Від 5 вересня стартували місцеві вибори. Чи будуть вони «брудні» і про що говоритимуть кандидати?

2020-09-15 08:53

25 жовтня ми будемо вибирати місцеву владу — міського голову і депутатів. Кампанія вже розпочалася. 

За досвідом минулих років можна не сумніватися, що незабаром, окрім солодких обіцянок, на виборців наваляться гори бруду і компромату на основних кандидатів. Експерти очікують, що найбільшле будуть «боротися» з мером міста. Це пояснюється тим, що рейтинг Владислава Атрошенка — вищий, ніж у всіх інших кандидатів. 

Перемогти його без «чорнухи» — практично нереальне завдання. Тому «дізнаємося» багато цікавого і про мера, і про те, як погано йдуть справи в нашому місті.

Іншим аспектом, на який звертають увагу експерти, буде те, що загальнонаціональні партії менше говоритимуть про питання міста, а більше — про «високу політику». Завершення війни, зниження тарифів, підвищення зарплат і пенсій, зробити кожного українця багатим... Про це ми почуємо під час безперервних політичних ток-шоу на центральних каналах.

Тільки потрібно розуміти найголовніше — 25 жовтня ми будемо вибирати місцеву владу. І її повноваження — це не політика, не боротьба з корупцією, не євроінтеграція або війна на Сході України, не підйом національної економіки чи порятунок країни від КОВІДу... Ці питання будуть актуальні на парламентських або президентських виборах.

Зараз важливо, якими будуть садки і школи,  дороги та лікарні, як будуть взимку прибирати сніг і вивозити сміття. Це питання благоустрою, освітлення наших вулиць, безпеки на дорогах, це ремонти шкіл та садочків...

Третім фактором, на який звертають увагу політичні аналітики, — унікальна чернігівська ситуація. На цих виборах до Чернігівської міської ради і до обласної ради вперше в історії йде місцева партія — «РІДНИЙ ДІМ». Її створив наприкінці 2019 року мер Атрошенко з метою продовжити свою політику перетворення міста і завести до рад свою команду.

Партія відразу заявила, що декларує не політичні цілі, на відміну від парламентських партій. Мета «РІДНОГО ДОМУ» — соціально-економічний розвиток Чернігівщини та продовження добрих справ.

Унікальність ситуації полягає в тому, що за короткий час «РІДНИЙ ДІМ» вибився в лідери і лідирує у всіх соцопитуваннях. Його результат може стати головним відкриттям на майбутніх виборах.

Сергій РИСЬ
Фото Роман Наумов

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42