БІЗНЕС-ФЕСТ: разом до успіху, разом до європейських реалій

2020-09-11 08:20

З нагоди Дня підприємця в Чернігові вчетверте відбувся бізнес-фест «Разом до успіху». Він об’єднав представників малого та середнього бізнесу, працівників підприємств та компаній Чернігова й регіону. Фестиваль розпочався традиційною святковою кавалькадою представників бізнесу з усієї області. Колона підприємців пройшла містом від Центрального парку культури до Красної площі. Після чого на Алеї Героїв відбулося основне дійство. Церемонія відзначення кращих підприємців, виставка-ярмарок «Бізнес Чернігівщини», консультації підприємців з актуальних питань від коучів «Вікно допомоги», фуд-зони та концертні програми.

Будуємо європейське, комфортне місто та регіон

Бізнес-фест спрямований на підтримку місцевих виробників та проходив під гаслом «Будь патріотом — купуй рідне». Організатори заходу — Чернігівська міська рада, Чернігівська обласна рада, Чернігівська облдержадміністрація, Агенція регіонального розвитку.

Підприємці — один із найголовніших драйверів економічного прогресу нашого міста та області в цілому. Це — наші робочі місця, сплачені податки, розвиток економіки та інфраструктури регіону.  Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко в межах бюджетних можливостей максимально підтримує бізнес і сприяє його розвитку. Міська влада стоїть на принципах того, що максимально спрощується питання відкриття бізнесу. При введенні в експлуатацію об’єктів у нас практично нульова ставка пайового внеску на розвиток інфраструктури міста. Міський голова завжди відкритий для людей із новими ідеями, відпрацювання цікавих бізнес-програм. Він, як і вся громада міста, зацікавлений у тому, щоб у нас створювалися додаткові робочі місця. Але сьогодні бізнесу треба навчитися жити в умовах пандемії COVID-19. І міська влада вважає за потрібне допомагати бізнесу та підтримувати його. Зокрема, в умовах карантину для підприємців максимально знизили податки на землю та орендну плату.

— Найголовніша допомога влади бізнесу — не заважати. Оскільки ми місцева влада, то виконуємо чинне законодавство, прийняте Верховною Радою України. Ми не можемо зовсім відмінити податки, але ми знизили всі місцеві податки, які можна було знизити. У нас надзвичайно відповідальний бізнес. І всі перетворення в місті робляться саме завдяки сплаченим податкам. Нині ми розглядаємо кілька програм розвитку бізнесу. Вони стосуватимуться переважно компенсації відсотків за кредити банків на створення нового бізнесу. Ми не заважаємо бізнесу на вході, не втручаємося в нього, не навантажуємо штучно створеними проблемами. Я вітаю всіх представників бізнесу. Від маленьких ФОПів 1 групи до представників середнього бізнесу Чернігова. Всім бажаю наснаги до роботи, віри в себе, не припиняти творчий пошук. Дякую за сплачені податки, за створені робочі місця, за відповідальне ставлення до Чернігова. Разом ми збудуємо щасливе, європейське, заможне, комфортне і безпечне місто, — говорить Владислав Атрошенко.

Загалом на Чернігівщині працює понад 6 тисяч підприємств і більше 36 тисяч фізичних осіб-підприємців, які дають роботу 150 тисячам людей. Фізичні особи-підприємці, малі підприємства формують близько 80% товарного виробництва в області, тому це головний фактор розвитку економіки. Про це говорить голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко. Однією з важливих і таких, що занепадає, залишається молочна галузь. В Україні виробництво молока скорочується. Із полиць супермаркетів нашу молочну продукцію витісняють молочні продукти з інших країн. Тож перед державою постає важливе питання стимуляції розвитку молочного тваринництва в Україні. Чернігівщина є однією з трьох областей, яка в цьому плані розвивається краще, ніж уся країна. Але наші підприємці молочної галузі потребують допомоги з боку держави. Нам украй треба підтримувати розвиток тваринництва державними дотаціями.

— Нині в області є програма розвитку ягідництва та програма передачі нетелей багатодітним сім’ям із сільської місцевості, які виховують більше 5 діток. Є потреба у запровадженні програм розвитку бізнесу. Але за останні роки відбувся перерозподіл доходів бюджету від обласного бюджету на користь бюджетів громад і міст, тому ресурси обласного бюджету дещо обмежені. І щоби стимулювати розвиток бізнесу чи запроваджувати якісь програми, ми більше взаємодіємо з центральними органами влади щодо впровадження державних програм, на державному рівні. Оскільки можливості на обласному рівні дещо обмежені. Але ми порушуємо питання розвитку молочного тваринництва. Я дякую нашим підприємцям і бажаю їм процвітання, енергії і щоб їм усе вдавалося, — каже Андрій Прокопенко.

Історії успіху бізнес-фесту

Чимало учасників заходу не один рік успішно працюють у Чернігові та області. Наповнюють бюджет міста й регіону податками і створюють нові робочі місця. Серед таких підприємців і власниця модної та зіркової мережі магазинів «KriStal» чернігівка Світлана Пузан. Вона отримала почесні нагороди — Почесну грамоту Чернігівської обласної ради та Подяку від Чернігівської міської ради. Історія успіху Світлани побудована на великому бажанні працювати. Вона любить свою справу та любить робити людей гарними, стильними і модними. В асортименті її магазинів — одяг та взуття на будь-який смак. Мережа магазинів «KriStal» організована 2008 року, але в бізнесі Світлана з 2004-го. За цей час довелося пережити різні кроки на етапі становлення та розвитку, але конкуренція завжди породжувала бажання бути кращими,  серед перших. «Із кожним роком вести бізнес стає складніше. Але ми весь час удосконалюємося у своїй роботі, щось змінюємо, більше працюємо. Викладаємося на повну, щоб досягати успіхів і бути попереду», — каже Світлана.

Не просто смачну, а унікальну продукцію представила Менська приватна пекарня «Хлібок». Хліб тут готують за рецептами 12 країн Європи. Польща, Франція, Іспанія, Естонія, Латвія, Німеччина, Нідерланди… Півроку власник пекарні Валентин Боженов разом із товаришем жили за кордоном у різних монастирях і збирали монастирські рецепти хліба на заквасках. Допомогла їм у цьому греко-католицька церква. По поверненню додому Валентин відкрив пекарню. І ось уже півтора року разом із партнером по бізнесу Василем Кондаковим пече для мешканців Корюківського, Сновського, Сосницького та Менського районів унікальний хліб. Поки що лише тут розташовані їхні фірмові магазини. «Ми печемо «здоровий» хліб на шести заквасках, які привезли з Європи. Без зайвих інгредієнтів та хімії. Смак нашого хліба — натуральний. І зараз у нас уже 30 видів хліба на заквасці», — каже Валентин Боженов. На підприємстві — 18 робочих місць. Працюють цілими сім’ями. При пекарні є кондитерський цех, де виготовляють смаколики за рецептами і технологією радянських часів. Справа розвивається, але найважчою залишається реалізація продукції.

Учасники бізнес-фесту одностайні: подібні заходи дуже потрібні. Вони допомагають не лише привабити нових клієнтів і презентувати нові товари та послуги, але й окреслювати свої проблеми, котрі треба вирішити.

Валентина НАУМЕНКО
Фото Мар’яни ХАРДІ

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42