2-3-тє місця за Атрошенка всього за чотири роки. Багато хто забув, як виглядав Чернігів п’ять років тому. Сьогодні це красиве місто, яким пишаються чернігівці, куди із задоволенням запрошують гостей із інших міст і країн.

Мета нашої команди на наступні п’ять років — продовжити цей курс, продовжити добрі справи. Роботи ще багато. Міський голова задекларував мету — бути першими у всьому, щоб Чернігів став безпечним, комфортним і цікавим містом для його жителів і гостей.

Я впевнений, що так обов’язково буде! Адже тільки від нас залежить, як продовжить наше місто заданий курс і чи стануть ці зміни незворотними.

Марія СКОРОХОД

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13