Одинадцять Героїв Чернігова та нагороди вчителям

2020-09-04 09:06

Високі титули

На засіданні 55-ї сесії Чернігівської міської ради депутати присвоїли почесне звання «Захисник України – Герой Чернігова» першим одинадцятьом воїнам-чернігівцям, які загинули в АТО. Які зробили вагомий особистий внесок у захист незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України. А саме: БУДЬКУ Олександрові Анатолійовичу, ІЩЕНКУ Андрієві Васильовичу, ЗАПЕЦІ Вікторові Олександровичу, ЧЕРЕДНІЧЕНКУ Денисові Ігоревичу, РЯБОМУ Віталієві Вікторовичу, БЛИЗНЮКУ Володимирові Володимировичу, ЮЩЕНКУ Володимирові Михайловичу, ПОЛЕГЕНЬКУ Дмитрові Павловичу, НАГОРНОМУ Сергієві Михайловичу, БРУЮ Миколі Віталійовичу, КОНОВАЛОВУ Олексієві Ігоревичу.

Відзнаки педагогам

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко вручив учителям освітніх закладів міста почесні відзнаки. Нагрудним знаком  «Відмінник освіти» Міністерства освіти і науки України нагороджена Людмила Котко, вчитель української мови та літератури гімназії №31. Грамотою Міністерства освіти і науки України – Вікторія Коломієць, заступник директора з навчально–виховної роботи Чернігівського колегіуму №11. Подякою Міністерства освіти і науки України нагороджені Ольга Костишина, вчитель німецької мови Чернігівського ліцею №22 та Ольга Писарева, вчитель історії гімназії №31. Почесну грамоту Чернігівської міської ради та виконавчого комітету отримала Людмила Безсмертна, вчитель англійської мови Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, яка увійшла у ТОП-50 вчителів щорічної національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2020.

Заправка 

Мешканці мікрорайону Масани проти будівництва газової заправки під їхніми будинками. Вранці, перед сесією міськради, вони прийшли під стіни муніципалітету. «На сесію зараз винесене наше питання щодо скасування рішення міськради про виділення земельної ділянки. Тому будемо протестувати, щоб не будували. На кінцевій зупинці, де тролейбус, місця багато. І до будинків буде далеко, і там поле. Чому би трохи відсунути, метрів на 100-200?» — повідомила одна з учасниць акції. Люди кажуть, що було 7 запитів до різних інстанцій. І майже 900 зібраних підписів проти будівництва заправки саме в цьому місці. 

Зауважу, що якихось юридичних порушень у наданні дозволу (це відбулося ще два роки тому) на будівництво — немає. Такою була тоді воля депутатів, котрі за це проголосували. Власне, як і нині, — необхідної кількості голосів (лише 20), аби включити це питання до порядку денного, так і не знайшлося. Скажу чесно, якщо інвестор дуже захоче продовжити вже розпочате будівництво — він це зробить. Хіба що почекає до закінчення виборчої кампанії. А тоді політикани, що активно нині підтримують цю акцію протесту, — про неї успішно забудуть… 

Земля під новобудову

На сесію вже втретє внесли питання про виділення землі під новобудову біля будинку на вул. Коцюбинського, 82. Люди знову прийшли з протестом, адже не хочуть прямісінько перед своїм будинком нової будівлі. Та й узагалі, пропонують запровадити мораторій на забудову цієї земельної ділянки.

Як запропонував міський голова Владислав Атрошенко: «Мораторію не буде. Давайте ми це питання  додатково опрацюємо. І в разі, якщо не виявиться порушень закону, ця ділянка в законний спосіб буде виділена під будівництво. Коли ж буде порушення  — це стане підставою, аби питання не розглядати». Депутати таку пропозицію мера підтримали. 

І наостанок. За І півріччя, через вимушений карантин, Чернігів недоотримав 111,5 мільйона гривень. І це — чимало. Тому наші депутати більшістю голосів підтримали додаткове питання, — Звернення до Президента та Верховної Ради стосовно відшкодування пільг, гарантованих державою. Що є абсолютно доцільним.

Олександр ШИЛО
Фото із сайту Чернігівської міськради

 

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55