Чернігів – у топі найкращих міст для ведення бізнесу

2020-09-15 07:43

Шість міст – Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Вінниця, Тернопіль та Чернігів є містами з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням. Результат дослідження, що проводилося за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), презентував Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКМ) дає оцінку бізнес-клімату в містах, визначає, наскільки ефективним є економічне врядування та готовність місцевих органів влади до співпраці з місцевою бізнес-спільнотою.

Згідно з результатами дослідження     Чернігів, перебуваючи на 6-й сходинці ІКМ 2019/2020, має результат 62,88 бала. Найсильнішими компонентами ІКМ в Чернігові є: легкість у започаткуванні бізнесу  і безпека його ведення (3-тє місце); лідерство міської влади (5-те місце) тощо.

Підприємці, які взяли участь в опитуванні, високо оцінюють ставлення представників міської влади до приватного бізнесу: 25% поставили оцінку «дуже добре» або «добре», 46,8% респондентів погоджуються, що міська влада підтримує створення нового бізнесу, а 46,3% вказують, що міська влада підтримує наявний бізнес.

Порівняно з іншими містами міська влада більш готова до комунікації з бізнесом, зазначається в дослідженні. 7,1% респондентів  вважають, що мають «значні» та «дуже значні» можливості брати участь у розробленні місцевих документів (стратегій, планів, програм тощо), тоді як середній показник для всіх міст всього 6,5%. Також  9,4% підприємців зазначили, що з бізнесом завжди або часто проводяться консультації під час ухвалення нових або зміни чинних регуляторних актів, які можуть впливати на бізнес.

Перша хвиля дослідження охопила 23 обласні центри України та Київ, було опитано 5115 суб’єктів підприємницької діяльності.

Фото з Інтернету

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21