Українські офіцери: ЗСУ отримали нове поповнення

2020-09-03 09:04

В Академії Державної пенітенціарної служби України відбулася непересічна подія: присягу на вірність народу України склали перші випускники кафедри військової підготовки Академії, які закінчили навчання за спеціальністю «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів».

– Шановні військовослужбовці, від щирого серця хочу вас привітати зі святковим днем. Сьогодні, напевне, ви зробили один із найголовніших кроків у своєму житті – принесли присягу на вірність народові України. І тепер вашим гаслом у житті, безумовно, буде: «Життя – Богові, честь – нікому». Носіть із гідністю військові погони, – звернувся до випускників депутат Чернігівської обласної ради Валерій Куліч.

Цього року випускниками кафедри стали 130 молодих українців. Проте урочисту присягу складали лише 122 людини – 8 військових зробили це раніше.

Незважаючи на те, що карантинні події цього року внесли свій колорит (кожен курсант – у  захисній масці, знімав її лише той, хто зачитував текст присяги), все було урочисто. Святковий штрих – у волосся випускниці (їх цього року – 30) вплели жовто-блакитні стрічки…

За два роки навчання ми пройшли, скажімо так, тернистий шлях. Під час навчання найбільш захоплював приклад військових офіцерів – вони показували, яким має бути справжній офіцер Збройних сил України, які рішення він має приймати… До вступу на військову кафедру навчався в Академії ДПтС на спеціальності «Право», – розповів випускник кафедри військової підготовки Дмитро Копійка, який приїхав на навчання з Черкаської області. – Де продовжу службу – поки що не знаю (забагато думок у голові), проте схиляюся до служби у Збройних силах України.

На урочисту церемонію принесення присяги зі столиці прибули високопосадовці Міністерства юстиції України:

Те, що створено тут, на базі академії,  – справді, дуже позитивно вражає. Я щиро бажаю, щоби все це тільки розвивалося – Академія, по-сучасному облаштовані приміщення, навчальна база… – зазначила державна секретарка Міністерства юстиції Олена Богачова.

Ми маємо досить негативний приклад. Коли кілька років тому відбулася окупація Криму, то  менше, ніж 7 відсотків наших військових вийшли звідти. А давали присягу всі 100 відсотків... Це є той поганий, негативний приклад, на який не слід рівнятися. Коли у вас буде складна життєва ситуація, пов’язана з вашою службою, завжди потрібно звернутися до присяги, – сказав випускникам заступник міністра юстиції Віталій Василик. – Академія ДПтС – достатньо молодий ВНЗ, але за досить короткий час він розвивається у геометричній прогресії. Ви бачите, що є й далі куди розвиватися, хоча наша пенітенціарна система велика, потребує кадрів. Є гарні приклади, коли, використовуючи базу нашої академії, може бути гарна, якісна співпраця з Міноборони…

Цікава історія у випускниці кафедри Ярослави Ганцевої з Харкова: вона у свої 22 роки має сім’ю, яка тепер повною мірою стала сім’єю військових, адже познайомилися Ярослава та Владислав Ганцеви під час навчання в Академії ДПтС – вона була студенткою спеціальності «Право», він – курсантом. І хоча Владислав першим обрав військовий шлях, Ярослава каже, що рішення піти військовою стежкою обирала самостійно:

Що б не казали, мовляв, «дівчина у Збройних силах України»… Але зараз багато таких дівчат. Це дуже цікаво. Я можу далі піти працювати як в установи виконання покарань, так і в Збройні сили… – розповідає Ярослава. – Незалежність для мене – це коли люди можуть вільно розмовляти своєю рідною, українською, мовою, залишатися вірними традиціям та вірити в себе.

На закінчення офіційних заходів військових окропив святою водою настоятель чернігівського храму Михаїла і Федора протоієрей Олег (Сіренко). Краплини святої води впали не тільки на солдатські мундири, а й на цивільний одяг гостей…

Бажаю міцного здоров’я, кар’єрного зростання. Мирного неба над головою всім нам, економічного розвитку, адже це – економічне зростання нашої країни, що  надзвичайно важливо для мене як для міського голови, бо з податків утримується армія. А коли розвиватиметься економіка, Україна матиме можливість нарощувати потужність армії, адже нам конче необхідна потужна, сучасна, озброєна армія, навчена на сучасних видах озброєння, – зазначив міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

Як зазначається, всі випускники, які пройшли вогневу підготовку та мають навички водіння БМП, отримають звання молодших лейтенантів запасу ЗСУ. Віриться, що з такими офіцерами ми, українці, можемо бути спокійними за свою безпеку. Адже, на жаль, війна у нашій країні триває. І професія військового наразі потрібна як ніколи.

Сєргєй КАРАСЬ
Фото Віктора КОШМАЛА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21