«Буревісник»: напередодні нового сезону

2020-09-11 08:53

Найближчої суботи, 12 вересня, Україна відзначить День фізичної культури та спорту. Напередодні цього свята ми поспілкувалися з новим головним тренером клубу української чоловічої волейбольної Суперліги «Буревісника-ШВСМ» (Чернігів) – Романом Носком. Про початок самостійної роботи, трансферні новини та плани на новий сезон…

Підготовку до сезону 2020/21 команда починала під керівництвом граючого головного тренера Володимира Борисенка, але незабаром було оголошено, що пан Борисенко пішов з тренерської посади. Якщо не таємниця, чому він пішов та чи залишиться Володимир Борисенко зв’язуючим «Буревісника-ШВСМ»?

Чому він пішов – то питання до нього й керівництва, – подробиць я не знаю. Як гравець Володимир теж не залишається у команді – наскільки мені відомо, цього сезону він буде виступати за «Хотинських козаків» у Вищій лізі.

Розкажіть нашим читачам та уболівальникам про свій волейбольний шлях. Наскільки відомо, ви доволі рано закінчили кар’єру гравця, але потім тривалий час працювали у тренерських штабах Миколи Благодарного, Володимира Борисенка… Чи готові до самостійної роботи у Суперлізі?

Я народився в Житомирі. Там же прожив 17 років. 5-6 років грав у футбол, потім перейшов у волейбол. Мій батько Володимир та дядько Микола (Носко, член виконкому Федерації волейболу України, - прим.)  теж грали у волейбол… Після закінчення школи мене запросили до Чернігова у другу команду «Буревісника». Я вступив до Чернігівського державного педагогічного університету (наразі – НУ ЧК, - прим.), й уже в 2003-му році, на 3-му курсі, потрапив у першу команду нашого клубу. Так склалося, що через травму вже у 2008 році вирішив закінчити кар’єру гравця: мені було запропоновано тренерську роботу. Так я увійшов до тренерського штабу Миколи Благодарного. З 2009 по 2014 був головним тренером «Педуніверситету-ШВСМ» - фарм-клубу «Буревісника», який виступав у Першій та Вищій лігах. З 2014-го року повернувся на посаду другого тренера «Буревісника». 

Тож я тривалий час працював разом з Миколою Благодарним, Володимиром Борисенком. Керівництво сказало: «Досвід у тебе є – давай, очолюй». До того ж у мене є тренерська категорія «А», яка дозволяє працювати у Суперлізі. 

Відомо, що «Буревісник» залишили Олексій Денін, Володимир Борисенко та Олексій Дрофа. Хто ще покинув команду та чи є якісь придбання? 

Пішли Андрій Чмірьов – наш основний догравальник та Олексій Рижов – ліберо. Додалися перспективні хлопці, які до цього грали в нашому фарм-клубі в чемпіонаті області. Другим зв’язуючим, замість Володимира Борисенка, буде Артем Ситник – він уже 2 роки у клубі, але раніше грав у чемпіонаті області. 

Чи будуть тактичні зміни в команді та на кого в першу чергу покладаєтеся в новому сезоні?

Так, ми будемо змінювати малюнок гри, адже є зміни у складі, в зв’язку з якими треба змінювати й тактику. Нині якраз над цим працюємо. Замість Чмірьова ми плануємо перевести на позицію догравальника Дмитра Шаповала. Так, у минулому чемпіонаті він став кращим центральним блокуючим Суперліги, але у нас немає догравальника, і я вважаю, що Дмитро й на позиції догравальника проявить себе найкращим чином. 

Чи відомо наразі – проходити матчі  традиційно чи за порожніх трибун? Чи будуть якісь обмеження?

Поки що нам кажуть, що ігри чемпіонату проходитимуть без глядачів. Але ведуться перемовини. Вважаю, що треба грати з глядачами. Не розумію, чому зараз на футболі не дозволили глядачів – матчі на вулиці, є місце щоби дотримуватися соціальної дистанції… До нас приїжджатимуть судді з інших міст, команди з інших міст. Чому не можуть прийти глядачі з Чернігова?.. Поки що чекаємо на рішення. 

Які плани на сезон у «Буревісника» та чи реально буде потрапити хоча б у шістку? 

Нас залишили досвідчені гравці. Але навіть якщо почнемо сезон із цим молодим складом (не беручи до уваги, мабуть, ВСК «МХП-Вінниця», у нас має бути наймолодший склад), ми плануємо потрапити у шістку. Думаю, це цілком можливо. Далі – будемо дивитися. Торік ми довели, що можна перемагати будь-яку команду. 

Наближається свято – День фізкультури та спорту. Що б ви побажали читачам та, зокрема, спортсменам?

У першу чергу бажаю всім здоров’я. Адже професійний спорт не додає, а навпаки забирає здоров’я… Бажаю не хворіти, працювати  та досягати своєї мети. Наступного року буде Олімпіада. Бажаю завоювати медалі. Усього найкращого!
***
ФК «Чернігів» провів дебютний матч на професійному рівні. У першому турі Другої ліги сіверяни на виїзді здолали столичний «Рубікон»: 2-0 (на 83-й хвилині відзначився Анатолій Кохановський, на 90+2 Олександр Конопко).

Довідка «Деснянської правди»:

Роман Носко, головний тренер «Буревісника-ШВСМ» (Чернігів). Вік: 37 років. Місце народження: Житомир. Зріст: 190 см. Улюблена книга: «Богдан Хмельницький» (Михайла Старицького). Мрія: привести «Буревісник» до медалей чемпіонату України. Улюблене місце в Чернігові: пляж «Золотий берег». Улюблене місто у світі: Чернігів.

Інтерв’ю підготував Сєргєй КАРАСЬ
Фото з особистого архіву Романа Носка

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13