Культурний гуру Чернігова Олександр Шевчук

2020-09-14 12:58

ДОСЬЄ: начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради, 53 роки, має вищу консерваторську освіту, професійний музикант, підполковник у відставці, кілька років був одночасно диригентом та керівником Військово-музичного центру ЗСУ, заслужений артист України. За гороскопом Овен. 

Захоплюється східною філософією, практикує хатха-йогу, сповідує гармонію душі та тіла. Любить класичну музику, якої сьогодні йому трохи не вистачає, літературу та мандри Україною. Хороший організатор та цікавий співрозмовник. Має власну думку та перспективне бачення розвитку культурної та туристичної привабливості нашого міста. Лідерські якості допомогли створити команду однодумців. Постійно самовдосконалюється.

Олександр Шевчук – талановитий, чудовий музикант. Оркестр, яким він керував, став відомим саме завдяки його високому професіоналізму та цікавим музичним знахідкам. Виступи колективу надовго запам’яталися мешканцям багатьох міст Європи, а містяни Меммінгена, мабуть, і досі згадують постановку Олександра Шевчука «Танок смерті» на музику Отто Кемпфа. Гастролі, виступи, репетиції майже не залишали вільного часу, і тоді здавалося, що творча робота складна. Але все пізнається під час порівняння.

Керівник – це диригент великої кількості оркестрів

Коли йому запропонували очолити міське управління культури та туризму, він не вагався – було цікаво спробувати свої сили.
Сьогодні Олександр Шевчук розуміє, що диригувати навіть дуже великим оркестром легше, ніж бути керівником управління культури. Диригент має готовий музичний твір, де все чітко і зрозуміло, кожен музикант знає свою партію. Керівник же має кілька підрозділів, які грають на різні лади, і його завдання – примусити всіх грати разом. Це непросто, і тут мало тільки музичного таланту, має бути дисципліна та розуміння одне одного.

Хоча Олександр Іванович не так давно став керівником профільного управління, та зроблено за цей час багато. Насамперед йому вдалося створити дружній та дієздатний колектив. Як вимогливий керівник, він не лише дає завдання, а й особистим прикладом показує, як потрібно організувати робочий процес. Результат ми бачимо майже щодня. Яскраві святкові програми, виступи аматорських та професійних колективів, цікаві виставки тощо.

Нові проєкти, фестивалі, різноманітні концерти, мистецькі заходи роблять життя чернігівців більш різноманітним та різнокольоровим і дивують гостей нашого міста. З кожним роком у місті стає більше туристів, які відзначають гарні зміни в культурному житті нашого міста. Їх дивує чудова культурна атмосфера, вони хочуть повернутися до Чернігова ще й ще раз. І в цьому велика заслуга керівника управління культури і туризму, дуже енергійного, цікавого, освіченого та невгамовного чоловіка, який своєю позитивною енергетикою заряджає своїх підлеглих і не дає їм розслаблятися.

Людина – це великий музичний інструмент

На думку Олександра Шевчука (нагадаємо, що він професійний музикант), кожна людина – це музичний інструмент, у якого є різні струни, що бринять або сильно, або тихо, а інколи і взагалі мовчать. Енергетика такої людини не йде на користь суспільства, не сприяє його розвитку. Ми всі живемо в соціумі, а кожна людина – його маленька частка. Тому необхідно, щоб всі струни звучали в унісон, саме тоді йде духовне збагачення суспільства. Культура та мистецтво необхідні для гармонійного розвитку особистості як вода для рослини, вони допомагають бути людям духовно збагаченими і піднімають країни та міста на більш високий рівень розвитку.

Результати роботи позитивні

Одного разу мер Чернігова Владислав Атрошенко напівжартома назвав начальника управління культури і туризму міської ради Олександра Шевчука святою людиною.

Олександр Іванович на це відреагував із гумором. Каже, що він завзятий оптиміст. Песимістів кожен новий день не радує, вони не помічають красу всесвіту, подарунків долі. А він, оптиміст, навіть кожну перешкоду вважає кроком до успіху. «Розумію проблеми культурної та туристичної сфери – і все одно крокую з усмішкою вперед. Тож оптимісти апріорі напівсвяті», – каже Олександр Іванович.

За чотири роки роботи керівником управління культури Олександрові Шевчуку вдалося зробити багато. Головне – це змінити ставлення до культури загалом. І це відчувається. Згадайте, як відбувалося святкування різдвяних та новорічних свят кілька років тому. Якщо коротко – примітивно й жалюгідно. Олександрові Івановичу вдалося трансформувати саму концепцію проведення багатьох місцевих свят. Вони стали яскравими, позитивними, веселими та цікавими.

