Про Волока, любов, ненависть і абетку Стіва Джобса

2020-09-10 09:25

Його занесло до Чернігова південним вітром із Дніпропетровської області в 2016 році. А, можливо, він достеменно виправдав значення свого прізвища.

Читайте самі. Волок — це сухопутний шлях для перетягування (волочіння сушею) суден між річками. Саме мобільні козацькі човни-чайки, що перекидали волоком, допомагали досягати перемог. Не вірите?

Про «ненависть салабонів»

Чернігів він полюбив одразу. А вже через рік після роботи Руслана Волока начальником ЖЕК-10, мер Владислав Атрошенко похвалив його і здивував чиновників кількома відвертими фразами: «Руслан, ти зараз повинен розуміти, що інші колеги тебе вже ненавидять. Тому тобі треба старатися вдвічі сильніше, щоби тримати марку. Я всім керівникам хочу навести приклад: приїхав хлопець із іншого міста і над вами усіма, салабонами (салабон — солдат першого року служби. — І.А.), взяв гору».

Ці слова облетіли чернігівський телеефір. Мер мав рацію двічі. І в першому. І в тому, що треба старатися удвічі сильніше.

Хто везе того й поганяють

А через місяць, у травні 2017-го, Владислав Атрошенко призначив Руслана Волока начальником комунального підприємства АТП-2528. Йому і чернігівцям потрібно було чисте місто.

За 4,5 місяця новому керівникові вдалося багато. Пересипати й окультурити сміттєвий полігон у Масанах. І Чернігів одним із перших в Україні отримав ліцензію на безпечне захоронення відходів. Волок представив нові схеми прибирання снігу взимку... І був «підстрелений на зльоті». Область попросила «працевлаштувати» високопоставленого чиновника, якого не зовсім справедливо вигнав Прем’єр-міністр. Поставили його керувати АТП-2528, а Руслана Волока «повернули додому» — до ЖЕК-10. Однак вимоги мера з прибирання снігу в Чернігові були жорсткими, і новий керівник АТП-2528 пішов із посади в грудні 2017-го разом із другим снігом. Черговий сніг вночі разом із водіями прибирав Волок — перевіряв, як працює нова система прибирання.

А працює вона — прибирання проїжджої частини вулиць, зупинок і переходів, за що відповідає АТП-2528 — безвідмовно. Може, за винятком рідкісних випадків. Невипадково, вже за підсумками 2018 року, вперше в історії Чернігова комунальне підприємство АТП-2528 стало лідером в Україні, а Руслан Волок — керівником року в своїй галузі.

Азбука успіху

«Не має сенсу наймати тямущих людей, а потім указувати, що їм робити. Ми наймаємо тямущих людей, аби вони говорили, що робити нам», — ці слова приписують Стіву Джобсу. Однак щоби стати розумним — треба вчитися і загартувати характер. Руслан із дитинства займався спортом. А спорт формує характер, робить людину цілеспрямованою і налаштовує на перемогу. Футбол і дзюдо загартували... А школа і книги — допомагали.

Далі було як у багатьох: робота, навчання, робота, навчання. Інших рецептів не існує в абетці успіху для вирощування розумних фахівців. Працювати почав у грудні 1991-го, коли Україна підтвердила на референдумі незалежність. Через рік — технікум. Потім знову робота. На інженерних посадах, в тому числі на гіганті — Дніпровському металургійному комбінаті. І навчання в Харківському інституті бізнесу і менеджменту. І це не останнє навчання. У 2016 році, вже на посаді начальника ЖЕК-10, 41-річний Руслан Волок закінчив і Міжрегіональну Академію управління персоналом.

Якщо хтось думає, що після цього можна скласти лапки і плисти за течією — помиляється. Нижче — про пристрасть в навчанні і натхнення.

Любов і небо + Чернігів

...Її, студентку, він одразу помітив на танцмайданчику. Вона була най-, най-, найкрасивіша. Блакитні очі, як небо. А в небо, самі знаєте, можна дивитися нескінченно.

— Я тоді був молодим і красивим, — усміхаючись, розповідає Руслан Волок. І додає: — А зараз — просто красивий.

Вони одружилися зі Світланою. Руслана можна зрозуміти — кожен хотів би мати своє блакитне небо, в яке може зазирнути за будь-якої погоди. Надихає!

Коли Руслан Волок почав працювати в Чернігові, Світлана приїжджала. Її, як і чоловіка, вразила краса нашого міста. Але там, у Дніпрі, в неї була дуже престижна посада на міжнародному підприємстві. Як видумаєте: хто або що перемогло? Перемогла любов! Світлані Волок урочисто подякували за багаторічну роботу на підприємстві, і вона переїхала до чоловіка в Чернігів.

Жителі нашого міста не завжди розуміють, наскільки він прекрасний. Не можуть порівнювати з іншими містами. Волоки бачили багато міст, тому й полюбили Чернігів. Тепер у вихідні ввечері їх можна побачити удвох у наших парках.

Головна заповідь і «шпигунські пристрасті»

Що головне для чоловіка? Справа, якою він займається. «Великий і успішний Джобс» заповідав бути тямущим. А якщо Руслан Волок керівник, то... У нього є пристрасть: він любить аналізувати поведінку, психологію і мотивацію вчинків людей. Одне з улюблених занять у вільний від роботи час: читати книги про розвідників — «шпигунські пристрасті».

А ще — дивитися їх відеорозповіді, а також — психологів на Ютюбі з аналізом ситуацій, коли людина приймає єдино правильне або оптимальне рішення. Навіщо? У Руслана Волока є одне завдання: зробити Чернігів найчистішим в Україні. Так просто цього не досягнеш. «Цілі досягаються з розумом» — це головна заповідь чоловіка.

Технології – Чернігову

Напівпідземні  контейнери  до  нашого міста прийшли не одразу.  Спочатку  Руслан Волок  вивчив досвід  скандинавських країн. Там і техніка, і обладнання , автоматика для підземних контейнерів має захмарну вартість. 

Нема чого гріха крити, екологічна свідомість шведів, фінів  набагато вищі. Адже  вони вже більше 40 років займаються, зокрема вихованням у  школах правильного поводження зі сміттям. Та й штрафи для дорослих за неправильне сортування сміття там — «не позаздриш». Тому в Чернігові  був запропонований   досвід  Праги – напівпідземні контейнери місткістю  3 кубометри. Приваблювала й менша  вартість та технологічна  сумісність із  великими МАЗами для вивезення сміття.

Багато чернігівців на території ЖЕК-10 уже переконалися  в більшій  ефективності та перевагах  напівпідземних баків. Менше ризику для здоров’я і безпечність для  людини.  Їх легко, швидко та економічно дезінфікують у разі  надзвичайних ситуацій, на відміну від сміттєпроводів.

— Ми їх легко перемаркуємо  при запровадженні роздільного збирання сміття, — додає керівник  АТП-2528.

Найважче:  переконати людей, що це цивілізаційна технологія та привчити всіх громадян  берегти цей винахід розумних людей, які хочуть жити на здоровій планеті в здоровому місті  Чернігові. Але  все більше жителів запрошують  установити ці баки в  різних  районах міста біля своїх  багатоповерхівок.

Тому Руслан Волок готує технічні пропозиції керівництву міста  на  просування цієї технології в різні райони Чернігова за всіма правилами логістики.

Іван АДАМЕНКО
Фото надані автором

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42