Віктор Рябченко. Науковець, спортсмен, боєць АТО

2020-09-14 12:09

ДОСЬЄ: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізичної підготовки Академії Державної пенітенціарної служби України, заслужений працівник освіти України. 51 рік, має вищу освіту, закінчив Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г. Шевченка. 27 років пропрацював у стінах рідного вишу. Має численні нагороди, серед яких подяка Президента України та відзнака Президента України —  орден «За заслуги» III ступеня. Має 35 опублікованих наукових і навчально-методичних робіт.  

Хороший викладач, досвідчений спеціаліст, чесний, відповідальний та цілеспрямований. Любить свою роботу, поважає і враховує думку молоді. Виховує сина. Веде активний спосіб життя. Він творча, багатогранна людина. Відкритий до природи і життя. Любить подорожі, спорт і фізичний розвиток узагалі. 

Працювати й навчатися в академії почесно і престижно 

У своїй галузі освіти та науки Віктор Рябченко досяг досить високої вершини. Отримавши кваліфікацію викладача допризовної та фізичної підготовки, кар’єрними сходинками пройшов від лаборанта до доцента кафедри. Тому знає всі нюанси педагогічної праці зсередини. І, маючи багаторічний досвід у своїй роботі та спорті, хоче бути корисним для більшості чернігівців. Йому імпонує життєва позиція людей, які підтримують молодь та роботу навчальних закладів, завдяки яким розвивається система вищої освіти Чернігова. 

«За сприяння міського голови, міської влади та керівництва навчального закладу Академію Державної пенітенціарної служби України збережено. Вона працює і розвивається. Велику роботу зроблено з облаштування, ремонту та будівництва різних зал: тренажерної, силової спеціальної підготовки, боротьби та двох спортивних. Нині заклад має зовсім інше обличчя. Працювати й навчатися тут почесно і престижно. В одному з корпусів хочемо побудувати власний спортивний комплекс. Із футбольним майданчиком, біговими доріжками, тренажерами для занять легкою атлетикою, рукопашним боєм тощо", — розповідає Віктор Рябченко. 

«Новозбудований Палац спорту в Чернігові дозволить залучати наших курсантів і студентів до плавання. А ще наша молодь їздить за кордон на змагання й турніри. Востаннє ми стали чемпіонами в Польщі. Академія посіла перше місце в турнірі силових установ», —  каже Віктор Рябченко.

Зокрема, курсанти просто в захваті від ініціатив і творчості викладачів. Колектив академії працює злагоджено. Тут поважають роботу старших фахівців і дають дорогу молодим. І все це без перебільшення. Адже маючи за плечима багаторічний досвід роботи, є з чим порівнювати. 

Місту —  спортивні майданчики, педагогам —  житло 

Для Віктора Рябченка дуже важлива справа, якою він займається. Він любить спорт і хоче, щоб Чернігів став спортивним містом. А для цього треба активно популяризувати спорт серед дітей і дорослих. 

Встановлювати й відновлювати по місту спортивні майданчики, зробити бігові доріжки, організовувати спортивні заходи із залученням студентів, курсантів. І починати треба з району, в якому ти живеш. 

«Одне з перших завдань, яке зроблю в разі перемоги нашої команди, — відремонтую спортивний майданчик, що біля гуртожитку Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Нині він у такому стані, що на нього не можна пускати студентів із огляду на техніку безпеки. 

Інше надважливе питання — приватизація житла для викладачів і співробітників університету, які живуть у гуртожитках. Серед мешканців гуртожитків є викладачі, які пропрацювали у виші по 30-40 років. І живуть тут майже все життя. Ці люди вже на пенсії. У них нема можливості купити житло. Це наболіле питання треба вирішувати. Тим паче, що такої кількості студентів, як раніше, вже не буде», —  пояснив Віктор Рябченко. 

У 51 —  на роликах, велосипеді, човні, ковзанах 

Але за робочими буднями в житті Віктора Григоровича є місце й активному відпочинку. І багатьом студентам та курсантам він ще може дати фору. Віктор Рябченко —  постійний учасник у бігових напівмарафонах, які проводить «Нова пошта». 

Протягом останніх років він посідав у них другі місця. А торік —  почесне перше. Він щодня бігає, катається на роликах або їздить на велосипеді. Грає у складі футбольної та волейбольної команди академії. І тим самим пропагує здоровий спосіб життя та подає приклад молодим. А взимку стає на ковзани й лижі. Він чемпіон області серед ветеранів і призер міста за лижними перегонами. 

Улюблених місць у Чернігові багато. Зокрема, залюбки їздить велосипедом міським парком культури та відпочинку. А ще із друзями плаває на човнах по Десні, ходить у походи, на риболовлю. І часом по 3-4 дні на воді. 

«Оскільки я живу біля «Золотого берега», бачив, як відроджувався цей пляж. Він став європейським. А чого вартий в’їзд до Чернігова! Це ж просто казка. У нас чудові сквери та Вал, сучасні зупинки, красиві тротуари —  все це варте уваги. Для їзди на роликах я обираю дорогу від вулиці Савчука й до Валу. За неї окремо дякую меру. Нашого міського голову знають в усій Україні. Те, що він зробив за такий проміжок часу, викликає в людей довіру до нього. Люди, які не були в Чернігові 3-4 роки, дуже здивовані, коли приїжджають до нас», —  розповів пан Віктор. 

Героїчна сторінка життя

У 2015 році Віктор Рябченко сумлінно виконував військовий обов’язок. Брав участь в антитерористичній операції на сході України. Отримав звання майора. Він єдиний із кандидатів педагогічних наук, доцентів чернігівських вишів, який був у зоні АТО. І нагороджений грамотою Міністерства оборони України. Тому важливу увагу Віктор Рябченко приділяє патріотичному вихованню. І свого сина теж виховав справжнім патріотом. Юнак пішов по батькових стопах. Після закінчення вишу за власним бажанням проходив службу в лавах Національної гвардії України, в особовому підрозділі. Віктор Григорович пишається своїм сином і вірить, що юнак продовжить його добру справу. 
 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21