Навчання дітей, благоустрій, ремонти будинків і дворів

2020-09-15 11:30

Міський голова зустрівся з жителями мікрорайону Пухова

Аби відповісти на питання, які хвилюють чернігівців, почути про наявні проблеми, міський голова Владислав Атрошенко разом зі своєю командою поспілкувався з мешканцями будинків по вулицях Пухова та Бєлова. 

Перше, з чим містяни звернулися до очільника міста, — це робота дитсадків і шкіл в умовах карантину.

— Чернігів опинився в жовтій зоні. Нас хвилює, чи будуть дитсадки і школи закриті на карантин найближчим часом? – турбуються батьки школярів.

Як зазначив Владислав Атрошенко, поки Чернігів не в червоній зоні, обов’язкової вимоги закривати навчальні заклади і переходити на онлайн-навчання немає. Втім, через зростання захворювання Чернігів пішов на випередження і від цього понеділка запровадив змішану форму навчання для 5-11 класів. Оскільки за тиждень ситуація із захворюваністю поліпшилася, вже від понеділка, 14 вересня, діти повернуться до звичного режиму навчання.

Серед найбільш обговорюваних тем – контроль за дотриманням порядку, соціальне житло, ремонт внутрішньо-дворових проїздів, будинків, благоустрій зелених зон і дворів багатоповерхівок.

Також мешканців турбує, що під час дощів у Березовому гаї, що розташований у цьому мікрорайоні, розмивається ґрунт. І нещодавно покладений асфальт може просто опинитися в яру.

Проблема – в зливоприймачі, каже Владислав Атрошенко. Потрібно зробити дренаж, відвести воду, щоб вона розмивала дно в яру. Поки що не зрозуміло, як туди доставити необхідну техніку. Це питання зараз вивчається.

Мешканці подякували меру за позитивні зміни, що відбулися на вулицях міста. Але двори тепер на їхньому фоні виглядають необлаштованими. Міський голова зазначив, що в останні роки до всіх капітальних ремонтів місто намагається підходити комплексно. Насамперед замінює підземні мережі, більшість з яких відпрацювали по кілька термінів експлуатації та є аварійними. Оскільки це десятки, а подекуди й сотні мільйонів гривень, місто вирішує нагальні проблеми і покроково, в межах бюджетних можливостей, іде із центру в мікрорайони і двори. Це загальна практика, підкреслив міський голова.

Із 2,5 млрд грн, що сумарно складають міський бюджет, більшість коштів іде на захищені статті видатків, зарплати та комунальні послуги. На розвиток залишається лише 500 млн, і їх намагаються розподілити так, щоб поступово оновлювати всі сфери життя міста. А також зробити Чернігів комфортним для його жителів і привабливим для туристів.

Інші новини:


Чернігів увійшов до топ-5 рейтингу міст України

Чернігів посів четверте місце у рейтингу найкращих міст України за результатами щорічного Українського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту. Результати дослідження оприлюднило видання «Новое время».

2021-09-24 13:14