Дев’ятикласник Євген Кручко – справжній патріот села Жовідь

2020-09-09 09:48

Є ті, хто нарікає на владу, колег, сусіда, мовляв, усе не так у державі й не вийде нічого. А сам навіть не спробував щось зробити. А є такі, хто не чекає допомоги від когось і сам змінює світ навколо себе. Один із них – Євген Кручко,  юний житель села Жоведі, що на Сновщині.

Юнак – справжній патріот, який любить своє українське село, де народився і виріс. Із самого малечку з батьком їздить на риболовлю, навіть із ночівлею. Це, мабуть, від дідуся передалося, на честь якого Хлопця назвали. Той теж був рибалкою. Євген дуже любить природу, своє село,  із задоволенням вивчає хімію та історію, багато читає і бере участь в олімпіадах. Цього року Женя піде в 9-й клас. Дуже сподівається, що зустрінеться з друзями і  опановуватиме знання наживо в школі, а не вдома перед екраном монітора. А ще він, як і більшість хлопців, любить футбол, проте не забуває і мамі допомагати.

Живе він із батьками та молодшим братиком поблизу озерця (у Рощі, як кажуть у селі), де також водилось колись багато риби. Нині воно міліє й заростає, як заростає і вся вулиця Лугова. Колись величезні череди колгоспних корів та з дядькового двору ходили вулицею на пасовище, випасаючи та витоптуючи  траву й чагарники  вздовж дороги. А нині на Луговій залишились одиниці  жителів і природа взяла своє:  узбіччя щільно заросло кущами диких кленів та бур’янами. Вужі через дорогу повзали наче в себе вдома, а дорога перетворилася на вузький прохід.

Ще під час довготривалого весняного карантину Євген задумав зробити гарну справу. Він взявся за сокиру  й за літо почав потихеньку у вільний час вирубувати хащі на своїй вулиці. Роботу свою продовжує і далі. Дорога стала помітно світлішою та ширшою, і вулиця вималювалася. Надихнувшись зробленою справою, Євген  вирішив і оригінальну табличку з назвою вулиці зробити та встановити. Тепер кожен, хто повертає на Рощу, одразу бачить, що він у Жоведі на вулиці Луговій. Жителі та гості села дуже вдячні хлопцеві.

Своїми словами і діями кожен із нас творить історію країни: хтось на своєму місці стає причетним до того, як розвивається наша незалежна держава, а хтось залишається спостерігачем і весь час незадоволений. Євген своїм простим учинком показує приклад, як можна все змінити на краще, аби тільки було бажання.

А що вже сьогодні ти готовий зробити для України?

Лариса МАРТИНЕНКО
Фото з сімейного архіву

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21