Що зроблено на Чернігівщині в серпні

2020-09-10 09:56

Минулої п’ятниці голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко провів пресбрифінг за підсумками роботи облдержадміністрації в серпні. Серед основних питань — COVID-19, початок навчального року, програма «Велике будівництво», економічні показники регіону.

Хто в якій карантинній зоні?

Найбільш актуальна тема — ситуація захворюваності на COVID-19 в області. Останнім часом значно збільшилась кількість нових випадків, і зростання кількості хворих продовжується. Загалом у серпні на Чернігівщині виявлено фактично стільки ж випадків захворювань, скільки за всі попередні місяці. Цифра нових випадків коронавірусу — 1075. Найбільше хворих у Чернігові, Ніжині, Прилуках і Бобровицькому районі. Зокрема велику кількість у Бобровицькому районі голова пояснює тим, що багато місцевих мешканців працює в Києві. Станом на 8 вересня від початку епідемії в області зафіксовано 2484 випадки інфікування на COVID-19. Одужало 1079 людини. Хворіють — 1356. І 49 випадків мали летальний наслідок. Із 7 вересня у нас діє нове епідемічне зонування. До «червоної» карантинної зони віднесений Бобровицький район. До «помаранчевої» — Ніжин, Ніжинський та Носівський райони. До «жовтої» — Чернігів, Прилуки, Борзнянський, Варвинський, Городянський, Ічнянський, Козелецький, Снов-ський, Куликівський, Срібнянський і Талалаївський райони. Епідемічний рівень встановлено на 14 днів.

— Загалом в області проведено майже 40 тисяч тестів —  27 тисяч ПЛР- та 12 тисяч ІФА-тестів. Виходимо на 700-800 тестів на добу. В серпні додатково верифіковані Чернігівська обласна і Прилуцька міська лікарні. Ще 5 медзакладів працюють над цією процедурою. Всі медичні заклади першої хвилі повною мірою забезпечені необхідним обладнанням. Для захисту медичного персоналу створено запаси — близько 22 тисяч костюмів біозахисту, 7 тисяч ізоляційних халатів, майже 300 тисяч масок і 40 тисяч респіраторів, 400 тисяч рукавичок. Загалом цього достатньо на 3-4 тижні роботи, — розповів Андрій Прокопенко.

Через збільшення хворих на коронавірус запускаються лікарні другої хвилі, які приймають на госпіталізацію пацієнтів із важким перебігом захворювання. На додачу хворих прийматимуть ще дві лікарні — Бобровицька центральна районна лікарня, де розгорнено 18 ліжкомісць, і Чернігівська міська лікарня №3, де створено додаткові 55 ліжкомісць. Загалом для лікування COVID-19 розгорнуто 502 ліжка.

Чим забезпечать навчальні заклади

Навчання цьогоріч розпочалося в умовах карантинних обмежень. До 462 шкіл Чернігівщини пішли 96 тисяч учнів, із них 9 тисяч — першокласники. Цього року на придбання сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, на модернізацію харчоблоків 30 шкіл передбачено виділити з державного бюджету субвенції на 92,3 мільйона гривень. Заплановано облаштувати 5 СТЕМ-лабораторій і 21 кабінет із різних предметів і придбати 13 шкільних автобусів. Чотири школи отримають фінансування в рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів».

Як реалізується програма «Велике будівництво»

Згідно з програмою «Велике будівництво» на Чернігівщині реконструюється 15 об’єктів: 5 шкіл, 5 садочків і 5 спортивних об’єктів. Зокрема 1 вересня голова облдержадміністрації взяв участь у відкритті Носівської школи №5. Приміщення цього навчального закладу почали зводити ще 1989 року. Довгі роки воно мало статус довгобуду, але врешті Уряд розпорядився передати новозбудовану школу в комунальну власність Носівської міської ОТГ. Це перша школа, яка була відкрита в області з 2012 року.

— Загальна сума інвестицій в усі об’єкти цього року – 106 мільйонів гривень. Більша частина фінансується за рахунок ДФРР. Усі 15 об’єктів «Великого будівництва» оснащені камерами спостереження. В режимі реального часу можна контролювати якість і темпи будівництва. Середній показник виконання об’єктів — 82%, — розповів Андрій Прокопенко.

Програма «Велике будівництво» передбачає ремонт доріг. За державні кошти в області буде відремонтовано близько 300 км автошляхів. Найбільший проєкт: траса Ніжин — Прилуки, де відремонтують 75 км. Нині роботами охоплено 40% дороги. Планується відновити дороги на 52 ділянках автошляхів місцевого значення та відремонтувати 5 мостів. Усі дорожні роботи мають бути завершені до 15 жовтня цього року. Нині завершено 20 об’єктів.

Що з нашою економікою?

Чернігівщина цього року у трійці лідерів з найбільшим зростанням обороту роздрібної торгівлі серед регіонів України. За січень-липень оборот перевищив майже 12 млрд гривень. Збільшився на 9,3% у порівнянні з аналогічним періоду минулого року. І за цим показником ми посіли 3 місце в Україні. «Збільшився експорт товарів області. За І півріччя цього року він становить 380,3 млн доларів США. Що майже на 1% більше, ніж торік», — порівняв голова облдержадміністрації. Зокрема у нас зростає обсяг продажу жирів, олій, текстильних матеріалів, машин і обладнання, шпалер, деревини та виробів із неї.

Валентина НАУМЕНКО
Фото з сайту Чернігівської ОДА

Інші новини:


Уряд погодив «слугу» і колишнього шоумена на посаду голови Черкаської ОДА

Кабмін підтримав призначення нардепа зі Слуги народу Олександра Скічка на посаду голови обласної держадміністрації Черкаської області. Рішення було прийнято 20 січня на засіданні Кабміну.

2021-01-21 11:32