Чернігів – у топі найкращих міст для ведення бізнесу

2020-09-15 07:43

Шість міст – Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Вінниця, Тернопіль та Чернігів є містами з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням. Результат дослідження, що проводилося за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), презентував Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКМ) дає оцінку бізнес-клімату в містах, визначає, наскільки ефективним є економічне врядування та готовність місцевих органів влади до співпраці з місцевою бізнес-спільнотою.

Згідно з результатами дослідження     Чернігів, перебуваючи на 6-й сходинці ІКМ 2019/2020, має результат 62,88 бала. Найсильнішими компонентами ІКМ в Чернігові є: легкість у започаткуванні бізнесу  і безпека його ведення (3-тє місце); лідерство міської влади (5-те місце) тощо.

Підприємці, які взяли участь в опитуванні, високо оцінюють ставлення представників міської влади до приватного бізнесу: 25% поставили оцінку «дуже добре» або «добре», 46,8% респондентів погоджуються, що міська влада підтримує створення нового бізнесу, а 46,3% вказують, що міська влада підтримує наявний бізнес.

Порівняно з іншими містами міська влада більш готова до комунікації з бізнесом, зазначається в дослідженні. 7,1% респондентів  вважають, що мають «значні» та «дуже значні» можливості брати участь у розробленні місцевих документів (стратегій, планів, програм тощо), тоді як середній показник для всіх міст всього 6,5%. Також  9,4% підприємців зазначили, що з бізнесом завжди або часто проводяться консультації під час ухвалення нових або зміни чинних регуляторних актів, які можуть впливати на бізнес.

Перша хвиля дослідження охопила 23 обласні центри України та Київ, було опитано 5115 суб’єктів підприємницької діяльності.

Фото з Інтернету

Інші новини:


Щоб отримати субсидію, тепер потрібно подавати декларацію про доходи та витрати

Для отримання субсидії відтепер українці зобов’язані подавати не тільки заявку, а й декларацію про доходи. Про це йдеться в постанові уряду від 14 квітня, опублікованій в Урядовому кур’єрі.

2021-05-17 08:03