«X-Line»: ще більше спорту для чернігівців!

2020-09-11 09:59

У суботу, 5 вересня, в обласному центрі, за адресою: вулиця Мартина Небаби, будинок 106, відкрився новий фітнес-клуб мережі «X-Line sport». Подія, якої любителі спорту, в прямому сенсі, зачекалися:

– Близько двох років виношували плани відкриття цього клубу. Тривалий час шукали приміщення. У грудні знайшли, уклали угоду, в січні почали ремонт… Планували відкритися на початку травня, але карантин зупинив будівництво майже на 3 місяці, –розповів директор мережі клубів «X-Line» Юрій Рудич. – Це найбільший клуб у мережі «X-Line»: в ньому велика кросфіт-зона, поєднана з великою тренажерною залою. У цьому його головна перевага.

– Цей клуб має найбільшу кардіо-лінійку тренажерів у Чернігові. Він – єдиний в обласному центрі, де можна професійно зайнятися кросфітом: у місті немає тренажерів, які імітують лижі, так звану «суху» (академічну) греблю, ейр-байки… – розповідає директор клубу на Небаби, 106 – Олександр Лой. –  Ми орієнтуємося на зовсім різні категорії – від дітей до пенсіонерів. Розраховуємо, що сюди приїжджатимуть люди з усього міста: наші клуби дуже індивідуальні, з якісним сервісом та кращим тренерським складом. Тож у нас займаються жителі всього Чернігова.

Враховуючи розміри клубу, тут працюють 26 тренерів. Один із них, Денис Магола, майстер спорту зі спортивної гімнастики, одночасно є цирковим артистом та привів на відкриття клубу своїх юних вихованців – спортсменів студії «Тріумф». Вони продемонстрували романтичну історію, показану гімнастами, але, напевно, найнестандартнішим став номер у виконанні Анастасії Руденко: дівчина виїхала у центр зали, стоячи на руках на… гіроборді. Ходячи колесом, дівчина взаємодіяла з бордом, чим викликала неабияке захоплення глядачів.

– Гімнастика й циркове мистецтво – це спорт, якому я віддав 15 років. Навіть циркове мистецтво було для мене пов’язано зі спортом, тими ж турніками. Наразі я  тренер із кросфіту та гімнастики, акробатики і загальної фізичної підготовки. На заняття до мене, за бажанням, можуть приходити діти від 4 років та люди до 100 років: для спортсменів будь-якого віку зможемо підібрати програму. Починати займатися гімнастикою ніколи не пізно, – вважає Денис Магола.

Однією з найяскравіших подій цього відкриття став показовий виступ тренерів клубу, які демонстрували – що таке кросфіт.

Робота зі скакалкою, підтягування на поперечині та гімнастичних кільцях,  лазіння по канату, віджимання з перестрибуванням через штангу, піднімання штанги, ходіння на руках та заняття на тренажерах, які імітують греблю, та на ейр-байках… Для того, щоби це вміти, потрібна неабияка підготовка…

Втім, показові виступи робили найкращі. Адже тренери клубу, у більшості, діючі спортсмени. Зокрема наприкінці серпня Андрій Бойко привіз «бронзу» категорії «Elite» з престижних змагань з кросфіту «Banda Open Games 2020», які відбувалися в Києві. Ще один тренер – Олександр Полончак там же завоював «золото» в категорії «RX».

– Це наймасштабніші змагання України, що проводяться раз на рік. Аби на них потрапити, потрібно було пройти онлайн-відбір: зняти на відео, як ми виконуємо певні комплекси вправ, – каже Олександр Полончак.

– Потрібно було потрапити в ТОП-30, що продовжувало змагання в офлай-частині, а там уже 3 дні основних змагань… – додає Андрій Бойко. – Кросфіт – це сфера фітнесу, в який входять кілька дисциплін, зокрема й олімпійських: важка атлетика, спортивна гімнастика, біг, плавання, академічна гребля, гирьовий спорт…

– Часто помиляються в тому, що кросфіт – це просто прийти, «вбитися» та заледве дійти до роздягальні… Насправді кросфіт – різнобічний вид спорту, в якому може знайти себе кожен: силовий розвиток, витривалість – усе це дуже цікаво. Щодня можна навчитися чомусь новому, – розповідає Олександр Полончак. 

На відкритті змагань були присутні відомі в спорті й не тільки в ньому особистості. Зокрема українська важкоатлетка Наталія Давидова та депутат чернігівської міськради Вячеслав Летута:

– Я намагаюся допомагати всім спортсменам, які до мене звертаються. Тому що спорт – це, в першу чергу, здоров’я нації, здоров’я чернігівців. Спортсмени – цілеспрямовані. Тож якщо у мене в житті є вибір – взяти на роботу спортсмена чи звичайну людину, чесно кажучи, зупиню свій вибір на спортсменові, – зізнався Вячеслав Летута, якого ведучий свята представив як одного з головних меценатів. – Незважаючи на коронавірус, потрібно підтримувати себе у формі. Професійному спортсменові не можна відпочивати. Стосовно того, чи безпечно наразі займатися спортом, – це питання, в  першу чергу, до вірусологів. Я вважаю, що власники цього спортзалу дотримуються всіх карантинних норм. Як мені розповідають, вони дозовано пускають людей у залу, враховуючи встановлені нормативи…

Втім, минулого тижня Чернігів відзначився не тільки кросфітом. Зокрема на пляжі «Золотий берег» відбувся фінал чемпіонатів України серед чоловіків і жінок з пляжного волейболу.

На жаль, представники Сіверщини не зуміли завоювати медалі. У жінок єдина представниця Чернігівської області – Анастасія Лисенко, яка виступала в парі з киянкою Катериною Коваленко, зайняла 9 місце, а «золото» вибороли Інна та Ірина Махно з Києва.

У чоловіків кращими стали представники Запоріжжя: Ярослав Гордєєв та Сергій Попов. А ось чернігівці Іван та Річард Ліхацькі зайняли 7 місце.

Сєргєй КАРАСЬ
Фото Мар’яни ХАРДІ

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13