Що зроблено на Чернігівщині в серпні

2020-09-10 09:56

Минулої п’ятниці голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко провів пресбрифінг за підсумками роботи облдержадміністрації в серпні. Серед основних питань — COVID-19, початок навчального року, програма «Велике будівництво», економічні показники регіону.

Хто в якій карантинній зоні?

Найбільш актуальна тема — ситуація захворюваності на COVID-19 в області. Останнім часом значно збільшилась кількість нових випадків, і зростання кількості хворих продовжується. Загалом у серпні на Чернігівщині виявлено фактично стільки ж випадків захворювань, скільки за всі попередні місяці. Цифра нових випадків коронавірусу — 1075. Найбільше хворих у Чернігові, Ніжині, Прилуках і Бобровицькому районі. Зокрема велику кількість у Бобровицькому районі голова пояснює тим, що багато місцевих мешканців працює в Києві. Станом на 8 вересня від початку епідемії в області зафіксовано 2484 випадки інфікування на COVID-19. Одужало 1079 людини. Хворіють — 1356. І 49 випадків мали летальний наслідок. Із 7 вересня у нас діє нове епідемічне зонування. До «червоної» карантинної зони віднесений Бобровицький район. До «помаранчевої» — Ніжин, Ніжинський та Носівський райони. До «жовтої» — Чернігів, Прилуки, Борзнянський, Варвинський, Городянський, Ічнянський, Козелецький, Снов-ський, Куликівський, Срібнянський і Талалаївський райони. Епідемічний рівень встановлено на 14 днів.

— Загалом в області проведено майже 40 тисяч тестів —  27 тисяч ПЛР- та 12 тисяч ІФА-тестів. Виходимо на 700-800 тестів на добу. В серпні додатково верифіковані Чернігівська обласна і Прилуцька міська лікарні. Ще 5 медзакладів працюють над цією процедурою. Всі медичні заклади першої хвилі повною мірою забезпечені необхідним обладнанням. Для захисту медичного персоналу створено запаси — близько 22 тисяч костюмів біозахисту, 7 тисяч ізоляційних халатів, майже 300 тисяч масок і 40 тисяч респіраторів, 400 тисяч рукавичок. Загалом цього достатньо на 3-4 тижні роботи, — розповів Андрій Прокопенко.

Через збільшення хворих на коронавірус запускаються лікарні другої хвилі, які приймають на госпіталізацію пацієнтів із важким перебігом захворювання. На додачу хворих прийматимуть ще дві лікарні — Бобровицька центральна районна лікарня, де розгорнено 18 ліжкомісць, і Чернігівська міська лікарня №3, де створено додаткові 55 ліжкомісць. Загалом для лікування COVID-19 розгорнуто 502 ліжка.

Чим забезпечать навчальні заклади

Навчання цьогоріч розпочалося в умовах карантинних обмежень. До 462 шкіл Чернігівщини пішли 96 тисяч учнів, із них 9 тисяч — першокласники. Цього року на придбання сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, на модернізацію харчоблоків 30 шкіл передбачено виділити з державного бюджету субвенції на 92,3 мільйона гривень. Заплановано облаштувати 5 СТЕМ-лабораторій і 21 кабінет із різних предметів і придбати 13 шкільних автобусів. Чотири школи отримають фінансування в рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів».

Як реалізується програма «Велике будівництво»

Згідно з програмою «Велике будівництво» на Чернігівщині реконструюється 15 об’єктів: 5 шкіл, 5 садочків і 5 спортивних об’єктів. Зокрема 1 вересня голова облдержадміністрації взяв участь у відкритті Носівської школи №5. Приміщення цього навчального закладу почали зводити ще 1989 року. Довгі роки воно мало статус довгобуду, але врешті Уряд розпорядився передати новозбудовану школу в комунальну власність Носівської міської ОТГ. Це перша школа, яка була відкрита в області з 2012 року.

— Загальна сума інвестицій в усі об’єкти цього року – 106 мільйонів гривень. Більша частина фінансується за рахунок ДФРР. Усі 15 об’єктів «Великого будівництва» оснащені камерами спостереження. В режимі реального часу можна контролювати якість і темпи будівництва. Середній показник виконання об’єктів — 82%, — розповів Андрій Прокопенко.

Програма «Велике будівництво» передбачає ремонт доріг. За державні кошти в області буде відремонтовано близько 300 км автошляхів. Найбільший проєкт: траса Ніжин — Прилуки, де відремонтують 75 км. Нині роботами охоплено 40% дороги. Планується відновити дороги на 52 ділянках автошляхів місцевого значення та відремонтувати 5 мостів. Усі дорожні роботи мають бути завершені до 15 жовтня цього року. Нині завершено 20 об’єктів.

Що з нашою економікою?

Чернігівщина цього року у трійці лідерів з найбільшим зростанням обороту роздрібної торгівлі серед регіонів України. За січень-липень оборот перевищив майже 12 млрд гривень. Збільшився на 9,3% у порівнянні з аналогічним періоду минулого року. І за цим показником ми посіли 3 місце в Україні. «Збільшився експорт товарів області. За І півріччя цього року він становить 380,3 млн доларів США. Що майже на 1% більше, ніж торік», — порівняв голова облдержадміністрації. Зокрема у нас зростає обсяг продажу жирів, олій, текстильних матеріалів, машин і обладнання, шпалер, деревини та виробів із неї.

Валентина НАУМЕНКО
Фото з сайту Чернігівської ОДА

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42