Щороку в місті відбувається велика кількість культурних та мистецьких подій. Важко навіть усі перелічити. Покровська книжкова толока збирає шанувальників книги, викликає жвавий інтерес проєкт «Арт-Авеню», запрацював танцювальний майданчик для людей старшого віку, кожних вихідних на малій сцені відбуваються концерти.

З’явилися цікаві освітні проєкти: #СhAC, «Науковий пікнік», «Школа казкарів» тощо, всі вони стали прикладом позитивних змін, де в центрі уваги наше майбутнє — наші діти.

Управління культури та туризму Чернігівської міської ради одним із перших підтримало реформу мистецької освіти. Незабаром відчинить двері довгоочікувана новобудова дитячої школи № 1 імені Стефана Вільконського, яка дозволить навчатися більшій кількості обдарованих дітей у світлих та просторих класах. Будівництво відбувалося переважно за кошти міського бюджету, частину коштів надав Фонд регіонального розвитку.

Культурному Чернігову не вистачає… культури

Саме так вважає начальник управління культури та туризму. Наше місто з кожним роком стає зовнішньо все більш привабливим, зеленим, ошатним. Нові парки, чудові клумби, квіткові фонтани, гарні дороги — все це створює позитивний настрій. Люди з задоволенням гуляють оновленими вулицями, радіють квітучому місту та, на жаль, дуже часто викидають сміття, ламають паркани, крадуть квіти. Батьки не прищеплюють дітям культуру поведінки. Щоб Чернігів, який завжди славився своєю інтелігентністю, став справжнім культурним центром, необхідно виховувати змалечку культуру мислення та культуру спіл-кування, розвивати духовність і берегти те, що нам залишили нащадки.

Чернігів – магніт для туристів

Управління, яке очолює Олександр Шевчук, крім культури, опікується і туризмом. Складний, але дуже перспективний напрям. Туристів у місті дійсно стає більше, і головне, що ті, хто вже побував у місті, повертаються до нас ще. Чернігів приваблює. Тут затишно, комфортно, атмосферно та неповторно. До нас їдуть із різних міст України й дивуються змінам, які відбулися у місті. Чернігів виглядає сучасним та оновленим. Для туристів розроблені цікаві екскурсії, мапи, довідки, таблички, сувеніри.
Олександр Іванович підкреслює, що зроблено дійсно багато, а необхідно зробити ще більше для розвитку туристичної інфраструктури. Не вистачає гарного залізничного сполучення з іншими містами, мало доступних за ціною готелів, не вистачає вбиралень. Мало, на його думку, і знакових культурних подій. Це не дає можливості масштабно рекламувати місто.

День міста

Кожного вересня Чернігів святкує День міста. Чи відбудеться він цього року? Містяни у своїй більшості — за. Але набридлий усім коронавірус, звичайно, може внести свої корективи. Олександр Шевчук до свята готується. Розповідає, що заплановано традиційний парад військових оркестрів, що так полюбився чернігівцям. Чудове видовищне дійство, яке завжди викликає неперевершені враження. Планується проведення фестивалю «Етно-крафт», що має об’єднати творчих особистостей — вони запропонують різноманітні майстер-класи, пропонуватимуть свої вироби хенд-мейд. Цікавий симбіоз різних видів мистецтва «Арт-week» поєднає танці, художнє слово, живопис і музику. На дітей очікує новий «Науковий пікнік».

Локації свята планують розташувати в різних місцях міста, тож атмосферу свята можна буде відчути всюди. Стежте за програмою свята в соціальних мережах та на афішах.

Культурні перспективи Чернігова

Планів у Олександра Шевчука багато. Він мріє, що місто розширюватиме географію культурних об’єктів, і мешканцям віддалених районів не буде сенсу їхати до центру міста за розвагами. Відпочити кожен зможе у своєму мікрорайоні, де будуть парки та сквери, концертні зали та спортивні споруди, різні атракціони та сучасні бібліотеки. Місто ставатиме ще більш комфортним і цікавим. Культурне життя в місті повинно вирувати. Театри, концерти, розважальні заходи дають людям необхідну в наш неспокійний час емоційну підзарядку. Олександр Шевчук готовий над цим працювати, бо мріє, щоб мелодія життя мешканців нашого міста завжди була мажорною.

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42